Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 16.07.2019 08:38
  Mnozí ohnuli páteř, ale mnozí ji také dokázali narovnat.

  Read more...

   
 • 15.07.2019 09:18
  Tomáš Pecina: Karel Gott byl po celá 70. léta symbolem ...

  Read more...

   
 • 08.07.2019 10:58
  V jednotě proti Babišovi jako za komunistů! Ten člověk musí být ...

  Read more...

   
 • 08.07.2019 09:06
  Na tom přece nemůže být nic až tak složitého, chce to udělat ...

  Read more...

   
 • 02.07.2019 18:24
  Vážený pane, děkuji Vám i za projev důvěry, s pochopením pro ...

  Read more...

   
 • 02.07.2019 18:17
  Vážený pane Šinágle, děkuji za Vaši obětavou práci a energii ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Korea taboryRabín Abraham Cooper a Greg Scarlatouiu 11.6 2018 - názor

Téměř tři desetiletí americké úřady přehlížely porušování lidských práv páchaných Kimovým režimem v Severní Koreji. Až americký ministr zahraničí Michael Pompeo změnil rovnici tím, že uspěl v uvolnění amerických zadržených Kim Dong-chul, Kim (Tony) Sang-duk a Kim Hak-song. Připomeňme nám a světu, že Spojené státy stále mají vliv na to, aby posunuly lidská práva. V předvečer Singapurského summitu o denuklearizaci naléhavě vyzýváme prezidenta Donalda Trumpa, aby se zasadil o propuštění japonských a dalších cizinců, včetně unesených Jihokorejců. Zasadil se o spojení oddělených korejských rodin a o úplnou, ověřitelnou, nezvratnou demontáž severokorejských politických táborů. KLDR musí získat potřebné základy, aby se stala normálním a zodpovědným členem mezinárodního společenství.

Tři generace rodinného klanu Kimů pokračují v rozvoji jaderných zbraní a balistických raket na úkor lidské bezpečnosti Severokorejců a obrovského porušování lidských práv svých občanů. Za účelem řešení severokorejských hrozeb vláda Trumpa uplatnila tři ze čtyř základních prvků národní moci (diplomatickou, informační, vojenskou a hospodářskou moc - DIME): ekonomickou moc prostřednictvím posílení režimu mezinárodních sankcí; vojenskou silou prostřednictvím rozmístění aktiv do regionu a opětovným potvrzením závazku USA vůči našim korejským a japonským spojencům; a diplomatickou mocí, která poprvé vyústila v diplomatické jednání a ve vrcholnou schůzku, díky maximálnímu ekonomickému, vojenskému tlaku a oživení dialogu mezi Korejci, počínaje zimními olympijskými hrami v Pyeong-Changu v Jižní Koreji v roce 2018.

Kim Jong-un požaduje bezpečnostní záruky, ale historie nás znovu a znovu poučuje, že liberální demokracie by se neměla snažit zaručit přežití režimu, který buduje politické tábory a páchá zločiny proti lidskosti. Jihokorejský prezident Moon Jae-in a jeho klíčoví poradci představují generaci progresivních intelektuálů, kteří pomohli demokratizovat svůj národ. Jejich trvalé dědictví však nakonec vymezí jejich postoj k severokorejským lidským právům. Budou uklidňovat tyranii a přivedou Korejskou republiku (Jižní Koreu) na cestu katastrofického kompromisu? Nebo se stane hrdinou, která oběma Koreám přinesl svobodu a lidská práva, a tak rozhodně otevře cestu ke sjednocení pod opravdu demokratickou a prosperující Korejskou republikou?

Čas ukáže. Ale současné známky nejsou povzbudivé. Nedávný zákaz vypouštění letáků a vysílání reproduktorů do Severní Koreje je jedním z důvodů znepokojení. Severokorejští utečenci v Jižní Koreji jsou hlasem mlčících milionů. Na této kritické křižovatce v dějinách musí jihokorejská vláda tyto hrdiny chránit a zajistit, aby jejich hlasy byly slyšeny, ne utlumeny.

To vše obrací pozornost na diplomacii Spojených států. Bude to historický úspěch prezidenta Trumpa, nebo jen další déjà vu severokorejského podvodu?

Podle jakéhokoli možného výsledku musí být pro účely dosažení konečného míru a stability na Korejském poloostrově a v severovýchodní Asii - základním americkém bezpečnostním zájmu - povaha Kimova režimu a jeho otřesné porušování lidských práv i nadále v centru pozornosti.

Lidská práva nemohou být považována za druhořadý problém, obětovaný pro úsměvy a fotografie s Kimem. Lidská práva nesmí být opomíjena a mírněn tak Kimův režim.

Lidská práva nemohou být opomíjena, dokud Kim nebude souhlasit s ochranou práv svých občanů. Tyrané neudělují lidská práva z dobroty svých srdcí. Lidská práva jsou vždy dosažena a chráněna bojem.

Mohou USA odstranit jadernou hrozbu a současně zaručit lidská práva a důstojnost?

Presidente Trump, prosím vezměte na vědomí: Amerika už to dokázala a s mnohem nebezpečnějším nepřítelem. Během studené války použil prezident Ronald Reagan a tehdejší státní sekretář George Shultz otázku svobody pro sovětské Židy jako lakmusový test upřímnosti sovětských záměrů o jaderném odzbrojení. Nakonec převládly lidská práva a komunistický systém se zhroutil bez výstřelu.

USA by měly čelit cyklu Kimových "kouzelných útoků", a to nikoli prostřednictvím uklidnění, ale prostřednictvím ověřitelných změn v Severní Koreji. Důležité je být svědkem likvidace jednoho jaderného testovacího místa. Stejným důrazem bude demontáž Kimových gulagů. Když k tomu dojde - a teprve poté - může být svět ujištěn, že dvě odcizené Koreje jsou na cestě k mírovému sjednocení a nadějné budoucnosti pro všechny.

Rabín Abraham Cooper je spolupracovníkem děkana a ředitel Globální sociální agendy centra Simon Wiesenthal. Greg Scarlatoiu je výkonným ředitelem Výboru pro lidská práva v Severní Koreji (HRNK).

http://jewishjournal.com/opinion/234981/north-koreans-also-human-rights/

P.S.

Je správné zločinnost režimu připomínat. Vždy je lepší, když spolu mocní muži hovoří, než když po sobě střílejí. Je to i nadějí pro chudé Severokorejce.

 

J.Š.12.6.2018

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.00 (1 Vote)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)