Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 22.04.2019 19:19
  Pane Šinágle, těch 875 napadených kostelů ve Francii (někde se ...

  Read more...

   
 • 11.04.2019 16:45
  Vážený pane Šinágl, souhlasím s Vámi, ale pro můj věk 78 let ...

  Read more...

   
 • 09.04.2019 21:23
  Kdyby byl Nikulin vrácen do Ruska, jak Rusko požadovalo ...

  Read more...

   
 • 09.04.2019 18:46
  Žijeme v divné době, ve které si neustále stěžujeme a ...

  Read more...

   
 • 02.04.2019 10:35
  Dobrý den pane Šinágle, napsal jsem "vězení" a tak mě napadlo ...

  Read more...

   
 • 25.03.2019 14:07
  Někdy se chováme jako Rusové. Co už jsme jednou zabavili ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Z českých médií

Exekuce taborDeník N zveřejnil dne 18.4.2019 alarmující článek: „Byznysové impérium klatovského exekutora“ redaktora Jana Moláčka. JUDr. Dalimil Míka je exekutor a zároveň vlastní továrnu, lakovnu, sjezdovky či hotel. Podle zákona se přitom takové výdělečné činnosti nesmí věnovat. Není divu, že na internetu nelze najít jeho fotografii a před novináři se ukrývá. Cituji z článku:

… Jeho úřad patří v Česku k těm větším.  Získat jakékoliv údaje o ekonomických výsledcích jednotlivých úřadů je prakticky nemožné. Pro každého, kdo nepřichází kvůli exekuci je jeho sídlo prakticky nedobytná pevnost, v níž se nedostanete ani na dvorek. Pro novináře to platí dvojnásob.

Kauza kolem ruských bytů v Praze zřejmě nakonec skončí vystěhováním desítek lidí na ulici. Mají sice ruské pasy, mnozí z nich ale v ČR žijí desítky let a dodnes věřili, že se i jejich životy budou řídit českými zákony. Teď už nedoufají ani v pomoc českého ministerstva zahraničí, které v nich vzbudilo naději, že se případem bude zabývat. A tak píší prezidentovi Miloši Zemanovi.

… Někteří nájemníci jsou odhodláni hájit své byty vlastními těly a nepustit správce domu ani stavební firmu přes práh.

Kinsky ThamarVe věku 83 let zemřela ve středu v Paříži hraběnka Thamar Kinsky. Po restituci rodového majetku žila s manželem Radslavem Kinským na zámku ve Žďáru nad Sázavou. Své rodové sídlo začal Kinský opravovat po roce 1992, po jeho smrti v roce 2008 převzal péči o zámek syn Constantin. Thamara Kinsky dohlížela na obnovu zámecké zahrady, kterou pravidelně zpřístupňovala veřejnosti.

„S hraběnkou Thamar Kinsky odchází moudrý, hluboce kulturní a přívětivý člověk a významná osobnost našeho regionu,“ uvedla manažerka žďárského zámku Martina Sedláková.

Na konferenci o migraci 23. března v Budapešti, kterou uspořádalo Kolegium Matyáše Korvína, vystoupil i současný maďarský premiér Viktor Orbán, což celé zveřejňujeme. Mimo jiné prohlásil, že migrační tlak z Afriky určitě poroste, přičemž zdůraznil, že by Afričané měli dostat pomoc již ve svých domovských zemích, nikoli až v Evropě.

… V roce 2030 klesne počet obyvatel Evropy o několik milionů, a Afriky vzroste o 448 milionů. Během 13 let vzroste počet obyvatel Afriky o půl miliardy. A stane se tak, aniž by se rozdíl mezi životní úrovní Afriky a Evropy zmenšil, a pokud vše půjde jako dosud, bude se spíše zvětšovat.

Thunberg EP"Můžete mě ignorovat, jsem přeci jen šestnáctiletá školačka. Nemůžete ale ignorovat vědce a miliony stávkujících školáků."Thunberg Greta

"Chci, abyste panikařili, jako kdyby vám hořel dům. Řekla jsem to už dřív a lidé se mi snažili vysvětlit, proč je to špatný nápad. Mnoho politiků mi řeklo, že panika nevede k ničemu dobrému," prohlásila v úvodu projevu Thunbergová. Chovat se, jako kdyby se rozpadal náš vlastní dům, je podle ní způsob, kterým je nutné přistupovat ke změně klimatu.