Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 30.05.2020 10:44
  Nejen barvy, ale i charaktery časem blednou. Pane plukovníku ...

  Read more...

   
 • 30.05.2020 08:44
  Ústupčivost. Čechů hlavní úspěch komunistické normalizace.

  Read more...

   
 • 26.05.2020 13:57
  Když se jedná pouze podle zákonů, spravedlnost ostrouhá.

  Read more...

   
 • 24.05.2020 12:19
  Prozatím nám je dovoleno kritizovat zatím co komunisté konají.

  Read more...

   
 • 24.05.2020 07:40
  Svět kanonů a raket nahradily rudé knížky a hoaxy. Chceme ...

  Read more...

   
 • 23.05.2020 11:24
  Česká objektivita připomíná jednonohého invalidu. Genocida ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Britský týdeník The Observer se zabývá Prahou. Označuje ji za středoevropskou základnu Putinových špiónů. V článku si klade otázku proč jich v české metropoli operuje tak velké množství. Špioni se snaží ovlivňovat média i politiky. Britským novinářům neunikl ani Zemanův výrok o likvidaci novinářů.

Podle Observeru je v celku pochopitelné, proč se česká metropole stala středoevropským centrem ruských špiónů. Česká republika přitahuje Kreml svým členstvím v Evropské unii a v NATO. Praha je zároveň velice příjemné místo pro práci a pro život. Navíc jsou v české společnosti, i přes invazi v roce 1968, patrné silné proruské nálady, a podniká zde i mnoho ruských firem. Kreml si v České republice vybudoval pozici bezprostředně po skončení studené války, když to bylo ještě relativně snadné.

 

Po roce 1989 rozpustila Československá vláda tajnou policii, která byla pod vlivem KGB a začala budovat nové zpravodajské struktury. Trvalo však několik let, než se noví čeští špioni naučili svému řemeslu. Tu dobu využily ruské tajné služby k zapuštění silných špionážních kořenů. České úřady mají poslední dvě dekády obrovské problémy vypořádat se s obrovským rozsahem ruské špionážní sítě.

The Observer se odkazuje na výroční zprávy BIS, podle kterých funguje v České republice přibližně 140 špiónů z nichž 90 procent pracuje na ruské ambasádě v Praze a zbytek na konzulátech v Brně a v Karlových Varech. Autor upozorňuje, že rozsah ruské diplomatické mise je s přehledem největší v České republice. Na americkém velvyslanectví pracuje například jen 70 zaměstnanců.

Do toho se ještě musí připočíst špióni, kteří se do země dostanou jako turisté, nebo jako obchodníci. Zemi navštíví ročně přibližně tři miliony Rusů, proto není pro ruské tajné služby problém své lidi utajit.

Ruští špioni se v zemi podle Observeru snaží rekrutovat agenty uvnitř české vlády a v bezpečnostních strukturách. Dále se pokouší ovlivňovat tisk a veřejné vnímání Ruska. Finančně podporují politiky a strany, které Kreml považuje za spřízněné a šíří propagandu a dezinformace proti EU a NATO.

The Observer taktéž upozorňuje na proruskou orientaci prezidenta Miloše Zemana a vyčítá mu výroky o likvidaci novinářů, které pronesl při setkání právě s Putinem. Autor v této souvislosti upozorňuje na řadu novinářů, kteří byly v putinovském Rusku zavražděni. Proto takové žertování považuje za více než nevhodné.

http://echo24.cz/a/irz4f/praha-je-zakladnou-ruskych-spionu-pise-britsky-tisk

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 4.20 (5 Votes)
Share

Komentáře   

0 #1 K.Mrzílek 2017-06-02 16:59
Po převratu psala Mladá fronta, že si sem špioni chodí odpočívat. Bydlel tu u vrah Trockého. Také tu nejsou výbuchy Talibanu ani IS.

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)