Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Kalendář událostí

Žádné události k zobrazení

Nejnovější komentáře

 • 02.12.2020 12:45
  Dokud nebudou činy, jsou veškeré řeči pro srandu králíkům ...

  Read more...

   
 • 02.12.2020 12:43
  Mírumilovnost stalinského Ruska se projevovala tak, že KGB ...

  Read more...

   
 • 30.11.2020 13:30
  Zeman chce po BIS jména ruských špionů. Z tajných informací dělá ...

  Read more...

   
 • 29.11.2020 12:11
  Chapeme to spravne, ze u zadne ze schuzek Martina Nejedleho v ...

  Read more...

   
 • 28.11.2020 13:48
  "Dokud se nezbavíme lží, tradice starověkého vzteku, dokud ...

  Read more...

   
 • 28.11.2020 13:44
  To vzdělané a bezcharakterní individuum na Hradě českých králů ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Fico RobertPremiér Slovenska Robert Fico dne 13.12.2016 ve Štrasburku slavnostně odhalil na půdě EP bustu Alexandrovi Dubčekovi. Typické, žeDubcek Alexandr bustu odhalil člověk, který se v mnohém podobá komunistickému aparátčikovi Dubčekovi: „Robert Fico sa hrá na ublíženého, no po tom, ako sústavne verbálne dehonestoval Európsky parlament a svoje vlastné zlyhania hádzal na Európsku úniu sa nemôže čudovať, že ho málokto mal chuť počúvať. A ten kto prišiel musel byť veľmi prekvapený, že Fico sa zrazu hral na proeurópskeho politika a dokonca popieral svoje vlastné vyjadrenia z minulosti, napríklad na adresu sankcií voči Rusku. Nie európske inštitúcie, ale takáto dvojtvárnosť znižuje dôveru ľudí v politiku.“ Neškodí připomenout článek ze slovenského tisku z roku 1990 Kurt a Alexander. Pokud takovéto bezpáteřní služebníky zločinné komunistické ideologie dnes uctívá a oceňuje EP, tak od něj nečekejme nic závratného, když není schopen ctít základní morální hodnoty a rozlišovat skutečný charakter od bezcharakternosti a čistého kariérismu. Zasloužilý člen NSDAP se těžko busty v EP dočká. Kreml se raduje. S jeho vydatnou finanční pomocí levice na Západě posiluje.  

* * *

Zlomek toho, co bylo vynaloženo na záchranu evropských bank, by mohl okamžitě vyřešit evropskou migrační krizi.

LN Včele Vídně stojíte 22 let. Nedáv­no jste řekl, že dnes převažují politi­ci manažerského typu, zatímco bavi­čů ubývá. Vy se řadíte k bavičům?

(Smích) Ano. Od vídeňského staros­ty se očekává souznění s městem, cha­rakterem obyvatel, že bude vtipný. Nemám samozřejmě nic proti mana­žerským typům. Myslím si, že náš sou­časný kancléř zvládá svou roli skvěle a je mužem na správném místě. O mně se občas tvrdí, že chodím pří­liš často do hospod. Ano, to je pravda, ale nechápu, co by na tom mělo být špatného. Jako politik se nesmíte ukrývat ně­kde v postranních místnostech, ale mu­síte chodit dopředu, do první linie, kde se něco děje. V případě hospody to znamená jít rovnou k výčepu, kde se může­te dát do řeči. Zřídkakdy se setkávám s tím, že by mě někdo slovně napadl je­nom proto, že jsem starosta města. Je to hodně o vtipkování, vzájem­ném hecování, mluví se vážně neváž­ně. Tam se dozvím, jaká je nálada mezi lidmi, a to je pro mě důležitá informa­ce. Vím, že ne všechno, co tam vyslech­nu, je možné položit na zlatou váhu. Ale moje zkušenost mi říká, že často byla nálada v hospodách blíž realitě a skutečným volebním preferencím než sofistikované sociologické studie. Voliči chtějí, aby se o ně politici zají­mali, což je přísně vzato i klíčový před­poklad pro fungování parlamentní de­mokracie. Taje přece od toho, že obča­né si volí zástupce, kteří pak budou há­jit jejich zájmy.

LN, 17.12.2016, Politik musí být manažér i bavič, z rozhovoru se starostou Vídně Michaelem Häuplem.

* * *

Diskutujte: Děsivá výpověď, pravda o naší zemi a o nás!

K.Mrzílek — 2016-12-19 21:20

Ta babka čarodějka Klimková, když říkala o našem malém národě, protože se do ničeho nepletl tak přežil. Ano, Hradčany jsme nemuseli rekonstruovat, ale národ je rozbitý i po 25 letech. Ti, kteří ubližovali sedí v parlamentu. O jednotě nemůže být řeči. Oběti, hrdinové, kteří vyvstali z odvahy národa, ať malého či velkého, jsou vzory, které tvoří jednotu. Finové, Poláci, Rusové, Briti, Australané, Novozélanďané, se mohou opřít o své vzory. My o své zdi na Hradčanech.

* * *

Kolik našich politiků potkáváte v hospodách a na veřejnosti mimo oficiálních akcí? Schovávají se v drtivé většině před občany, kterým mají sloužit. Nedivím se jim. Občané by byli často zděšeni jejich úrovní a tím, jak byl zneužit jejich voličský hlas. Pan Mrzílek to nemohl vystihnout lépe.

 

Jan Šinágl, 20.12.2016 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.00 (2 Votes)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)