Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 18.03.2019 23:00
  Ve světě to ale nikdo nikomu nezakázal. Proč to neodzkoušeli ...

  Read more...

   
 • 18.03.2019 18:07
  Dobrý den, to se musíte zeptat na onkologických pracovištích ...

  Read more...

   
 • 18.03.2019 16:55
  Dobrý den, když není zájem o metodu pana Fortýna v ČR, proč se ...

  Read more...

   
 • 17.03.2019 18:16
  Jinak co je to za úchyla co vám tady permanentně dává najevo ...

  Read more...

   
 • 17.03.2019 18:13
  Dokud se zde a nejen zde, vono je to v celém světě, a já ...

  Read more...

   
 • 17.03.2019 18:08
  Pokud vím, tak od nějakých 70. let jsou evidovaný zcela zřejmé ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Tchajwan ministr vnitraTchajwanská vláda 4. června 2018 oficiálně rozpustila Komunistickou stranu Čínské republiky.

Čínská republika je obecně známá spíše jako Tchaj-wan. Tento ostrov se samostatnou vládou přijal v listopadu 2017 nový zákon o politických stranách, který kromě jiného zakazuje politickým stranám obchodní investice anebo nosit název či logo se skrytým diskriminačním nebo nenávistným významem. Tamější deník United Daily News informoval, že tchajwanský ministr vnitra oznámil rozpuštění 24 stran, včetně té komunistické. Už týden předtím, 23. května, přijali na svém sjezdu členové komunistické strany rozhodnutí o rozpuštění své strany.

Když byl v Číně během občanské války Kuomintang poražen Komunistickou stranou Číny, utekli členové Kuomintangu (Čínské národní strany) na Tchaj-wan. Zatímco Čína je vládou jedné strany, Tchaj-wan má pluralitní demokracii s vlastní ústavou, legislativou, měnou a armádou.

Vztahy mezi zeměmi jsou napjaté, Peking považuje ostrov za svou „odpadlickou provincii“, která bude jednoho dne sjednocena s pevninou, v nezbytném případě i za použití vojenské síly.

Tchaj-wan se stal skutečně demokratickou zemí až v roce 1996, s první přímou volbou prezidenta. Do té doby v zemi vládl Kuomintang. Na ostrově bylo tedy zakázáno šíření komunismu, který byl považován za nepřátelskou ideologii. Jakákoliv komunistická strana či organizace byla ilegální dle článku II tchajwanského zákona o organizacích.

V červnu 2008 tchajwanský soudní dvůr rozhodl, že článek II je v rozporu s ústavou, což dávalo možnost komunistické straně vydláždit si cestu dále. 20. července 2008 se legálně zaregistrovala.

V posledních letech se čínský režim snažil infiltrovat do tchajwanské společnosti a šířit svou agendu. To pobouřilo mnoho Tchajwanců.

V říjnu 2017 byli zbiti čtyři studenti Tchajwanské národní univerzity členy dvou propekingských organizací – Strany podpory čínské jednoty a Asociace patriotické aliance.

Studenti tehdy protestovali proti koncertu na jejich univerzitě, který tam pořádala televizní stanice z pevninské Číny. Koncert byl nakonec zrušen pod tlakem místních obyvatel, kteří jej považovali za propagandu Komunistické strany Číny

Lídr Strany podpory čínské jednoty, Čchang An-lo, je nechvalně známý šéf místního gangu, který obhajuje připojení ostrova k Číně.


Přeložil J. S. Zdroj

http://www.epochtimes.cz/2018062124259/Tchaj-wan-rozpustil-komunistickou-stranu.html

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 3.00 (2 Votes)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)