Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 16.07.2024 05:37
  Co jsou konspirace? Referáty soudců, usnesení, které vyloží věc ...

  Read more...

   
 • 14.07.2024 17:09
  Karma vzkazuje poškozeným: Není třeba se mstít. Jen se posaďte ...

  Read more...

   
 • 14.07.2024 09:31
  Honzo, k Tvému článku "Všesokolské slety......" nesouhlasím s ...

  Read more...

   
 • 14.07.2024 09:26
  Bravo Barboře - presentovala naši zemi lépe, než všichni ...

  Read more...

   
 • 01.07.2024 10:19
  Chirurgický nůž na Sudety Na našem severu, v Sudetech, ale ...

  Read more...

   
 • 29.06.2024 13:14
  ČLK Seminář info: Moje vystoupení se obešlo s prezentací sotva ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Reagan freedom

Ronald Reagan: "Svoboda není nikdy více než jednu generaci vzdálena od svého zániku." Nepředali jsme ji našim dětem v krvi. Musí se o ni bojovat, chránit ji a předávat ji, aby udělaly totéž, nebo jednoho dne strávíme naše západy slunce vyprávěním našim dětem a dětem našich dětí, jaké to bylo kdysi ve Spojených státech, kde byli muži svobodní.“

* * *

Dnes před 30 lety byl zvolen anonymními hlasy poslanců Václav Havel presidentem ČSFR. Potřebujeme nového presidenta, který dokáže zemi spojit, aby odolala budoucím výzvám a nenechala si vzít hodnoty, za které lidé spontánně demonstrovali v listopadu 89.

* * *

Události ČT nevzpomněly Dne nezávislosti USA mezi 32 zprávami?! ČT Art vysílala slavnostní koncert České filharmonie od 20:00 hod. Cituji z projevu velvyslance USA pana Stephena B. Kinga:

„… 4. července 1776 vyhlásili američtí patrioti nezávislost na koloniální říši a započali tak velký experiment založený na jednoduchém, přesto však revolučním konceptu: Vláda vychází z lidu a vykonávána lidem a pro lid. Víra našich otců zakladatelů v sebe a své spoluobčany vedla k tomu, že vytvořila systém vlády navržený tak, aby využil potenciál jednotlivce v rámci systémů zákonů.

Dnes oslavujeme 244 narozeniny mé země, nejstarší demokracie na světě. Jsme hrdým místem propojení všech národností, které sdílejí naše hodnoty. K dnešní oslavě se připojují i potomci Čechů, kteří emigrovali do Spojených států. Všichni v Americe zanechali své stopy. Věřím, že americký sen o demokracii, prosperitě a svobodě pomohl inspirovat Tomáše Garrigue Masaryka k založení vaší první republiky.

Ovlivnil také vaši sametovou revoluci, která přinesla demokracii zpět do tehdejšího Československa. S hrdostí jsme letos s vámi oslavili 30. výročí českých demokratických voleb. Jako velvyslanec jsem měl tu čest seznámit se s Českou republikou a jejími úžasnými, kreativními a slušnými lidmi. Moje víra v lidi se tím jen prohloubila. Jsme proto velmi rádi, že pokračuje naše úzká spolupráce s českými občany - vzájemně investujeme do našich ekonomik, posilujeme naši bezpečnpostní situaci v rámci NATO, to vše na základě našich sdílených hodnot a podpory demokracie.

Pražská filharmonie bude v roce 2022 na turné po Spojených státech a dnes večer uvede skladbu, která ztělesňuje vazby mezi našimi dvěma národy - ódu Antonína Dvořáka na Ameriku, symfonii „Z Nového světa“. Tímto výjimečným uměleckým dílem nás Dvořák zavede na cestu po Americe, procítěnou českým srdcem a duší.

Až se dnes večer zaposloucháte do hudby napsané více než před stoletím v podání nesmírně talentovaných hudebníků, chtěl bych vás poprosit, abyste se ke mně připojili a společně sdíleli svou víru v lidi a jejich schopnost měnit svět k lepšímu, kdykoliv dostanou šanci. Toto nám dovolí s jistotou říci, že vláda lidu zůstává tou nejjistější cestou k lepší budoucnosti.

Děkuji, že si společně se mnou poslechnete tento koncert k americkému „Dni nezávislosti“. Ať Bůh i nadále žehná lidem ve Spojených státech i v České republice. Děkuji.

 

Stephen B. King, velvyslanec USA v České republice, Praha 4.7.2020

* * *

Je smutné, že bez návštěvníků? Nepřekvapuje, že ve stejném čase veřejnoprávní ČT vysílala Všechnopárty na ČT1. Ta neměla konkurenci… Proč tomu jinak být nemůže jsem už mnohokrát připomínal – nenahraditelná ztráta elit, kvalit a vzorů. Nedivme se potom mravnímu úpadku naší dnešní společnosti.

J.Š. 5.7.2020

* * *

Redukce vzdělanosti je cestou ke všeobecnému úpadku

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.00 (1 Vote)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)