Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

  • 24.04.2024 10:01
    Odsouzený kriminálník Maxim Ponomarenko opět podniká v ...

    Read more...

     
  • 24.04.2024 09:00
    Dobrý den vážený pane Šinágle, obracím se na Vás, protože ...

    Read more...

     
  • 24.04.2024 07:47
    Předpokládám, že paní Gavlasové a jejím klientům bylo zveřejněním ...

    Read more...

     
  • 20.04.2024 12:42
    Mgr. Jana Gavlasová, advokát, Západní 449, 253 03 Chýně ...

    Read more...

     
  • 19.04.2024 18:09
    Ve Zlínském kraji dnes chybí 3000 míst pro přestárlé lidi.

    Read more...

     
  • 19.04.2024 16:56
    Spione und Saboteure – Wladimir Putin zeigt, dass er in seinem ...

    Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Klima politikaNZZ 14.11.2010: Prof. Otomar Georg Edenhofer

... Nyní přichází něco nového: už to není jen o našem luxusu, životním prostředí. Rozvojové země si uvědomují, že příčiny spočívají na severu a následky na jihu. A v průmyslově vyspělých zemích si uvědomujeme, že pro cíl ochrany klimatu ve dvou stupních není postačující ani čistě technické řešení ani změna životního stylu. Lidé zde v Evropě mají groteskní představu o nakupování v obchodě s potravinami, nebo elektrickými automobily, který vyřeší problém. To je arogantní, protože ekologická stopa našeho životního stylu se za posledních 30 let zvýšila i přes ekologické hnutí.

... V podstatě je velkou chybou oddělovat politiku o klimatu od diskuze o velkých otázkách globalizace. Klimatický summit v Cancúnu na konci měsíce není konferencí o změně klimatu, ale jednou z největších obchodních konferencí od druhé světové války. Proč? Protože stále máme 11 000 gigatun uhlíku v zásobách uhlí pod našimi nohama - a my si jen dovolíme uložit v atmosféře 400 gigatun, pokud chceme zachovat cíl ve výši 2 stupnů. Od 11 000 ke 400 – není jiné cesty, velká část fosilních rezerv musí zůstat v zemi.

... Ve skutečnosti jde o vyvlastnění zemí s přírodními zdroji. To vede k velmi odlišnému vývoji než ten, který byl zahájen rozvojovou politikou.

... V první řadě jsme my, industrializované země, prakticky vyvlastnily atmosféru světové komunity. Musíme nám být jasné: přerozdělujeme světové bohatství prostřednictvím politiky v oblasti klimatu. To, že majitelé uhlí a ropy tím nejsou nadšení, je zřejmé. Člověk se musí osvobodit od iluze, že mezinárodní politika v oblasti klimatu je politika životního prostředí. To nemá téměř nic společného s politikou v oblasti životního prostředí, s problémy, jako je například vymírání lesů, nebo ozónová díra.

... Ale pak musíme vidět, že úspěšná politika v oblasti klimatu potřebuje jinou globální obchodní a finanční politiku.


... Sdílím skepticismus. Máme ale jinou alternativu? V současné době existují tři cesty, jak vyřešit obtížnou spolupráci: spolehnout se na nebezpečné experimenty, jako je geoinženýrství, zaměřit se na vývoj čisté a bezpečné energie, nebo se spoléhnout na regionální a místní řešení. Nicméně, neexistuje žádný náznak, že jeden z těchto nápadů řeší tento problém. Musíme tedy ctít spolupracovat, stejně jako musíme spolupracovat na regulaci finančních trhů.

Je možné použít etiku k ukončení nečinnosti?

Kniha obsahuje podobenství: Skupina poutníků světové komunity, cestuje po poušti. Průmyslové země vypijí polovinu vody a potom velkoryse řeknou: "Nyní si rozdělíme zbytek!" Ostatní tvrdí: "To nejde, už jste spotřebovali polovinu vody. Hovořme o vaší historické odpovědnosti." Myslíme si, že pokud budeme vést spory o zásoby vody, protože se nemůžeme dohodnout na etických principech, zemřeme žízní. To, co musíme hledat, je oáza, tedy světová ekonomika bez uhlíku. Jedná se o společný odchod do této oázy.

https://www.nzz.ch/klimapolitik_verteilt_das_weltvermoegen_neu-1.8373227

K článku doporučuji - The Hidden Agenda Behind ‘Climate Change’

 

Překlad J.Š.4.10.2018

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 3.00 (2 Votes)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)