Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Kalendář událostí

pá srp 26 @15:00 -
Lošany: Otevření Památníku rodiny Mašínů

Nejnovější komentáře

 • 14.08.2022 15:44
  Das ist überhaupt keine Science-Fiction . Da ich seit 2 Jahren ...

  Read more...

   
 • 14.08.2022 15:34
  Tohle vůbec není sci-fi. Jelikož jsem byl izolován 2 roky ...

  Read more...

   
 • 14.08.2022 06:56
  Hořký návrat letců RAF: Z hrdinů udělali komunisté zrádce ...

  Read more...

   
 • 14.08.2022 06:48
  Přeji si drtivou porážku ruské armády. Dramatik odsoudil ...

  Read more...

   
 • 12.08.2022 12:59
  ... Podle vládního zdroje má nicméně horká kandidátka podporu ...

  Read more...

   
 • 09.08.2022 12:44
  Díky, díky, díky. Když mi bylo 17 až 19 let, tak můj parťák byl ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

CT cenzuraKrátce poté, co jsme jako noví radní chtěli manažerskou smlouvu generálního ředitele ČT Petra Dvořáka vidět, tajemnice Rady ČT o tom informovala management České televize, který nechal smlouvu ze sekretariátu rady odnést. Ačkoli je ve smlouvě uvedeno, že jednu kopii smlouvy má rada, od poloviny června na jejím sekretariátu není.

Nová kolektivní smlouva platná od letošního roku totiž stanoví, že zaměstnanci mají nárok na odměny, pouze pokud Rada ČT schválí bonus generálnímu řediteli. Petru Dvořákovi se tak podařilo získat zaměstnance jako rukojmí.

Bod X/5 smlouvy totiž říká, že pokud Rada ČT do 30. června následujícího roku nerozhodne o neudělení či snížení bonusu generálního ředitele a nezdůvodní to, má se za to, že rozhodla o udělení bonusu v maximální výši. Čili pokud by Rada ČT kvůli obstrukcím generálního ředitele rozhodla, že na posledním jednání nebude jeho bonus projednávat, pak by to neznamenalo, že bonus bude nula či že se rozhodnutí o jeho výši odkládá, ale že má bonus ve výši 100 procent, tedy deseti měsíčních platů – 2,4 milionu korun.

Česká televize nefunguje ve vzduchoprázdnu a hospodářská krize by měla být zohledněna. Navíc ČT čekají v příštích letech výrazné rozpočtové škrty na základě plánu schváleného „starou radou“ a za této situace by měl její generální ředitel jít v šetření příkladem.

Česká televize řadu let pod vedením Petra Dvořáka sice formálně vykazovala vyrovnaný hospodářský výsledek, ale fakticky hospodařila deficitně, přičemž deficit v řádu set milionů korun ročně financovala z několikamiliardového polštáře z doby generálního ředitele Janečka. Příjmy ČT z koncesionářských poplatků za rok 2019 byly výrazně nižší, než kolik čerpala z Fondu televizních poplatků, kam nejen plynou každý měsíc platby koncesionářů, ale kde jsou i rezervy z minulosti.

Snaha utajit Dvořákovu smlouvu

Jednání o bonusu generálního ředitele mělo zajímavou předehru. Když jsme jako noví radní požádali o kopii manažerské smlouvy Petra Dvořáka coby nutný podklad k projednání bodu jeho bonusu, protože z ní vychází, ze sekretariátu Rady ČT nejprve přišla odpověď, že scan smlouvy nemohou poslat, protože je pouze k nahlédnutí. A když se kolegyně Lipovská jako první šla na smlouvu podívat, s odkazem na Obecné nařízení o ochraně osobních údajů (GDPR) jí ji odmítli ukázat.

Zaměstnanci ČT jako rukojmí

Druhou zvláštní souvislostí projednávání bonusu generálního ředitele byla mimořádná citlivost všech televizních zaměstnanců, zejména odborářů, kterou tomuto bodu věnovali. Důvod jsme zjistili záhy. Nová kolektivní smlouva platná od letošního roku totiž stanoví, že zaměstnanci mají nárok na odměny, pouze pokud Rada ČT schválí bonus generálnímu řediteli. Petru Dvořákovi se tak podařilo získat zaměstnance jako rukojmí. Jak je možné, že odboráři něco takového podepíší?

Celý článek: https://ceskapozice.lidovky.cz/tema/kauza-rady-ceske-televize-hysterie-versus-fakta.A200702_230918_pozice-tema_lube#utm_source=email&utm_medium=text&utm_campaign=lidovky.directmail

* * *

ČT se naprosto zbláznila

Radní ČT obdrží za svoji „práci“ – fiktivně - 1.000.000,-Kč měsíčně!

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.80 (5 Votes)
Share

Komentáře   

-3 #1 Jan Šinagl 2020-07-07 22:32
Někteří naši poslanci nesnáší svobodu projevu.

Skončí jako Drtinová a Veselovský?

Ředitel zpravodajství České televize Zdeněk Šámal přiznává, že pořady Otázky Václava Moravce, 168 hodin či Reportéři ČT vadí politikům dlouhodobě.

Opačný názor zastáváme my občané, kteří poslance platíme. Nám velmi dlouhodobě vadí jejich nesnášenlivost na nepříjemné skutečnosti, které se jich v těchto pořadech často bezprostředně týkají.
V takovém případě by se pánové měli zamyslet zda-li na tato námi dobře placená místa patří, když demokratická kritika jim vadí. Demokratická kritika není proto, aby vám vadila, ale aby vás upozornila na chyby, které byste měli napravit.
Nebo se vám stýská po režimu, který rozkázal a myslet nebylo třeba?

K.Mrzílek

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)