Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 26.09.2022 09:44
  Potkal jsem nedávno náhodně jednoho osmnáctiletého studenta Gymnázia ...

  Read more...

   
 • 26.09.2022 08:38
  Nejvzácnější osobnost, ještě s panem Krylem, na které můžeme ...

  Read more...

   
 • 24.09.2022 12:07
  Byl to krásný, nezapomenutelný večer ve společnosti tak vzácné ...

  Read more...

   
 • 23.09.2022 14:33
  Rusové ty nacistické zločince vyměnili za saudskou podporu ...

  Read more...

   
 • 21.09.2022 14:36
  Předpokladem odpovědnosti státu za škodu je splnění tří ...

  Read more...

   
 • 21.09.2022 14:36
  Předpokladem odpovědnosti státu za škodu je splnění tří ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Historika Blažka naštvala genderová diskriminace

Odvolání z redakční rady odborného časopisu Securitas Imperii nadzvedlo ze židle řadu historiků. O výpovědi jako první informoval historik Petr Blažek, který také uveřejnil dopis, ve kterém odvolání zdůvodňuje ředitel Ústavu pro studium totalitní režimů Zdeněk Hazdra. Podle něj je důvodem odvolání části rady, že je potřeba dát více prostoru ženám a navíc je potřeba zajistit místo i pro zahraniční odbornice a odborníky. Podle Blažka se ale jedná o genderovou diskriminaci.

Odborný recenzovaný časopis Securitas Imperii vychází dvakrát do roka. Primárně je zaměřen na české dějiny z let 1938 až 1989. Peridoikum částečně pokrývá i světové dějiny ze stejného období.

„Byl to blesk z čistého nebe. Časopis byl dobře hodnocený a současně jsem patřil velmi dobře hodnocené. Zjistil jsem, že lidí bylo daleko víc a odvolání nám nebylo posláno všem najednou. Říkáme si to zatím mezi sebou. Redakční rada se měla sejít 15. června a v pondělí byla odvolána. Dneska jsem se navíc dozvěděl, že byl odvolán i předseda redakční rady Ladislav Kudrna, který byl jediným docentem v Ústavu. Je velkým znalcem válečných dějin, kdy se hodně věnoval letcům,“ řekl pro Echo24 Petr Blažek.

Sám se pak obává o budoucnost časopisu, který se nyní bude muset obejít bez zkušených historiků. „Redakční rada měla jisté výhrady k plánu, které prosazuje pan náměstek ředitele ÚSTR Ondřej Matějka, který nemá žádnou odbornost. Za celé roky nenapsal žádnou odbornou monografii a má na starosti vedení časopisu. Na redakční rady již dlouho nepřišel a navíc prosadil, že některá čísla mají vycházet anglicky. Kvůli tomu má vydávání velké zpoždění. Podle mého názoru je dělat z tohoto časopisu mezinárodní periodikum namístě, jen by to dávalo smysl, kdyby se časopis věnoval i jiným tématům než jen dějin totalitního režimu v Československu,“ dodal Blažek.

„Částečná obměna redakční rady odborného časopisu, ta současná se týká třetiny redakční rady SI, je ve vědeckém prostředí běžná. Fakt, že všichni odvolaní členové byli v redakční radě minimálně šest let, svědčí o tom, že si ÚSTR jejich přínosu pro časopis váží. Za jejich působení jim bylo v odvolávacím dopise také výslovně poděkováno,“ uvedla Čablová.

Celý článek: https://echo24.cz/a/SYWr7/cistka-v-redakcni-rade-odborneho-casopisu-historika-blazka-nastvala-genderova-diskriminace?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu#dop_ab_variant=0&dop_req_id=UmMKOmcnMuu-202006022043&dop_source_zone_name=hpfeed.sznhp.box

P.S.

Že se stal ÚSTR značně levicovým a de facto prokomunistickým svoji činností, není žádným tajemstvím. Proto ani tento postup a jeho provedení nemůže informovaného překvapit. Nenápadné ukrajování demokracie “salámovou metodou“ pokračuje. Paní Neely Winkelmannová by mohla vyprávět. Odešla sama z ÚSTR. Nepřekvapuje, že Wikipedie její největší aktivity v posledních letech vůbec nezmiňuje – Evropská platforma paměti a svědomí – dlouhá léta zde působila jako ředitelka. J.Š.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.00 (2 Votes)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)