Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 13.01.2021 12:17
  Marek Wollner: „Včera sledovalo Reportéry ČT téměř milion ...

  Read more...

   
 • 12.01.2021 17:05
  Otec zakladatele Muzea českého a slovenského exilu XX. století ...

  Read more...

   
 • 12.01.2021 16:48
  Muzeum paměti 20. století chystá letos výstavy či publikace Pražským ...

  Read more...

   
 • 12.01.2021 16:41
  Dobrota a zrada. Dva dědové. Pozor, neplést si dědu Klauze s ...

  Read more...

   
 • 12.01.2021 16:37
  Lokajové ruské moci. Nenechme se unášet různými „pravdami“. Jakékoliv ...

  Read more...

   
 • 12.01.2021 10:30
  Hezký den, Neomlouvejte se. Přibývá lidí, kteří tvrdí, že ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

 Článek na NP „Radioaktivní Čunek“ si rozhodně také nenechte ujít. Dozvíte se skutečné pozadí likvidace slušného politika a proč musel být odstraněn. Malá ukázka:

…Čunkovi se povedlo něco, co do té doby nemělo u nás obdoby. Vystěhoval cikánské i bílé nemakačenky z baráků na náměstí, takže místo otevřel pro obyčejné lidi. Šli do plně vybavených bytových buněk řešených tak, aby odolaly i lidem, kteří neumí bydlet v nájemních domech. To byl malér! Cikánští gangsteři, jako všude propojení s Policií ČR, přišli o vyděračské "nájmy" a poliši o úplatky. Ti z "nepřizpůsobivých", kteří měli zájem si polepšit bytově i společensky, měli najednou možnost protrhnout začarovaný kruh bydlení ve špíně, vyděračství cikánských gangsterů, buzerace od policie atd. To přeci tahle parta novodobých otrokářů s tvářemi svatoušků, co z cikánské bídy žije, nemohla připustit! To byl řev! V novinách a televizi. Obyčejní spořádaní lidé Čunkovi fandili. To byla jeho druhá chyba. To nebylo možno připustit. Dále chtěl kontrolovat výrobce elektřiny a nesouhlasil se zákonem zvýhodňujícím distributory elektřiny, a dopustil se tak několika dalších "fó-pá".

…Čunek je ve vládě, Čunek vadí, Čunka je potřeba zlikvidovat. V zájmu nás…pardon…jich všech. Kde se vzala, tu se vzala, objevila se v novinách jistá Marcela Urbanová. Prohlásí, že Čunek před ní onanoval, pak že se nemravně obnažoval a nakonec že převzal úplatek.

…Media se chytí senzace. Reportérovi ČT (Dalibor Bártek o jehož vazbách na BIS se mluví delší dobu. J.Š.) je policií nezákonně umožněn přistup ke spisu Čunek a ten z něj zveřejní "vybrané" údaje. Policie lustruje Čunka i jeho příbuzné naprosto protizákonně dvacet let dozadu a ve věcech, které s udáním vůbec nesouvisejí. Případu se zmocní státní zástupci a vyšetřovatelé "proslavení" kauzou Hučín, kde manipulovali spisy, vyhrožovali svědkům, proslavili se zatčením stařičké matky "antikomunistického zločince" Hučína atd.

Milá Marcelka je také první virtuální mrtvolou tohoto spektáklu. Ukáže se, že Čunek žádný úplatek nepřevzal, a nakonec milou dámu obžalují. Vypadá to s ní bledě, ale jako "deux ex machina" doslova božské či Boží rozhodnutí (tj. náhle se objevující nečekané řešení obtížné či dokonce zdánlivě neřešitelné situace) je zproštěna obžaloby. Zastavení jejího trestního stíhání je obhajováno tvrzením, že obviněná sice vypovídala nepravdivě, ale neprokázalo se, že úmyslně. Existuje-li nějaký právní Bůh, musel při čtení toho rozsudku dostat mozkovou mrtvici. S naší justicí to nehnulo. Paní Marcela Urbanová je však za lživou úlohu, kterou hrála na něčí popud ve Vsetíně, společenská mrtvola. Persona non grata.

Případ pak žije vlastním osudem. Odkudsi se objevují s evidentně padělaným "dopisem" pro Urbanovou dva známí a policií zrovna (ta náhoda) vyšetřovaní gauneři pánové Radim Vaškůj a Petr Šmiřák. Jako že Urbanovou uplatí, aby nesvědčila proti Čunkovi. Obvyklá proti-finta známá z pokleslých detektivních románů. Podpis na údajném Čunkově dopisu je falešný, soud si myslí, že je pravý, neuvěřitelná šaškárna. Nevyjde to však. Pánové skončí s trestním stíháním a protože nesplnili svůj úkol, pokračuje jejich kauza s topnými oleji.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)