Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 13.10.2019 16:59
  O kom se u nás nemluví. „První povinností vlády je chránit ...

  Read more...

   
 • 13.10.2019 16:57
  I za normalizace jsme to dokázali. 200.000 tisíc. Tolik se ...

  Read more...

   
 • 11.10.2019 14:46
  Někdy mě ty emoce, v tomto případě pláče, připomínají průvod ...

  Read more...

   
 • 10.10.2019 18:20
  Budování bez morálních základů buduje vždy jen zkázu.

  Read more...

   
 • 10.10.2019 18:17
  Dnes se dá říci, že hodně věcí komunisté "vybudovali" verbálně.

  Read more...

   
 • 08.10.2019 16:45
  Náš národ je bez paměti a bez zájmu. Hlavně, že je co ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Z českých médií

Měl by tedy ředitel České televize odstoupit?

Já osobně jsem čekal, že oznámí rezignaci hned druhý den po semináři. Totéž by měla udělat i Rada České televize. Fakt, že se tak nestalo, svědčí o pocitu nepostižitelnosti, který tito lidé zřejmě mají. Konec ho pravděpodobně čeká stejně, pokud nebude schváleno hospodaření za uplynulé roky.

„Neumím si představit, že by někdo, kdo byl na dnešním semináři, a zároveň si ještě pamatuje poslanecký slib, mohl hlasovat pro přijetí Zpráv Rady České televize o hospodaření České televize za roky 2016 a 2017,“ uvedl jste. Jak reagovali na dění ostatní poslanci kolem vás? Nejen z koalice?

Zákon o České televizi je koncipován tak, že neschválení dvou Zpráv Rady České televize ještě neznamená její automatické odvolání a už vůbec neznamená automatické odvolání generálního ředitele České televize. Těch zpráv se může neschválit třeba deset a Rada České televize i generální ředitel České televize dál mohou sedět na svých místech. Neschválení dvou Zpráv Rady České televize po sobě ovšem uvolňuje cestu k odvolání Rady, které však musí odhlasovat Poslanecká sněmovna zvlášť. Co jsem měl po semináři možnost mluvit s ostatními poslanci, tak ti byli většinou v podobném šoku jako já, což se týká především poslanců hnutí ANO. Mnozí z nich jsou manažery, či majiteli firem, další jsou členy kontrolních orgánů státních firem, jiní jsou právníci, ekonomové, účetní… ti všichni vůbec nechápali, jak je něco takového možné.

Xaver a ZemanDobrý rozbor této „raketově stoupající moderátorské hvězdy“ poskytl  Jindřich Šídlol (od 4:25 min.) Pan Veselý má svoji vlastní X-TV a nově, denně hodinový pořad na stanicích ČRo… Chtělo by se říci Václav Moravec naruby, resp. „hlásný trouba“ levice…

„To co děláte je holá katastrofa. Jste sympatická dáma a já vám ze srdce přeji, abyste v životě mohla dělat něco normálního. Váš pořad News Room považuji za velmi nekorektní. Je to nejodpornější bulvár který existuje. Něco tak nevyváženého, tak odpornýho. Vy bohužel posluhujete stašně špatnejm lidem. Po dlouhé úvaze a to vám teď chci říct, jsem se rohodl, že budu kandidovat do Rady ČT“.

Uskupení China Tribunal, které se věnuje nuceným odběrům orgánů v Číně, tvrdí, že v převýchovných táborech vyřezávají z živých, nevinných osob orgány, s nimiž se pak obchoduje. Oběťmi jsou národnostní a náboženské menšiny, mezi nimi ujgurští muslimové.

Podle odhadů amerického ministerstva zahraničí je v provincii Sin-ťiang v „převýchovných“ táborech internováno 800 tisíc až dva miliony muslimů, kromě Ujgurů i Kazaši a Kyrgyzové. Ministerstvo v pravidelných zprávách označuje jejich situaci za jednu z nejhorších humanitárních krizí naší doby.

Jak čínský režim vybírá, koho na převýchovu pošle? „Vyberou si vás zkrátka proto, že jste Ujgur. Je to kultura – můžete zpívat své písně, číst určité knihy. Je to i to, že nosíte vousy nebo muslimské oblečení, že jdete do mešity,“ říká v rozhovoru pro Seznam aktivista Arslan Hidayat, který se narodil v Austrálii ujgurským rodičům, kteří Čínu opustili.

S prohlášením právníků China Tribunal o praxi odebírání orgánů muslimské menšině, které přetiskl server Business Insider, souhlasí. „Je to trochu jako za druhé světové války, kdy nacisté použili všechno, dokonce i vlasy lidí. V dnešní době můžete těžit z lidských orgánů.“

LN Kalvoda Matrikarky I 041019Systém právního státu je povinen konat nestranně, přesto je apriorně jednoznačně loajální k jakýmsi abstraktním „zájmům státu“LN Kalvoda Matrikarky II 041019

… stát nás všechny naučil salutovat před blíže neurčenými zájmy státu a zvykl nás na beztrestnost těch, kteří v barvách státu bezstarostně porušují zákon. Ani se tím netají. Je nicméně ve skutečném a nejvyšším zájmu státu takové jednání pojmenovat, dovodit z něj odpovědnost a zamezit mu.

Článek vyšel v LN v rubrice Názory (4.10.2019).

K tématu rozhovor s jedním městským státním zástupcem, skalním fanouškem Sparty, bývalým novinářem, který nemá vůbec problém vystoupit na veřejnosti v dresu Sparty. Zřejmě mu vůbec nedochází, jak nenormálně se chová? Jak asi veřejnost vnímá představitele soudní moci, který se na veřejnosti nechová nestranně, tedy ta, která je ještě schopna vnímat dění zdravým rozumem? Nikdo mu neupírá právo fandit oblíbenému týmu, ale zřejmě mu vůbec nedochází, že státním zástupcem, tedy všech občanů, je i na veřejnosti a „ve dne v noci“? Doufejme, že dokáže být nestranný alespoň ve své  práci. Nemálo státních zástupců a soudců také fandí "svým“, ale svoji příslušnost k "týmu" nedávají najevo odpovídajícím "dresem", aby sami nakonec neskončili ve vězení…

„Zaslechl jsem ránu, snad výstřel z nějaké zbraně, tak jsem padl k zemi. Už jsem ležel, když na mne skočil služební pes a zahryzl se mi do levého stehna. Poté ke mně přiběhli nějací lidé, psa odtrhli a dali mi něco přes obličej. Ruce mi spoutali za zády. V protokolu však chybí, že mne poté pes napadl ještě jednou. Tentokrát zaútočil přímo na genitálie. Utrpěl jsem vážné zranění, které mne trápí dosud. Nedávno jsem byl znovu na operaci“.

* * *

Téměř čtyři desetiletí čekal Jürgen Seifert na spravedlnost. Nyní se dnes osmašedesátiletý Němec dočkal. Okresní soud v Chebu rozhodl, že byl v roce 1983 v souvislosti s pokusem přejít hranice do západního Německa vězněn v Československu nezákonně, a vynesl verdikt o soudní rehabilitaci.

Případ však nekončí. Vzhledem k tomu, že si Jürgen Seifert ze zatýkání odnesl vážná zranění, s jejichž následky se potýká dodnes, bude žádat o odškodnění.