Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 25.09.2023 08:49
  Je to nehoráznost. Prý „Nové znalecké posudky presentují spíše ...

  Read more...

   
 • 22.09.2023 18:10
  „Studentský žalobce při čistkách na bratislavských právech v ...

  Read more...

   
 • 22.09.2023 18:09
  „Studentský žalobce při čistkách na bratislavských právech v ...

  Read more...

   
 • 22.09.2023 08:32
  Manželka zemřelého na ambasádě v Saudské Arábii nedostává ...

  Read more...

   
 • 22.09.2023 07:50
  Rusko své odpůrce pronásleduje vždy a všude. Car Petr I. dal ...

  Read more...

   
 • 17.09.2023 10:17
  Farma-průmysl z nás dělá "pokusné králíky" a ještě na tom ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Klaus_a_pivoS hrůzou jsem si přečetl o nadřazeně narcistickém chování Václava Klause vůči odborářům. Kde bere drzost se vysmívat obyčejným lidem? ptá se Milan Čech. Opravdu nechápe, že za to, kde je, vděčí neoliberální mafii, které se hlasatelé podobně primitivních myšlenkových schémat nesmírně hodí jako ideologické ospravedlnění jejich sobecké hrabivé nenasytnosti, která potápí západní svět ke dnu, což lidé (i ti odboráři) podvědomě cítí?

 

Že jen díky opoziční dohodě s Milošem Zemanem byly zameteny hrůzy klausovské transformace namísto jejich řádného prošetření a vyvození důsledků? Během transformace v devadesátých letech se rozkradlo 3000 mld Kč (číslo od Martina Kocourka, ekonomického experta ODS!, takže skutečná částku bude asi daleko vyšší). Ty peníze dnes vzletně označujeme jako náklady na transformaci, jako kdyby rozkradení byla nějaká ekonomická nutnost.
Kde bere Václav Klaus tu neomalenou drzost se pobaveně vyjadřovat na účet lidí, které by měl jako president všech lidí bránit?

Zkusme si jen krátce představit naši zemi bez klausovské transformace. Kdyby se z těch 3000 mld rozkradla jen polovina, naše země by neměla ŽÁDNÝ dluh (v současnosti je totiž celý státní dluh "jen" přes 1000 mld) a současné škrty by tedy nebyly vůbec potřeba, velká část trpících lidí (nejsou peníze na operace, na péči o postižené, na sociální programy atd.) by netrpěla, protože by stát nasměroval peníze z privatizace právě k nim ? atd atd., raději toho nechám.

Radím vám pane Klausi, neprovokujte lidi, kteří se živí prací a vytvářením skutečných hodnot. Nevysmívejte se jim. Přijde čas, že Vám ani neoliberály ovládaná média nepomohou, až si zase budete utahovat z těch, které považujete za ty pod vámi..

http://www.blisty.cz/2010/9/24/art54628.html

- - - - - -

Joch: Romy vzdělejme a naučme je pracovat. Dávat jim jen peníze je utopie

Diskuse ke článku:

…A co potom Klaus zná někde většího parazita ?? Celoživotní státní opuřada nikdy v životě nepracoval v soukromé sféře, byt přidělen městem, odkoupen ze státní mzdy, chalupa v již. Čechách zabavená Němcům. Když napíše knížku, nechajá si ji dotovat, stejně jako konference, nedokáže vydělat sám ani rubl ! :-) A synátor? Založí si školu, žije ze státních dotací,, a z dotací ČEZu... Zná někdo parazitičtější a socanštější rodinku ??? Ten by v soukromém sektoru chcípl hladem i s Livii :))

…Zapomněl jste ve svém výčtu na Dluhoslava Sobotku Ozubenou pleš. Z VŠ rovnou do politiky, nikdy nikde nepracoval, právník pasující se na ekonomického experta, který si z poslaneckých náhrad postavil barák. Ale on jen socan, že? Do toho se vy trefit neumíte nebo nemůžete.

