Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 19.02.2019 18:19
  Pane Šinágle, navazuji na Váš článek o sněmu ANO a o projev p.

  Read more...

   
 • 12.02.2019 05:38
  V mém případě, je anonymita nutností a místo extrémního ...

  Read more...

   
 • 12.02.2019 05:26
  Ať mi nikdo nevykládá, že tohle se mi jen zdá, že je to ...

  Read more...

   
 • 04.02.2019 04:37
  To co jste napsal o nemožnosti nás Čechů si řešit problémy ...

  Read more...

   
 • 02.02.2019 15:51
  Z mé zkušenosti na vojně: Náš tankový pluk již v r. 1977 ...

  Read more...

   
 • 02.02.2019 15:48
  "Je v našem evropském zájmu, aby na kontinentu byli američtí ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Z českých médií

GDPRProblém GDPR je, že z hlediska bezpečnostních služeb vrací Evropu do 20.století.

… Nepochybuji o tom, že nařízení o ochraně osobních dat psali zkušení právníci. Ale nedomysleli do důsledků co tvoří. Nadnárodní právo se většinou omezuje na věci, jako je převaděčství, obchod z drogami, zkrátka přeshraniční kriminalita. Soukromí ale nemůže být nadnárodní. Představte si situaci, kdy náš izraelský software v Saudské Arábii náhodou narazí na osobní data o nějakém občanovi EU. My je ani nemůžeme předat dál a upozornit třeba evropské tajné služby.

Ladislavu Jaklovi vadí, že se hodně píše o Venezuele. Tak se vyjádřil v politickém komentáři pro Institut Václava Klause. Někdo prý k této „medální dělostřelecké přípravě“ musel rozdat noty.

Nevím, jestli je možné „rozdat noty“ tak obrovskému množství sdělovacích prostředků na celém světě. O Venezuele se přece nepíše jen u nás, jak Ladislav Jakl sám přiznává: z Venezuely se prý dělá „celosvětové i mediální téma prvního řádu“. Že by někdo dokázal tímto způsobem ovládat média většiny zemí světa? Mezi řádky Jaklova textu se dá vyčíst, že jde o jakousi kampaň - proti Madurovi ve prospěch Guaidóa. Domnívám se, že o žádnou kampaň nejde.

Babis a knihaDaně nebudeme zvyšovat, ale vybírat. Je to nejspravedlivější  cesta, jedině tak neomezíme rozvoj a umožníme slušný růst mezd a důchodů.

… Říkal jsem teď Zbyňku Stanjurovi z ODS? „Proč jste nešli jako první porevoluční vláda na stáž do světa? Kdybyste šli do Singapuru, tam mají investiční fond. Tak zainvestovali, že jejich příjmy z toho jsou 30 miliard dolarů, stát si z toho bere do rozpočtu jen půlku. Proč jste dělali kuponovou privatizaci? Mohli jste to nechat v rukou státu, mohli jste to provozovat, kdybyste to ovšem nerozkradli, a mohli jsme mít centrální fond, kde by byly naše skvělé firmy, a mohli jsme se mít jako v Singapuru.“

Chci zprvu vysvětlit, že Ty, ač mnohem mladší, jsi začal tykat mně při prvním soukromém setkání v srpnu 2009 ve Tvém tuzemském exilu na Vysočině, kam mě dovezl čtenář a přítel Radek Augustin. Po celodenní návštěvě jsem napsal jakožto „Trilobit“ do MF DNES:

„… Hostitel byl stále lev v plné zbroji. Tím víc skličovalo vědomí, že mocný zdroj vědomostí a zkušeností tryská mezi těmito kamny a okny, protože jej od světa odděluje trpkost. Připomněl jsem si i jeho omyly, chyby a ujetí, kterých nebylo málo, ale napadlo mě, že jako finské tabulky pro sportovce existuje i srovnávací index pro politiky, v němž by dlouhodobě nepropadl…“ Podruhé jsi mě tam pozval s mou ženou Jelenou, vyklusal jsi na rozhlednu, abys předvedl svůj kraj, a dovedl nás k pramenu řeky Oslavy, který jsi dle tabulky nad studánkou objevil. Cestou domů mě Jelena, na jejíž úsudek dám přes půl století, upozornila, že nepadlo slovo o politice.

Z rozhovoru pro Česká média (30.1.2019): „Šlo o to, že existují určité dokumenty z mojí advokátní kanceláře, ze kterých mělo vyplývat, že jsem se dopustila nějakých trestných činů podvodu s Českou spořitelnou. Pozoruhodné bylo to, že už v době, kdy Janek Kroupa reportáž dělal, tak se Česká spořitelna k tomu vyjádřila a řekla – nám žádná škoda nevznikla, my jsme rádi, že tady tenhle byznys proběhl,“ dokumenty byly z advokátní kanceláře ukradeny její bývalou asistentkou, která je předala autorovi reportáže. „On je použil a pomohl vlastně dokonat mé bývalé asistentce trestný čin,“ upřesnila advokátka s tím, že její bývalá asistentka je za to pravomocně odsouzena a dodala, „Trvalo čtyři a půl roku, než došly soudy k pravomocnému rozsudku“.  „Černá labuť může kdykoli vyplout. Změna poměrů, která je dnes opět žádána, kdy společnost touží po „upgradu“, je možná, abychom se posunuli někam dál.“

Veřejnoprávní ČRo odmítl pomáhat při vyšetřování trestné činnosti! Kdo má méně času, může shlédnou video od 8:40 min. Názorně vypovídá o mravním stavu celé země. Nepřekvapuje, že se poslanci chovají jako v hospodě 5. cenové skupiny. Chceme snad, aby udělali „hospodu“ z celé země?“ J.Š. 5.2.2019

TK JUDr. Kláry Samkové 22.1.2019: Janek Kroupa, Jan Pokorný a ČRo se dopouštějí trestné činnosti?!