Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 21.08.2019 09:20
  Je smutné, že se i dnes pod svůj názor mnozí bojí podepsat ...

  Read more...

   
 • 20.08.2019 20:02
  Korektura: EU, presneji Zapadni Evropa, to byl kdysi "predevsim ...

  Read more...

   
 • 20.08.2019 19:59
  EU, presneji Zapadni Evropa, to byl kdysi "predevsim obchodni ...

  Read more...

   
 • 20.08.2019 19:45
  Nemecko si v poslednich letech zadelalo na Problemy, o jakych ...

  Read more...

   
 • 20.08.2019 18:54
  Německo opakovaně dokazuje svoji schopnost vypořádat se s ...

  Read more...

   
 • 20.08.2019 18:49
  Vážená paní Dario, vynášet "konečné" soudy nad věcmi a druhými ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Z českých médií

Tomáš Vlach pokračuje ve skvělých reportážích a postřezích z dnešního Ruska. V článku „Ruští vědci, pozor na cizince!“ (LN 17.8.2019) nám ukazuje tvář dnešního Ruska a i naši nedávnou minulost, která nám opět „klepe na dveře“. J.Š.

Skvělý článek Pavla Matocha (LN, 15.8.2019) z jehož konce cituji:

Vzhledem k velikosti Facebooku a Google není možné říkat, že to je stejné jako dřív, když nějaká televize podporovala jednoho kandidáta a šířila lži o druhém. Tehdy mohl ten postižený kandidát odpovědět na jiných televizních kanálech stejnou zbraní. Jenže nyní proti Facebooku a Google není na trhu odpovídající protiváhy. Individuální rozhodnutí přestat je užívat nic neřeší, protože stále budou ovlivňovat většinu voličů. Nyní proti manipulaci ze strany Googlu a Facebooku neexistuje účinná protizbraň. J.Š.

V Česku existuje přes čtyři tisíce dezinformačních webů, těch opravdu tvrdých je kolem patnácti, vypočítává ve Výzvě zakladatel společnosti Semantic Visions František Vrábel. Klíčovou roli v šíření ruské propagandy na tuzemské scéně připisuje prezidentu Miloši Zemanovi. - „Štěstí, že Zeman není kuchař. Politické menu jím připravované vyžaduje blízkost toalety.“ K.Mrzílek

* * *

… Provést to ale tak viditelně jako, už naštěstí bývalý, ministr Staněk, to chce buď velkou dávku nemoudrosti, nebo drzosti. Případně kombinaci obojího. A pak mají občané věřit, že je čeká světlá budoucnost…

… Podnikatel a developer Jaroslav Třešňák tak konečně může začít s vytouženou rekonstrukcí lukrativního místa. Je jistě pouhá náhoda, že dotyčný Třešňák patřil mezi největší sponzory kampaně prezidenta Miloše Zemana za znovuzvolení. Ještě v době, kdy hlava státu údajně kampaň nevedla, nechal Třešňák obeslat Českou republiku letáky s „životním příběhem Miloše Zemana“. Ne náhodou se později přiznal, že mu Zeman následně pomohl přímluvou s rozběhnutím miliardového projektu luxusního turistického resortu v Chorvatsku. Je také jistě úplná náhoda, že právě Zeman Staňka do funkce nejen dostal, ale také ho v ní co možná nejdéle udržoval.

JUDr. Klára Samková„Jsem přesvědčena, že činnost takovýchto tzv. investigativních novinářů je naprosto zhoubná pro tuto republiku. Všichni nadávají na politiky, že jsou úplatní, líní, že jsou hloupí. Možná jsou, ale to je tak 10% problému. 90% je manipulace novináři, kteří zdůrazní to, co se jim hodí a potlačí to, co se jim nehodí. Ve své podstatě jsou to oni, kdo protidemokraticky manipulují občany této země. Nechci vyvolávat konfrontace, ale ptám se novinářské obce jak dlouho v tom ještě hodlají pokračovat, jak dlouho, sami novináři a sama novinářská obec nechá tady několik málo jedinců řádit jak černou ruku a jak dlouho nechají špinit své profesní jméno takovými osobami jako je Janek Kroupa.“

* * *

Skupina dokumentaristů spolupracujících s Českým rozhlasem, případně v něm přímo zaměstnaných, sepsala otevřený dopis na podporu autorek podcastu Matematika zločinu. Ty opakovaně nařkly veřejnoprávní médium z cenzury, když po nich rozhlas chtěl editorské úpravy v podcastu, aby vyhovoval etickým a profesním pravidlům. Bez nich rozhlas nechtěl podcast zveřejnit ani ho odvysílat.

Moskevská lidsko-právní skupina Memorial plánuje vydat knihu, která by zveřejnila jména šesti tisíc popravených polských zajatců pohřbených v roce 1940 ve vesnici Mednové nedaleko ruského města Tver. Společně se zavražděnými Poláky v Katyňském lese nechal sovětský vůdce Josif Stalin popravit na 15 tisíc polských důstojníků.

Většina z obětí byla zastřelena v přízemí velitelství sovětské tajné služby NKVD v městečku Tver. Dmitryj Tokarev byl tehdejší místní velitel NKVD. V roce 1991 vypověděl, že popravě velel generálmajor Vasilyj Blochin. Ten podle něj osobně zastřelil okolo tisíce vězňů. Jednoho po druhém. „Byl to pro mě strašný zážitek. Viděl jsem katy. A i pro ně to muselo být strašné. Nadporučík Rubanov se zbláznil, můj první zástupce Pavlov spáchal sebevraždu, můj řidič Sucharev se zastřelil. I Blochin se nakonec zastřelil,” říká Tokarev.