Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Kalendář událostí

čt zář 19 @08:30 -
OS Ostrava: pokračování výslechu MUDr. Igora Dvořáčka
út říj 15 @15:00 -
Brno: RAF 68, vernisáž výstavy

Nejnovější komentáře

 • 16.09.2019 08:40
  Objektivita, nestrannost neznámá slova v ruském slovníku.

  Read more...

   
 • 16.09.2019 04:31
  Jen několik poznámek k předchozím komentářům. První - Ano ...

  Read more...

   
 • 16.09.2019 02:38
  Již sto let máme v čele státu presidenta. A je to vskutku ...

  Read more...

   
 • 13.09.2019 17:28
  Už se blížíme k té klíčové hranici, a pokud by to tak bylo jak ...

  Read more...

   
 • 13.09.2019 17:02
  Proč se bojíte nezveřejnit pravdu? Já se nebojím, sem s tím ...

  Read more...

   
 • 13.09.2019 16:34
  A věřím že dodnes se to příliš nezměnilo, většina Ostravy je ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Putin detailKrátký text profesora Andreje Zubova k aktuální situaci na Krymu, který uveřejnil 11. 8. 2016 na svém facebookovém profilu.

Vojenský střet na krymském poloostrově a zadržení „ukrajinských diverzních skupin“. O co jde? Abychom to pochopili, musíme umět odpovědět na jednoduchou otázku – komu to prospívá?

Evidentně to není výhodné pro vládu na Ukrajině. Ukrajina se spoléhá na Evropu a Západ, na sankce, které vysají ruskou ekonomiku a dříve nebo později donutí pana Putina, aby začal plnit Minské dohody.

Válka s Ruskem v jakékoliv podobě je za prvé nepřípustná z důvodu slabosti Ukrajiny, a za druhé krajně nežádoucí, vzhledem ke snaze Evropy udržet mír na kontinentu.

Putin je ale jiný případ. V situaci těžce postižené ekonomiky a možných sociálních protestů potřebuje velice nutně zrušení sankcí. Jenže to se nepodařilo. EU sankce prodloužila. Ale existují silné strany a různá hnutí, která prosazují “normalizaci vztahů s Ruskem” a usilují o to, aby se zapomnělo na rok 2014.

Jedná se o pravicové nacionalisty, ale i o velkou část německých sociálních demokratů. Pro Putina je nesmírně důležité nabídnout jim nový pádný argument – Minské dohody porušuje nikoliv Rusko, ale sama Ukrajina, a proto jsou jednání ve formátu normandské čtyřky neúspěšná!

Jde mu o získání statusu quo nebo o zahájení nových jednání za podstatně mírnějších podmínek pro ruské enklávy v Doněcku. A právě proto pan Putin zorganizoval ty akce  na Krymské šíji a možná i proto došlo k pokusu o atentát na Plotnického.  Včera (10. 8. 2016 – pozn.) na setkání s panem Sarkisjanem Putin prakticky odkryl karty.

Forma tohoto incidentu nápadně připomíná německou provokaci v Gliwicích 30. srpna 1939, nebo provokaci SSSR v Mainile 26. listopadu 1939.

Pan Putin miluje určité epizody nedávné historie a velice dobře je zná. Nicméně musí pochopit, že těmito provokacemi, které zahájily válku, nebyl nikdo uveden v omyl, nikoho neoklamaly.

Jak Německo, tak Sovětský svaz byly ihned odhaleny jako agresoři celým světovým společenstvím. Takže jen těžko může být to, co se odehrálo, provokací k vyvolání velké války.

Válka by byla obrovskou chybou a Rusko by přivedla k totálnímu ekonomickému kolapsu. Ani ruský lid se podruhé nenechá takhle obalamutit. Pan Putin a jeho poradci to podle všeho velmi dobře vědí.

Celý incident byl vyroben na mezinárodní efekt. To je důvod, proč došlo k jeho oznámení na mezinárodním setkání. Jak na tuto novou Mainilu zareaguje mezinárodní společenství se ukáže ve velmi blízké budoucnosti.

 

Zdroj: FB profil Andreje Zubova 11. 8. 2016

http://tapolitika.cz/ze-sveta/ruska-mozaika/andrej-zubov-putinova-hra-na-efekt-kratky-komentar-k-aktualni-situaci-na-krymu/

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)