Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Kalendář událostí

čt srp 13 @08:30 -
OS Trutnov Pavel Wonka

Nejnovější komentáře

 • 14.07.2020 11:59
  Právo a spravedlnost - demokratický řád lidských práv a svobod ...

  Read more...

   
 • 12.07.2020 09:16
  Můžeme mluvit o pravdě či o pravdách jak dlouho chceme. Děláme ...

  Read more...

   
 • 10.07.2020 09:30
  Je to stále stejné. Komunistická strana jde svým směrem svými ...

  Read more...

   
 • 08.07.2020 12:13
  Je to stále stejný nezpůsob jednání komunistů, vůči jinými ...

  Read more...

   
 • 07.07.2020 22:32
  Někteří naši poslanci nesnáší svobodu projevu. Skončí jako ...

  Read more...

   
 • 07.07.2020 21:57
  Kritik Kadyrova zastřelen ve Vídni. Tento stát všechno prohraje ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Z českých médií

„Nesmíme se na prvním místě starat o digitalizaci demokracie, ale o demokratizaci digitalizace.“  President SRN Frank-Walter Steinmeier

* * *

Aktualizováno 14.7.2020: Tento článek jsem poslal všem médiím 12.7 včetně ČT. Hned na druhý den následovalo „odvarování“ v Událostech ČT (33 zpráva z 36) s názvem Dezinformace okolo 5G sítí. Vše bylo „vyřešeno“ za 2 minuty. Nebezpečnější je mikrovlnka, 5G záření je 10x až 100x pod hygienickými limity ČR, pouze nás to trochu „ohřeje“?! Stále více zemí a jejich obyvatelstva je znepokojeno, ale ČR má hned jasno - bez jakýchkoliv pochybností? Kdo tu z koho dělá hlupáky...?

Sítě 5G mají výrazně vyšší elektrosmog, nebyl dosud důkladně prozkoumán, ani nemohl. Nemusí to okamžitě ovlivnit zdraví, ale může časem. Hovořit o jeho neškodlivosti a je zcela nezodpovědné, v tom lepším případě…

Vlna nevole proti testování rychlých mobilních 5G sítí se zvedla v Jeseníku. O zkušební provoz lázeňské město usilovalo, uspělo, jenže část obyvatel má nyní obavy z údajných možných negativních vlivů na zdraví. Proti testování nové technologie už vznikla i petice.

Komentář:

 1. 03. 2020 | František Moss 82399

V článku je několik nepravd včetně informací od ČTU.

Česká vláda nakupuje do strategických zásob státu ochranné pomůcky za celkem 3,7 miliardy korun. Je to příležitost pro české výrobce roušek, respirátorů a dalších ochranných prostředků? Nebo je výběrové řízení postavené tak, že v něm české firmy mohou jen těžko uspět? Ve studiu byl Jiří Kůs, ředitel a majitel firmy Nanospace a předseda Asociace nanotechnologického průmyslu.

Poslechněte si rozhovor na ČRoPlus od 11:34 hod. ze dne 7.7.2020. Nanospace je nejlepší firma svého druhu v EU a patří ke světové špičce. Je hlavně eshop, podobně jako Alza. Stát dosud často upřednostňoval firmy ze zahraničí s pochybnou kvalitou produktů, včetně podvodných českých firem, často také dovážející „šunty“ ze zahraničí. Poučila se vláda a dá prostor skutečně kvalitním firmách s nezpochybnitelnou kvalitou produktů? Mezi  významné české společnosti patří např. PARDAM, SPUR, NAFIGATE Corporation, nebo Nano Medical, tady můžeme hovořit o odbornících. Žádní „šmejdi“ s desítkami exekucí, se kterými uzavíralo MZ stamilionové smlouvy…

Hauserova BozenaZa druhé světové války jedna z nejlepších špionek. Byla první Češkou sloužící v americké armádě.Hauserova Bozena II

Advokátka, která začínala kariéru u Bati ve Zlíně, kde se seznámila s manželem – Američanem Lauwersem. Už jako Barbara Lauwersová se v rámci americké zpravodajské služby OSS podílela na jedné z nejúspěšnějších akcí psychologické války tzv. Operaci Sauerkraut.

V roce 1944 se zasloužila o infiltraci Hitlerovy armády německými zajatci zadrženými v Itálii, kam byla nasazena. Za svou statečnost získala významné americké vojenské vyznamenání – Bronzovou hvězdu. Po válce se vrátila do Československa, ale po nástupu komunistického režimu zůstala ve Spojených státech, kde mj. pracovala jako moderátorka Hlasu Ameriky. Působila i v českých krajanských sdruženích v USA. Po roce 1968 pomáhala československým emigrantům, ve Vídni pracovala pro exulanty z celé východní Evropy v rámci nadace American Fund for Czechoslovak Refugees. Zemřela 16. srpna 2009 ve věku 95 let. Je pochována tam, kde odpočívají největší američtí hrdinové - na Arlingtonském národním hřbitově ve Washingtonu.

Společnost Midea, která stojí za e-shopem Bejbynet.cz (už nefunkční), je v konkurzu. Vypsal ho městský soud v Praze. Byl ustanoven konkurzní správce Lee Louda, který do srpna vytvoří seznam pohledávek. Objem nezajištěných objednávek po splatnosti se přitom dostal na 67,902 milionu korun. Věřitelé se mohou přihlásit do 24. srpna.

Midea zároveň v loňském roce vydala dluhopisy za 25 milionů korun. Slibovala splatnost do roku 2022 a úrok osm procent. Dvě loňské platby proběhly, další letos v únoru už nikoliv. Peníze za prodej dluhopisů měly jít na nákup zboží do e-shopu a další investice. Situaci kolem dluhopisů prošetřuje i policie. Vyplývá to z debat uživatelů na P2PForum.cz. Největšími věřiteli společnosti Midea jsou Komerční banka, Česká spořitelna a UniCredit. Midea od nich získala kolem 30 milionů korun. Jedinou majitelkou firmy Midea je Lucie Horáková, která stojí i za firmou 3D Foto produkce.

Rakouská policie v neděli zatkla dva Rusy původem z Čečenska poté, co v sobotu nalezla tělo jejich zastřeleného krajana na okraji Vídně. Vyšetřovatelé se nyní snaží zjistit, zda úmrtí nemá politický motiv, zemřelý byl totiž dlouhodobým kritikem režimu čečenského vůdce Ramzana Kadyrova.

Třiačtyřicetiletého opozičníka ruská média identifikovala jako Mamikhana Umarova, který v současnosti používal jméno Martin Beck. Žil v Rakousku přes deset let a žádal tam o politický azyl. Podle některých ruských médií provozoval svůj kanál na videoserveru Youtube, kde se kriticky vyjadřoval o Čečensku pod vládou Kadyrova.