…Až budou Sobotkovi a jeho ženě dotovat knihy Luoily Gazpromy, až si Sobotkův syn založí školu a ČEZ mu na ni bude posílat 10 milionu ročně, pak to srovnávejte, zatím srovnáváte nesrovnatelné ! :)) A mimochodem, Klausovi jsou národní socialisté a Sobotka internacionální socialista, takže v podstatě to samé, komunistický parazit, jenom mladší co míň parazituje, to je všechno. V téhle souvislosti je i zajímavá kauza Klausova bytu a podvodů s jeho odkupem, na Klausovi je podána žaloba pro podvod ?:-)

http://www.euportal.cz/Articles/6589-joch-romy-vzdelejme-a-naucme-je-pracovat-davat-jim-jen-penize-je-utopie.aspx

- - - - - -

Klaus podpořil Vondráčkovou

LN 24. září 2010

Je to další dějství nekonečného sporu Heleny Vondráčkové a Marty Kubišové. A také opačných postojů Václava Havla a Václava Klause. Když se Havel postavil za Kubišovou, podpořil Klaus Vondráčkovou. PRAHA Není to poprvé a určitě ne naposledy, kdy Václav Klaus udělal pravý opak toho, co předtím Václav Havel. V médii široce propíraném sporu o odškodné za zrušené turné podpořil Klaus Vondráčkovou, kterou předtím petice, podepsaná i Václavem Havlem, vyzývala ke stažení žalob proti Kubišové.

Zatímco Havel vyjádřil svůj postoj veřejně, Klaus podpořil Vondráčkovou při soukromém setkání. Manžel Heleny Vondráčkové, Martin Michal, si to však nenechal pro sebe a v rozhovoru pro včerejší Magazín MF DNES se pochlubil, že na jejich straně stojí řada významných osobností. „Mezi lidmi, kteří jsou slušní a inteligentní, můžu jmenovat kompletní Divadlo Broadway. Báru Basikovou, Dana Hůlku. To jsou podle mě veličiny, které to mají v hlavě srovnané a přesně vědí, o čem to je.“ Kromě těchto jmen Michal také poznamenal, že on a Vondráčková mají podporu i od současného prezidenta, „Shodou náhod jsme se potkali těsně před rozsudkem s panem prezidentem Klausem. Sám za námi přišel, vyjádřil nám obrovskou podporu a tu petici neskutečným způsobem odsoudil, to nám dalo taky obrovskou sílu. Vůbec jsme se s ním nebavili, kdo má, nebo nemá pravdu. On sám řekl, že o tom nic neví, že to je otázka soudu,“ sdělil Michal.

Informaci o tom, že Václav Klaus se ve sporu přiklonil na stranu Heleny Vondráčkové, následně potvrdil pro zpravodajský portál iDNES zástupce šéfa prezidentské kanceláře Petr Hájek: „Vím bezpečně, že ta petice mu byla naprosto odporná. Mně taky. Takový morální kýč, zasahování do rozhodování soudu, to je šílené. Když pan Michal říká, že pan prezident podpořil Helenu Vondráčkovou, tak je to pravda.“ Vůči „havlovské“ petici se ohradil také další z Klausových spolupracovníků Ladislav Jakl: „Myslím, že Spravedlnost by neměla rozhodovat podle sympatií. Má rozhodovat podle práva. Určitě si někdy poslechnu Kubišovou, Vondráčkovou nikdy. Kubišové si více cením i za její postoje po roce 1968. To mi však nedává nárok komukoli upírat, aby hájil své zájmy podle práva. Jsou ale lidé, kteří by Spravedlnosti chtěli sundat pásku z očí a přimět ji, aby se na svět dívala jejich očima,“ řekl Jakl portálu Parlamentní listy.

Situace kolem soudního sporu, který začal před dvěma lety, nabrala obrátky počátkem září, kdy známé osobnosti kulturního a společenského života apelovaly na Helenu Vondráčkovou, aby zvážila své soudní spory s bývalou kolegyní Kubišovou. Pod petici se podepsal také Václav Neckář, bývalý člen Golden Kids, kde vystupoval s Vondráčkovou a Kubišovou. Neckář stál do té doby stranou mediálně sledovaného sporu. Signatářem petice byl vedle jiných právě Václav Havel a expremiér Jan Fischer.

Vrchní soud v Praze nakonec 13. září rozhodl, že Kubišová nemusí Vondráčkové a Michalovi odškodné 1,3 milionu korun za zrušené turné Golden Kids platit.

JUDITA MATYÁŠOVÁ

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)