Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 17.02.2020 10:23
  Sarkasticky můžeme říci, že Hitler není dnes glorifikován ...

  Read more...

   
 • 17.02.2020 10:11
  Pracoval jsem v klášteře Želiv jako ošetřovatel chronických pacientů ...

  Read more...

   
 • 16.02.2020 13:12
  Název BOHEMIA je vhodný. Zní mezinárodně a mimo to jde o starý ...

  Read more...

   
 • 12.02.2020 06:13
  Vždy jsou to pouze řeči. Sice skvělé a významné. Ale ti co u ...

  Read more...

   
 • 07.02.2020 10:25
  O tom to v Česku je. Vy si říkejte co chcete a my si budeme také ...

  Read more...

   
 • 04.02.2020 21:22
  Umělecké dílo i řemeslně dokonale provedené, důstojně nahradí ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

GustloffTisíce lidí zemřely v roce 1945, když byla torpédována uprchlická loď

K 75. výročí potopení „Wilhelma Gustloffa“ dne 30. ledna 2020, prezident BdV (Svaz vyhnaných) Dr. Bernd Fabritius:

Svaz vyhnaných si připomíná největší lodní katastrofu v historii. 30. ledna 2020 - 75. výročí potopení lodi „Wilhelm Gustloff“ sovětskou ponorkou „S-13“ - v roce 1945 při pobřeží Stolpmünde v ledových vodách Baltského moře zahynulo téměř 9 500 lidí. Gustloff byla uprchlická loď s více než 10 500 lidmi na palubě. Převážně obyvatelé západního a východního Pruska i Gdaňska s ním hledali cestu na západ. Společně s přibližně dvěma miliony dalších Němců byli nuceni opustit své domovy - ze strachu z postupující Rudé armády a pomsty za válku zničení a zločiny nacionálně socialistické německé říše. Její potopení nebylo náhodou, jak ukazuje osud „Steubena“, který byl také potopen S-13 10. února 1945 a mnoha dalších lodí.

„Paměť je nepotopitelná,“ zdůraznil kronikář Gustloffu  Heinz Schön. Gustloff a jeho oběti dnes patří k věčným památkám strašlivé války, ve které byla nespravedlivost zodpovězena nespravedlností a ve které na lidská práva a civilní životy nebyl brán ohled.

Selhání civilizace při holocaustu, mnoha dalších etnických čistek, deportací a nucených prácí, hromadné znásilňování, útěk a vysídlení, nebo osudy uprchlíků na palubě Gustloffa, ale také Evropy, která byla po desetiletí rozbíjena nacisty a později komunisticko-stalinistickou nespravedlností: vzpomínka na všechny tyto události musí navždy zůstat v myslích našich evropských národů - zejména proto, že počet současných svědků neustále klesá. Varuje nás, abychom nikdy nedovolili, aby se to opakovalo a spolupracovali - i přes hranice - na společné budoucnosti.

Vysídlenci, uprchlíci, pozdější vysídlenci a jejich sdružení, k tomu po desetiletí přispívali rozhodujícím způsobem. Chceme vám to připomenout v 70. roce od vyhlášení „Charty německých vyhnanců“.

https://www.bund-der-vertriebenen.de/presse/presse-details/gustloff-und-ihre-opfer-sind-ewige-mahnmale

Překlad J.Š.

* * *

Doporučuji - https://www.zdf.de/.../doku.../ein-tag-in-auschwitz-108.html - vysíláno včera v hlavním čase na německé veřejnoprávní televizi ZDF. Takový otřesný dokument ČT ráda zakoupí v rámci takřka denního informování o zločinech nacismu - a také v hlavním čase odvysílá. Podobného dokumentu o zločinech komunistů v naší zemi jsme se dosud nedočkali a pokud ano, tak o půlnoci či k ránu. Nedivme se potom, že mladá generace o zločinech komunismu, který byl v mnoha ohledech ještě více zločinnější než nacismus, mnoho neví, zato o zločinech nacismu nesrovnatelně více. Německé děti navštěvují, stejně jako české, nacistické koncentrační tábory. Zbylé komunistické koncentrační tábory, nebo jejich trosky - Jáchymov, Vojna, Minkovice a další, dnes nenavštěvuje takřka nikdo. „Pravda a láska“ nemůže nikdy zvítězit bez pojmenování a odsouzení zla – a potrestání těch, co tento zločinný systém roky řídili a vedli!

 

Jan Šinágl, 29.1.2020

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 2.33 (3 Votes)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)