Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 26.01.2021 16:43
  Naštěstí v Americe máme osobnosti jako je senátor Rand Paul.

  Read more...

   
 • 26.01.2021 16:21
  Fortunately, in America we have personalities like Senator ...

  Read more...

   
 • 26.01.2021 16:13
  Vielen Dank für die Weiterleitung der Information. Ich konnte ...

  Read more...

   
 • 26.01.2021 15:46
  Vážení, vrhat se z onkologického klidu do neklidu doby je ...

  Read more...

   
 • 26.01.2021 11:18
  Dobrý den pane Šinágle, moc děkuji za Vaše maily, netušila ...

  Read more...

   
 • 25.01.2021 11:13
  Greg Steube is my Congressman. He represents the district ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Policista_USANa úvod dovolte tu menšinu definovat: je to jisté množství občanů České republiky, bez ohledu na barvu pleti, pohlaví či náboženské vyznání, kteří odmítají a často opakovaně, respektovat zákony země, ve které žijí. Naši politici se často ohánějí příklady odjinud. Pochopitelně pouze tehdy, když se jim to hodí. Uvedu vám jeden příklad, jak to taky může fungovat někde jinde:

To si jedna česká studentka poctivě vydělala v Americe nějaké dolary a rozhodla se zbytek pobytu cestovat po státech. Všechno šlo hladce až do chvíle, kdy ona sama řídila půjčené auto a překročila rychlost. Následovala scéna, kterou z poloviny známe z českých a z druhé půlky z amerických filmů.

Studentka si rychle upravila výstřih a z okýnka se na policistu mile usmála. Policista se tvářil neutrálně jen do okamžiku, kdy udělala slečna osudnou chybu: pokusila se situaci hezky česky usmlouvat. V tu chvíli se jednání policisty radikálně změnilo: slečna byla vyzvána k opuštění auta, ruce na kapotu, želízka a odjezd na blízkou stanici. Na silnici zůstalo auto i s osádkou, která svou kamarádku pak neviděla tři dny.

Z policejní stanice totiž putovala k soudci, který po pár desítkách minut klepnul kladívkem a dal jí na vybranou: zaplatit pokutu nebo tři dny zametat místní náměstí. Když dozametala, sundala oranžovou vestu a zbytek cesty po státech už milá slečna projela podle předpisů a s knoflíčkem pro jistotu dopnutým až ke krku. Většina měst, kterými projížděla, měla nápadně čisté náměstí.

Tolik skutečná příhoda ze života, bohužel ze života v jiné zemi. Darebáci v lidské společnosti jsou a budou, bledí, černí, žlutí, prostě jsou. Nemůžeme za to, je to přirozené. A jediné, co proti nim opravdu funguje, je rázná, jasná a rychlá represe. Jseš dacan? Dostaneš po papuli! Darebák se musí bát a kdo to dělá opakovaně, musí se bát moc. Jinak to nefunguje.

To co nepotřebujeme, je darebáky uplácet, diskutovat s nimi na ulici či začleňovat nezačlenitelné. A chápat a chápat. Kdo chápe tu slušnou většinu? Možná můžeme diskutovat o roli policie a soudů, o jejich neúplatnosti, o svobodě a míře represe. Jenže mezitím vás sebevědomý lump připraví v lepším případě o peníze a iluze, v horším o život.

To co naopak potřebujeme, je výkonné a rychlé soudnictví a schopná a nezkorumpovatelná policie. Nešlo by se v této věci inspirovat tím, jak to funguje v Americe, páni politici? Opravdu by to nešlo?

http://eportal.parlamentnilisty.cz/Articles/3842-je-opravdu-tak-tezke-prinutit-mensinu-respektovat-zakony-.aspx

 

* * *

Margareth H. Tatcherová: ,,Pokud jsou si všichni muži a všechny ženy skutečně rovni před zákonem a pokud je tento zákon řádně uplatňován a spravedlivě se podle něj soudí, pak lidé nemají právo stěžovat si, že se s nimi zachází ,,nespravedlivě", ať už se jejich osudy jakkoli liší."

Jan Šinágl, 17.9.2011

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
Share

Komentáře

0 #2 henry von tatarek 2011-09-20 15:34
miluji komunisty co jsou na Olsanech
+6 #1 PetrKnap 2011-09-18 16:55
Ryba smrdi od hlavy. Neschopnost "Pravdolasky" roku 89 zpusobila ze ve vlade sedi komuniste, a to jsou zlodeji, lhari, vrazi, podvodnici kteri maji byt v kriminale uz od onoho roku 89. Nejsou. Cesko je jedina zeme na svete kde se mohla diktatura stat politickou stranou. Stranou ve ktere najdete estebaky, bachare a potomky psychopatickych sadistu. Ta vzdy ovladala a ovlada i ted, hlavne soudy a policii. Komuniste maji primy zajem aby prave tyto instituce nefungovaly, cim vetsi nespokojenost ze soucasnou vladou, tim lip pro komunisty. Kdo bude mit prospech z nepokoju? Komuniste to vi, lid ne! "Lid je hloupy.", to rikal uz Peroutka na adresu lidu v minulem stoleti, a plati to i dnes. Dokud se z lidu nestanou myslici jedinci, dokud se lid chova jako nemyslici stado, a voli komunisty, tak si nezaslouzi nez aby mu vladla "luza". Kde vladne luza tam zast a nenavist, jako nejspodnejsi pudy davu-ulice, jsou podporovany. Nacismus a komunismus jsou prikladem.

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)