Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 25.09.2020 15:54
  V Rusku komunisté nejsou u moci, ale jejich manýry jsou ...

  Read more...

   
 • 25.09.2020 15:50
  Kdo má na vlivných úřadech a soudech stále svoje lidi?

  Read more...

   
 • 25.09.2020 15:48
  Vláda ve středu opět vydala z minuty na minutu (pardon ze dne ...

  Read more...

   
 • 23.09.2020 19:23
  Kristine verlor ein Jahr ihres Lebens in der Hoffnung, in der ...

  Read more...

   
 • 23.09.2020 19:20
  Kristine a perdu un an de sa vie dans l'espoir de travailler ...

  Read more...

   
 • 23.09.2020 19:20
  Kristine lost a year of her life hoping to work at the embassy ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

… Stranou pozornosti většiny médií probíhá v malé obci Dolní Olešnice na Trutnovsku neuvěřitelný příběh. Majitel tamní­ho zámku Alexej Zacharov se rozhodl udělat si zde panství s ruskými poměry. Z místních úředníků má legraci, nejvíc to ale odnesl jeho soused René Mandys, kterému patří malé za­hradnictví. Už čtyři roky ho trápí muži ze zá­mecké ochranky: blokují jeho zákazníkům pří­chod a před rokem jeden z nich pana Mandyse vážně napadl a natřikrát mu zlomil nohu. Pod­le Hany Čápové z Respektu, která případ zma­povala, policie zaznamenala vůči panu Mandysovi šest přestupků a tři trestné činy (napadení, vypálený skleník, zničená úroda). Protože ho ale nedokázala ochránit, starý muž rezignova­ně nabízí pozemky zámeckému vladaři. …

VELKÉ DETAILY

Dnešní vydání této rubriky o maličkos­tech je takový trojdopis: pro ministra vnitra, pro státního tajemníka ministerstva dopravy a pro ministra sociálních věcí.

Stranou pozornosti většiny médií probíhá v malé obci Dolní Olešnice na Trutnovsku neuvěřitelný příběh. Majitel tamní­ho zámku Alexej Zacharov se rozhodl udělat si zde panství s ruskými poměry. Z místních úředníků má legraci, nejvíc to ale odnesl jeho soused René Mandys, kterému patří malé za­hradnictví. Už čtyři roky ho trápí muži ze zá­mecké ochranky: blokují jeho zákazníkům pří­chod a před rokem jeden z nich pana Mandyse vážně napadl a natřikrát mu zlomil nohu. Pod­le Hany Čápové z Respektu, která případ zma­povala, policie zaznamenala vůči panu Mandysovi šest přestupků a tři trestné činy (napadení, vypálený skleník, zničená úroda). Protože ho ale nedokázala ochránit, starý muž rezignova­ně nabízí pozemky zámeckému vladaři.

Když v roce 1957 nemohlo devět černoš­ských studentů projít do „bílé" školy v Arkan­sasu, prezident Eisenhower jim povolal jako doprovod výsadkáře ze 101. divize. A nemusí­me ani chodit tak daleko - když v roce 2000 Miloš Zeman a jeho mefisto Šlouf chtěli od­stranit šéfa protimafiánské jednotky Jana Kubiceho, zasáhl prezident Havel: demonstrativně navštívil sídlo útvaru a udělil řediteli medaili.

Pokud jde o pana Mandyse, tiskové odděle­ní vnitra píše, že „ministr o případu neví" a „do trestního řízení nemůže vstupovat". Ale jednoho starého zahradníka by možná potěši­lo, kdyby ministr Kubice přijel do Olešnice - ukázat jednomu nabobovi sílu českého státu.

Když se člověk vrací z jihu od moře, na hraničním přechodu Spielfeld ze Slo­vinska do Rakouska ho vítá barevná plastika Renatě Kordonové. Její části se točí a hýbou (mají to být symboly rakouské identity) a cestovatel hned vidí, že vjíždí do přátel­ské země. Za pár hodin ale přijde přechod Hatě u Znojma - a tam jsou pro změnu symbo­ly české identity: kýčovité obludy ze zábavní­ho centra Excalibur a prostitutky ve škarpách. Státním tajemníkem ministerstva dopravy se teď čerstvě stal kreativní ředitel reklamní agen­tury Ogilvy Daniel Bartek, muž s velkým citem pro vizuální symboly. Napadlo ho už podívat se na hlavní brány do republiky očima cizince?

Ustavní soud musel podruhé (!) vstoupit do případu Veroniky Kočové, které úřady sebraly dítě hned z porodnice. Ministr práce Jaromír Drábek ví, že odebírá­me děti do tří let věku perverzně často - vyspě­lé země včetně Polska a Slovenska už to zakáza­ly. Ústavní péče je proti biologickým i pěstoun­ským rodinám extrémně drahá, ministr proto do ledna 2014 kojeňáky zavře. To je správné.

Ale je tu ještě prostor pro jedno gesto. Minis­tr by měl dát najevo, že přervat bez vážného dů­vodu vazbu mezi matkou a dítětem je zločin. A možná by to mohl s omluvou říci právě té po­divínské, ztřeštěné, ale milující matce Kočové.

TOMÁŠ NĚMEČEK, redaktor LN, 8.9.2011

 

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
Share

Komentáře

+4 #2 Franta Kopecky 2011-09-10 13:27
A češi nejsou ani žádný vlastenci.
Ano jsou vlastenci když kopálisti nebo hockejisti mají někdě náký match tak to pak skáčou a říkají si jak jsou skvělý.
Popřípadě chodí plakat a lamentují nad zlým osudem kopálistů či hockejistů kteří dávaje v sázku svůj život bojují bez nároku na odměnu za lepší život národa v nepřátelském prostředí.
Takovýto jsou ti češi velký vlastenci.
Ale aby pomohli starýmu chlapovi , někde v podkrkonoší který stál sám proti ruskýmu mafianskýmu hajzlovi tak to ani (raději) náhodou. To se raději vlastencký češi stáhnou - a to pěkně prosím včetně policajtů....a nechají to být at toho starýho chlapa ty rusáci třeba umlátí ! Nikdo mu nepomůže.
Takový jsou ty češi vlastenci.
Tak si běžte zaskákat.
Spadli náký hokejisti.
+5 #1 Franta Kopecky 2011-09-09 23:01
Protože se čecháčkové , policajti nepolicajti rusáků ...BOJÍ....!
Ano přátelé , češi se rusáků bojí ...a to policajti, soudci, tzv politici...pros te jsou to zbabelci.

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)