Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 02.06.2020 07:57
  I tato kauza o trestání nevinných lidí jde na hlavu komunistů.

  Read more...

   
 • 02.06.2020 07:56
  Jestli se této ženě podaří s ostatními nejen zatočit, ale ...

  Read more...

   
 • 01.06.2020 17:58
  Komunistům hanba nevadí a nám zřejmě také ne. K.Mrzílek

  Read more...

   
 • 30.05.2020 10:44
  Nejen barvy, ale i charaktery časem blednou. Pane plukovníku ...

  Read more...

   
 • 30.05.2020 08:44
  Ústupčivost. Čechů hlavní úspěch komunistické normalizace.

  Read more...

   
 • 26.05.2020 13:57
  Když se jedná pouze podle zákonů, spravedlnost ostrouhá.

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Francouzskému městu Béziers už rok a půl vládne kontroverzní starosta Robert Ménard. Bývalý novinář podporovaný Národní frontou zakázal plivání a sušení prádla na ulici, ve školách počítá děti muslimů a uprchlíkům vzkazuje: k nám nejezděte.

„Pane, v tomto městě nejste vítán. Když jste přišel do tohoto bytu, zničil jste dveře. Kradete vodu a elektřinu. Nemůžete to tu jen tak obsadit. Přivítáme vás, ale až se budete chovat správně. Můžete si jít do jiných měst, kde vás přijmou,“ říká Ménard na videu, které ze své inspekce zveřejnil. … … „Já respektuji uprchlíky, ale pouze ty, kteří respektují mou zemi. Není možné přijmout chování těchto lidí. Já s nimi soucítím, ale ne za těchto podmínek,“ brání se Ménard a dodává, že pravidla platí pro všechny stejně.

 

… Jedním z Ménardových opatření je například i „večerka“ pro děti - žádné se už nesmí samo potulovat nočními ulicemi. Pořádek ve městě zajišťuje dvakrát více policistů než dříve a i obyčejní strážníci dostali poloautomatické zbraně.

… „Etnické statistiky by nám dovolily ukázat, jak vypadá pravá tvář Francie. Ukázat, co se z ní stalo. Očividně z toho jde strach!“ píše Ménard na Twitteru. V jednom z dalších příspěvků příchod syrských běženců označil za invazi.

… Že boj proti imigrantům bere skutečně vážně, dokázal voličům v pátek 11. září, když se osobně vydal vysvětlit syrským přistěhovalcům, proč nemohou bydlet v „jeho“ městě. Desítky lidí se totiž nelegálně usídlily v bytech s regulovaným nájmem ve čtvrti Devèze. Na návštěvu šel starosta s policejním doprovodem, tlumočníkem a šerpou ve francouzských národních barvách.

Autor: Kateřina Havlická

http://zpravy.idnes.cz/starosta-beziers-vyhani-uprchliky-duf-/zahranicni.aspx?c=A151027_161902_zahranicni_kha

* * *

P.S.

Jedná se o mimořádnou situaci, kterou nelze řešit prostředky a způsoby, které nejsou uzpůsobeny na masový příchod uprchlíků. Postoj starosty není proti demokracii a lidským právům, ale v jejich zájmu a udržení. Žiji-li v jiné zemi, musím respektovat a ctít její pravidla. Pokud je nejsem schopen přijmout, respektovat a ctít, musím tuto zemi opustit a uvolnit místo těm, kteří si prostředí zvyků a způsobů hostitelské země budou vážit.

 

Jan Šinágl, 30.10.2015

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 4.60 (10 Votes)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)