Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Nejnovější komentáře

 • 21.06.2018 16:14
  Češi míří zpět ke komunismu ...

  Read more...

   
 • 21.06.2018 15:05
  Ano, lékařská zkaženostdnešní Číny je obrovská. Řekl bych ...

  Read more...

   
 • 21.06.2018 11:14
  I po váce bylo soužití Čechů a Němců možné. U nás v Chebu ...

  Read more...

   
 • 20.06.2018 21:23
  Pane Horský, pokud si přečtete knihu Alexandry Alvarové ...

  Read more...

   
 • 20.06.2018 20:30
  Taková označení dostala německá kancléřka Merkel nikoliv ...

  Read more...

   
 • 14.06.2018 00:11
  Tak hlavně, že považujete za nutné psát si do nicku v ...

  Read more...

Strojový překlad


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Z českých médií

Bývalá ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová (ČSSD) získala Cenu paměti Wenzela-Jacksche  od Seligererova společenství (duchovní dědictví sudetoněmeckých sociálních demokratů). Tím byla oceněna její angažovanost pro zlepšení německo-českých vztahů. Cena byla udělena na recepci pro vysídlené osoby a uprchlíky, organizované parlamentní frakcí SPD v bavorském zemském parlamentu v neděli odpoledne v Mnichově.

Rusko zacina tadyRadnice tvrdí, že je třeba jasně všem při­šedším dát najevo, kam vstupují - obřím vlasteneckým nápisem jim sdělit, že jsou ve velké, želez­né zemi, jejíhož konce nelze do­hlédnout a ve které platí úplně jiná pravidla než tam,LN PP Rusko 150618 odkud při­cházejí. To kdyby náhodou ně­kdo nepochopil, kde se to ocitnul. - Na fotbale zbohatli přátelé Kremlu. Ruská vláda oznámila nárok na penzi u žen od 63 a u mužů od 65 let. Dle statistiky průměrného věku se ho většina z nich nedočká! (vpravo LN 15.6.2018)

* * *

Řeklo by se pár písmen a takový humbuk. Prav­da, jsou to písmenka ze železa ukovaná, velká až gigan­tická, mocně podsvícená. A jak si tak stojí v jednom šiku, tvoří sdělení: „Rusko začíná tady“. Každý turista, který zavítá do Pskova, si tohoto nápisu musí hned všimnout. Heslo údajně vy­myslel někdejší gubernátor Pskovské oblasti Andrej Turčak. Turčak byl sice vloni z funkce odvolán prezidentem Vladimírem Putinem, obří nápis hned u zdi pskovského Kremlu ale zůstal i po jeho demisi na svém místě.

Kun v baru avers 2018… Chtěl jsem tak ukázat, že i rodiče svým způsobem znečišťují a zanášejí jazyk svých dětí – nutí jim svá slova. I když je to samozřejmé co do rozsahu, povrchnosti i záměru naprosto nesrovnatelné s tím, co s jazykem dnes dělá Kun v baru revers 2018drtivá většina masmédií. …

LN Dá se v něm ovšem taky pohodlně skrýt. Před sebou i před nepříjemnou realitou.

Souhlasím, že jako dlouhodobý únik může být humor nebezpečný. Obecně jed­no z největších nebezpečí současného ži­vota podle mě spočívá v tom, že jsme si vy­mysleli celou řadu lákadel, která nás nabá­dají k úniku. Řekl bych, že většina masmé­dií je na tomto pokušení dokonce přímo za­ložená: na pokušení nebýt v té situaci, v jaké jste. Protože být v ní - a na mysli mám být s velkým bé - znamená, že bude­te vystaveni strachu, úzkosti a smutku. To, co nám současná masmédia předkládají, nazývám deodorantovou realitou, k níž se dá uchýlit, když nechcete čelit té skutečné.

MM cernyStarosta Dolní Studénky Radim Sršeň: „Situaci považujeme za smutnou a mrzí nás. Ovšem na základě rešerší v médiích vnímáme skutečnost tak, že jako normální lidé chodí pravidelně do kostela nebo do posilovny, agentura MM vlastněná manželem Heleny Vondráčkové Martinem Michalem chodí pravidelně podávat trestní oznámení na kde koho.“  

* * *

Vondráčková na festivalu po Neckářovi nevystoupí, spor s obcí řeší policie - Komunikace mezi jednatelem agentury a zpěvaččiným manželem Martinem Michalem a starostou Radimem Sršněm nakonec vyústila až v podání trestního oznámení na druhého jmenovaného, a to kvůli údajnému klamání spotřebitele, poškozování cizích práv a dokonce i vydírání. Podle Michala kvůli tomu, že starosta pohrozil medializováním celé záležitosti. Sršeň veškeré výtky odmítá. Obec podle něj nijak nepochybila a kroky agentury označuje za zcela bezdůvodné a absurdní.

„Chci říct každému, kdo poukazuje na to, že to podkopalo důvěru v novináře: A co byste dělali vy na mém místě, kdyby k vám přišli a řekli, že se na vás chystá vražda?” říká Babčenko v rozhovoru. „Moje první reakce byla: K čertu s vámi, chci se sbalit a zmizet na severním pólu. Pak jsem si ale uvědomil, kde se schováš? Skripal se také snažil schovat.” - „Ukrajina ví o ruských tajných službách mnohem víc než kdokoliv na světě. Ty tajné služby spolu byly částečně propojeny. Ukrajina chce ukázat, že je schopna vzdorovat Rusku a že je schopna s ním vést válku i v oblasti tajných služeb, proto podle mě nedošlo k nějakému tichému ‚uklizení’ Babčenka, ale že tu kauzu chtěli rozehrát se vším všudy. A myslím, že tahle snaha státu, který je ve velmi nerovném souboji se svým velkým sousedem, je docela i pochopitelná.”

* * *

Případ „zavražděného” ruského novináře Arkadije Babčenka vzbudil velké debaty. Překročil hranice novinářské etiky, kdy spolupracoval na fingované vraždě s ukrajinskou tajnou policií? A mění to něco na tom, že Rusko likviduje nepohodlné žurnalisty?