Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Kalendář událostí

po čvn 01 @08:00 -
OS Ostrava. ing. Marek Gába
po čvn 08
OS Praha 6: kauza JUDr. Zdenka Altnera
st čvn 17 @13:00 -
OS Beroun: další žaloba AMM na J.Š.

Nejnovější komentáře

 • 26.05.2020 13:57
  Když se jedná pouze podle zákonů, spravedlnost ostrouhá.

  Read more...

   
 • 24.05.2020 12:19
  Prozatím nám je dovoleno kritizovat zatím co komunisté konají.

  Read more...

   
 • 24.05.2020 07:40
  Svět kanonů a raket nahradily rudé knížky a hoaxy. Chceme ...

  Read more...

   
 • 23.05.2020 11:24
  Česká objektivita připomíná jednonohého invalidu. Genocida ...

  Read more...

   
 • 21.05.2020 18:15
  Kdyby jenom nepotrestaná soudkyně Horváthová. A co čtyřiadvacet ...

  Read more...

   
 • 21.05.2020 08:41
  Ona naší společnosti čouhá jak ta sláma z bot. OSTUDA Mluvit ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

BFG budovaMůžete si ho přečíst v němčině či angličtině. Týká se riskantního a nezodpovědného nákupu dluhopisů chudých zemí EU Evropskou centrální bankou (ECB), kterými se snaží podpořit jejich slabou ekonomiku.

ECB budova

Německý Verfassungsgericht rozhodl, že ve snaze o bezpodmínečné prosazování záměrů měnové politiky Evropská centrální banka (ECB) ignoruje ekonomické dopady svých nákupů vládních dluhů ve výši více než 2 biliony eur. Měla by být zajištěna rovnováha těchto dvou prvků, stanovil soud. Nákup státních dluhopisů pomohl bankám, zároveň však způsobil značné ztráty na úsporách běžným občanům.

Jak o tom informovala ARD (obdoba ČT), porovnejte sami (5:38-7:44 min). Cituji:

Poprvé ve svých dějinách musí německý soud konstatovat, že jednání ECB není kryto jejími kompetencemi, proto nemohou její opatření dosáhnout žádné účinnosti ve SRN. Úlohou ECB je zaručit stabilní ceny. Není jí dovoleno provádět vlastní hospodářskou politiku. ECB tvrdí, že nákup státních obligací od chudých zemí je kryt. BFG to vidí zcela jinak a neváže se rozhodnutím být vázán. ECB se následkům své hospodářské politiky příliš nevěnovala. To má prakticky na všechny občany negativní dopad. Jak na akcionáře, tak nájemníky, vlastníky nemovitosti, spořící a pojištěnce. To znamená, že v minulosti byly úspory občanů negativně ovlivněny. BFG samozřejmě nemůže ECB něco nařizovat či doporučovat. Spolková vláda a Bundestag musí nyní spolupůsobit, aby Německá centrální banka písemně zdůvodnila, jak svůj cíl stabilní ceny a hospodářské důsledky vzájemně vyvážila. Pokud to nezdokumentuje během 3 měsíců, musí Německá centrální banka z programu státních dluhopisů vystoupit. Evropská komise obratem upozornila, že zákony EU jsou nadřazeny Německé ústavě a že rozhodnutí Soudního dvora EU jsou závazná i pro BFG.  

Můžeme se jen modlit, aby se ČNB nechovala podobně jako ECB a negativní dopad na „účet“ běžných občanů ještě více neprohloubila. Mezi 32 zprávami si ČT v hlavním zpravodajství Události ČT, na tuto alarmující „zprávu dne“ nenašla místo?!    

Kvalitou a obsahem nelze ARD s ČT srovnávat. Za 15 minut se dozvíte vše podstatné, včetně sportu, počasí a hlavně si to zapamatujete. Po hodině UČT nevíte takřka nic…

Veřejnoprávní ČT by potřebovala psychologa, který by jí sdělil základy lidského vnímání, jeho kapacity a hranice, nebo už možná psychiatry…?!

 

Jan Šinágl, 6.5.2020

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 2.33 (6 Votes)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)