Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 26.09.2022 09:44
  Potkal jsem nedávno náhodně jednoho osmnáctiletého studenta Gymnázia ...

  Read more...

   
 • 26.09.2022 08:38
  Nejvzácnější osobnost, ještě s panem Krylem, na které můžeme ...

  Read more...

   
 • 24.09.2022 12:07
  Byl to krásný, nezapomenutelný večer ve společnosti tak vzácné ...

  Read more...

   
 • 23.09.2022 14:33
  Rusové ty nacistické zločince vyměnili za saudskou podporu ...

  Read more...

   
 • 21.09.2022 14:36
  Předpokladem odpovědnosti státu za škodu je splnění tří ...

  Read more...

   
 • 21.09.2022 14:36
  Předpokladem odpovědnosti státu za škodu je splnění tří ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Michalik Veslav a STAN 2021Mladi KSC a ODSPohyby v řádu desítek milionů korun na účtu místopředsedy hnutí STAN a favorita do křesla ministra průmyslu a obchodu Věslava Michalika vzbudily podezření, že může jít o zločin. Lidovky.cz zrekonstruovaly dosud neznámý případ podivné finanční operace v rodině místopředsedy Starostů.

Vše začalo 9. října 2017, kdy na konto, které je psané na Michalika, ale politik ho používá společně se svojí ženou, přistála suma 28 milionů korun. Bance se transakce zdála podivná a zalarmovala Finanční analytický útvar, protože měla podezření na možné praní špinavých peněz. Případem se následně zabývala Národní centrála proti organizovanému zločinu (NCOZ), která ale případ odložila, protože se nepodařilo zjistit žádný trestný čin.

Vyšetřovatelé nicméně na základě mezinárodní právní pomoci vystopovali, že částka pocházela od neprůhledné kyperské společnosti Lowfield Investments Limited. Protože ale nenašli takzvaný zdrojový trestný čin, rozhodli se vyšetřování odložit. Nikdo nebyl v případu obviněn.

Byznys s developerem

Michalik v rozhovoru pro Lidovky.cz naznačil, že šlo o „byznys“ jeho ženy. Nepopřel, že kyperskou firmu zná. Lidovky.cz nyní zjistily, že Michalikova rodina je s kyperskou společností propojena více, než by se mohlo na první pohled zdát.

Celý článek včetně rozhovoru LN s Michalikem>

***

Policie odložila, ale v likvidaci premiéra Babiše se pokračuje. Panama Papers zmizely z médií stejně rychle, jako psychicky nemocný syn premiéra. Účel byl splněn, Hnutí ANO (ne)vyhrálo volby. Nikdo se neptá z čeho žil a žije syn premiéra a jeho bývalá žena v drahém Švýcarsku? „Tajenku“ si vyluštěte sami – i voliči, kteří se na poslední chvíli rozhodli nevolit Hnutí ANO. Začne pořádat Milion chvilek opět demonstrace?! J.Š.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.00 (13 Votes)
Share

Komentáře   

-2 #5 Jan Šinagl 2021-11-28 12:27
Michalik byl ve střetu zájmů, byl na to rozsudek - seznamzpravy.cz/.../...
-1 #4 Jan Šinagl 2021-11-26 10:17
Zeman se u klausovce Borise Šťastného otestoval pozitivně a odložil jmenování neklausovce Petra Fialy. Prezident přece slíbil, že bude originální.

Erik Best
26.11.2021
-3 #3 Jan Šinagl 2021-11-25 16:33
Skořápkář Věšek. Ani neusedl do ministerského křesla a už si začal hrát s veřejností

... Stejní politici a mediální dělníci dnes čelí podobné kauze, ale jelikož je Věslav Michalik na rozdíl od Babiše hodný člověk, zprávy o jeho transakcích nejsou na prvních místech těch nejobjektivnějš ích a nejvíce nezávislých médií, ani ČT24 jim nevěnuje hodiny času denně jako před volbami francouzské vile premiéra. Michalik může být v klidu, jeho majetkové machinace v akcích typu Pandora Papers neobjeví....

Zdroj: lidovky.cz/.../...
-4 #2 Jan Šinagl 2021-11-25 12:39
Poslanec za STAN Jan Farský v rozhovoru pro ČRo prohlásil, že je škoda, že Michalik nebude ministrem. Je to prý dobrý manažer, který by zemi pomohl. Morálka a etika panu poslanci zřejmě nic neříká. Ministrem může být, podle něho, zřejmě i gauner a zločinec, pokud je jinak schopný, rozumějme všehoschopný. Potvrzuje se, že naše země má absolutní absenci morálky a etiky i v řadách občanů zákonodárců. Naštěstí ne v řadách občanů. Budou se hlásit stále více o slovo a podobné politiky přestanou volit. Budou upřednostňovat především takové politiky, kteří morální hodnoty a své odborné schopnosti prokázali nezpochybniteln ě svými životy a činy.
-8 #1 Jan Šinagl 2021-11-21 08:59
Každý, kdo zná systém a není koupitelný jej ohrožuje. Musí být zničen za každou cenu a na všech stupních státní zprávy - facebook.com/.../...

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)