Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Kalendář událostí

út dub 14 @15:00 -
Klášter Želiv: Připomenutí Akce "K"
út dub 14 @15:00 -
Klášter Želiv: Nebe bylo plné hvězd

Nejnovější komentáře

 • 03.04.2020 11:14
  Nechci nosit sovy do Athén, ale trochu se děsím toho, že Češi ...

  Read more...

   
 • 30.03.2020 09:22
  Za pomoc se Rusům platí podanstvím. Italie připravuje pozváním ...

  Read more...

   
 • 23.03.2020 08:42
  Vše na světě se dá zneužít dovolí-li to NEZÁJEM nezodpovědných ...

  Read more...

   
 • 22.03.2020 09:20
  Dokud se v České republice nebude promítat Sněhurka a sedm ...

  Read more...

   
 • 15.03.2020 22:43
  Správně dodal pan Šinagl na pohřbu Honzy Vyčítala. "Přejeme ti ...

  Read more...

   
 • 14.03.2020 13:44
  Ruskou gubernii už máme na Pražském hradu. Po generace lámaná ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Z českých médií

Ivana Čílová, vnučka jednoho z našich významných legionářů a později generála Československé armády, se vypravila po stopách dědečka. Ruský dokument

Rodinné svědectví o Československých legiích v Rusku v letech 1917–1920 a jejich dlouhé a strastiplné cestě do vlasti. Antonín Číla předával v Irkutsku carský zlatý poklad do rukou bolševiků. Ve Vladivostoku se nalodil mezi posledními a domů si vezl nejen ruskou manželku, ale i celou její rodinu. Ruští historici uvádějí dosud neznámá fakta o bojové činnosti a životě československých legionářů, kteří kromě obsazení několika významných měst od Uralu až po Tichý oceán ovládli i Transsibiřskou magistrálu.

Antonínu Čílovi jeho minulost komunistický řežim nezapomněl. Jak skvělé lidi a velitele jsme měli. Dokument CIZÍ ZEMĚ doporučuji shlédnout, abychom na ně nezapomínali!

Dne 5. dubna vysílala ČT 2 od 18:55 hod pořad Fenomén Kašava a Karel Pavlištík. Jako když se člověk napije čisté vody.

Proti koronaviru udělal tento pořad nepochybně více, než celé Události ČT, na který se už normální člověk nevydrží dívat celou dobu, chce-li si uchovat duševní zdraví. Věřím, že by většina diváků také nepřepla, kdyby přepla:-) Takže nezapomeňte včas přepnout:-) J.Š.

LN Brauer 020420 2… Už nemohl pracovat „sám na sebe“, jeho výroba spadala pod družstvo, následně pod národní podnik Cremona; ve své staré dílně pracoval jako zaměstnanec a ve své někdejší vile muselBrauer Alfred parte platit nájem za byt.

Přesto z jeho rukou i nadále vycházely mistrovské nástroje. Až do roku 1965, kdy Cremona Luby převedla výrobu z malých dílen do velké továrny, čímž kvalita nástrojů spadla o mnoho tříd níže. Bräuer odešel do důchodu a vystěhoval se se synem  do Německa. A tehdy také skončila slavná éra opravdových kytarářských fachmanů z českých Sudet.

Dalo se očekávat, nicméně lidské city a ducha nahradit nemůže. J.Š.

AlphaZero založen na samoučících se neuronových sítích. Žádný programátor nevysvětloval AlphaZero základy šachové strategie, nikdo neladil jeho algoritmy hodnocení pozic, ani do něj nevložili databázi zahájení a databázi koncovek. Prostě mu zadali pravidla a nechali ho hrát miliony partií sám proti sobě. A za několik hodin tohoto sebeučení se z AlphaZero stal nejsilnější šachový program na světě.

Stolety maraton aversČRo Plus 2.dubna vysílal pořad Michael Pillsbury: Stoletý maraton, který by si nikdo, kdo chce pochopit širší souvislosti dení v dnešním světě, neměl nechat ujít.

Čína už několik desetiletí systematicky pracuje na tom, aby předstihla svého největšího rivala – USA. Autor je sinolog a bezpečnostní analytik, pracoval pro několik vlád USA a kongres. Měli bychom mu naslouchat. Umí čínsky a dlouhodobě se zabývá Čínou.

Strategie stoletého čínského maratonu v 9 bodech: