Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 25.06.2019 07:26
  Něco o Karlu Gottovi. Začátkem jeho kariéry byla soutěž ...

  Read more...

   
 • 24.06.2019 23:46
  Vždy tam, kam si zasloužíme paní Blažíčková. Pouze volbami a ...

  Read more...

   
 • 24.06.2019 06:41
  Pane Šinágle Díky za článek, je to naprosto pravda a existence ...

  Read more...

   
 • 18.06.2019 07:36
  Sudetští Němci už dávno nehajluji. Komunisté nevěří a nenávidí.

  Read more...

   
 • 18.06.2019 07:33
  Zatvrzelost, umanutost, strach, obava, autokritika, nikoho ...

  Read more...

   
 • 17.06.2019 08:29
  Tibet je zásobárnou vody pro Čínu, která má obavu, aby ji ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Z českých médií

Je zcela nepřijatelné, aby místopředseda sněmovny, tedy osoba stojící vysoko v hierarchii ústavních činitelů státu, příspěvkům, které jsou pravděpodobně trestným činem, poskytoval prostor.

* * *

Místopředseda Poslanecké sněmovny PČR Tomio Okamura na svém facebookovém profilu včera napadl novinářku Českého rozhlasu, která jej před tím požádala o rozhovor na téma znásilnění šestnáctileté dívky, kterého se měl podle Okamury dopustit „africký migrant“. Okamura napsal, že na něj redaktorka, jejíž jméno a fotografii na svém profilu zveřejnil, útočila. Věci sám využil k útoku na veřejnoprávní rozhlas. Proti Okamurově verzi protestoval dnes generální ředitel ČRo s tím, že redakce postupovala zcela v souladu s běžnými standardy.

V rozmezí čtyřiadvaceti hodin rozhodli brněnští politici, že pojmenují ulici po hrdinovi druhé světové války a protikomunistického odboje, generálovi Miloši Knorrovi. A také že se budou soudit s jeho ženou kvůli části rodinného domu Knorrových v Králově Poli. Ačkoliv generál byl plně rehabilitovaný a majetek mu má město vydat, chtějí politici podat žalobu. Město hodlá případný vyhraný podíl prodat nynější spolumajitelce domu.

… Po okupaci jej čekalo zatčení a výslech na gestapu. Když jej propustilo, hned utekl do Francie a posléze do Velké Británie, aby se zapojil do bojů na západní frontě. Byl jedním ze tří Čechoslováků, kteří se vylodili v Normandii.

Ve Vítaném hostu ze dne 7.6.2019 (2/2019) vyšel článek Naučil Čechy pít pivo. Životní příběh Jakuba Pinkase. Měl štěstí, že se nedožil konce 2.světové války… Alespoň jsme jeho hospodu „nepověsili“ a jeho pivo nevylili do Vltavy... I nenávist má někdy své hranice… Mimochodem autorem receptu slavného plzeňského piva byl mnichovský sládek… J.Š.

SDL CZ Statistika odsunuShlédl jsem video na DVTV s moderátorem Martinem Veselovským, novinářem Jiřím Peňasem a  právníkem Pavlem Hasenkopfem. Nestačil jsem se divit…

Dle Hasenkopfa se máme lépe bez českých Němců? Zřejmě asi nikdy nenavštívil dnešní Sudety a neví jak vypadaly dříve?! Činit české Němce odpovědnými za zločiny nacistů a považovat je za nacisty, je také projevem velké neznalosti dějin, vyloučíme-li hloupost či záměr. Na místě moderátora bych mu obratem položil otázky: “Podle Vás jsou tedy všichni členové KSČ také zločinci? Jako právník uznáváte kolektivní vinu?“

Ve Vítaném hostu ze dne 7.6.2019 (2/2019) byl uveřejněn článek Společenství v osadě Guthausen. Ukazuje, jak tvrdé byly životní podmínky na Šumavě a jak bohatým společenským životem přesto dokázali šumavští Němci žít. To vše ze Šumavy zmizelo, včetně po dlouhá staletí v ní žijících obyvatel… J.Š.