Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Kalendář událostí

čt říj 01 @08:30 -
OS Ostrava. ing. Marek Gába
čt říj 01 @15:00 -
Brno: Rytíři nebes 311.čs. peruť

Nejnovější komentáře

 • 18.09.2020 14:45
  Uživatel Andrej Babiš retweetnul Tweet uživatele Blesk Zprávy ...

  Read more...

   
 • 18.09.2020 09:10
  Poslouchá-li v totalitě většina, může být černé bílým a ...

  Read more...

   
 • 18.09.2020 09:01
  „V Česku přibylo přes 3000 nakažených. Za den tolik, co za ...

  Read more...

   
 • 17.09.2020 12:23
  Pan Vrbík měl rakovinu jazyka. V Liběchově měli podobný případ ...

  Read more...

   
 • 17.09.2020 10:28
  Maročané tvoří spolu s Pákistánci polovinu ilegálních migrantů ...

  Read more...

   
 • 14.09.2020 13:25
  Těžko se nepřipouští myšlenka, že současné dění ve světě může ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

"Covid-19 snižuje prahy. Máme 16 případů onemocnění na 100 000 obyvatel, tak zrušme cestování! Máme 10 sebevražd ročně pomocí paracetampolu, tak dejme monopol na jeho prodej Dr. Maxovi." Erik Best

* * *

… Jako moderní a vyspělá země produkuje Česká republika enormní množství dat, ale nerozumím tomu, proč bylo dosud publikováno tak málo studií. Očekával bych také, že nový vládní zmocněnec pro vědu a výzkum ve zdravotnictví (Roman Prymula, pozn. red.) bude podněcovat výzkum v této oblasti a podporovat český akademický svět k tomu, aby napomohl celosvětovému poznání o covidu-19. …

Musíte si je správně nasadit, správně je sundat, neměli byste na ni vůbec sahat… Bohužel diskuse je zjednodušena na otázku: Roušky ano, nebo ne. Přitom správná otázka má být: Roušky jak a kdy. A na tyto dvě otázky máme celkem jasně danou a důkazy podloženou odpověď. Nesouhlasím tedy s výrokem, který je často slyšet, že něco přes obličej je lepší než nic. Velmi často je nic daleko lepší než něco.

Je to důsledkem toho, že lidstvo proniká na místa planety, kde by se pohybovat nemělo. Takhle evoluce funguje. Dokud byl tento typ koronaviru ve vzdálených jeskyních mezi netopýry, neexistoval způsob, jak by mohl přeskočit na člověka. Ale protože chodíme tam, kam bychom neměli, jíme to, co bychom neměli, a žijeme se zvířaty, se kterými bychom žít neměli, tak může propuknout pandemie. Lidstvo žije na planetě Zemi neudržitelným způsobem a návrat pandemií a infekčních nemocí je toho výsledkem.

My jako lidé jsme nejnebezpečnějším druhem na Zemi.

Veřejnost nepotřebuje data, ale potřebuje informace. Vědci mají mít přístup k datům a poskytovat informace, které využije veřejnost. Vy ani já nepotřebujeme surová data o věku a bydlišti každého, kdo byl postižen koronavirem. V Česku jsou ale vědci nebo lidé, kteří se chtějí do nějaké studie pustit, a stěžují si, že nemají k dispozici data, která potřebují. Přitom by měli mít k nim přístup. Nikdo v současné době nesmí mít monopol na veřejná data.

Dosud jsem viděl pouze jednu veřejnou prezentaci, která obsahovala dva slajdy s tím, jak byli tito pacienti léčeni, což je jen malý zlomek těchto informací.

Ať už z jakéhokoliv důvodu tuzemsko vykazuje velmi nízké procento hospitalizací, obsazení jednotek intenzivní péče a také úmrtnosti v porovnání s ostatními zeměmi. A je skutečně důležité pochopit proč. Jako moderní a vyspělá země produkuje Česká republika enormní množství dat, ale nerozumím tomu, proč bylo dosud publikováno tak málo studií. Očekával bych také, že nový vládní zmocněnec pro vědu a výzkum ve zdravotnictví (Roman Prymula, pozn. red.) bude podněcovat výzkum v této oblasti a podporovat český akademický svět k tomu, aby napomohl celosvětovému poznání o covidu-19.

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/velmi-casto-je-nic-pres-oblicej-daleko-lepsi-rika-o-rouskach-expert-who-117425

J.Š. 27.8.2020

* * *

DŮLEŽITÉ: Zajímavé a znepokojující video o Covidu

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.00 (3 Votes)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)