Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 13.01.2021 12:17
  Marek Wollner: „Včera sledovalo Reportéry ČT téměř milion ...

  Read more...

   
 • 12.01.2021 17:05
  Otec zakladatele Muzea českého a slovenského exilu XX. století ...

  Read more...

   
 • 12.01.2021 16:48
  Muzeum paměti 20. století chystá letos výstavy či publikace Pražským ...

  Read more...

   
 • 12.01.2021 16:41
  Dobrota a zrada. Dva dědové. Pozor, neplést si dědu Klauze s ...

  Read more...

   
 • 12.01.2021 16:37
  Lokajové ruské moci. Nenechme se unášet různými „pravdami“. Jakékoliv ...

  Read more...

   
 • 12.01.2021 10:30
  Hezký den, Neomlouvejte se. Přibývá lidí, kteří tvrdí, že ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

LangVážený pane řediteli, již několik let se snažím o rozhovor s vámi. Vždy marně. Podle sdělení vašeho mluvčího Jana Šuberta nechcete porušit zásadu, že nebudete rozhovory poskytovat.

Nechápu to o to více, že na internetových stránkách své služby sám zdůrazňujete, že jste si „dobře vědom často velmi rozporuplného obrazu BIS u veřejnosti“. Navíc – a to vás teď doslovně cituji – tamtéž uvádíte, že „za mimořádně důležitou považujete komunikaci se sdělovacími prostředky a s veřejností“. A dále píšete: „Bez ohledu na utajenou formu činnosti je BIS institucí demokratického státu a je placena daňovými poplatníky. Chci tím říci, že i když konkrétní cíle, způsoby a výsledky naší práce musí zůstat utajeny, je mnoho informací, o kterých lze – byť třeba jen obecně – hovořit. Komunikovat s Vámi, odpovídat na Vaše dotazy, považuji za naši povinnost.“

 

- - - - - -

Sněmovna zvolila předsedy komisí, BIS dala Pecinovi

Sněmovna dnes zvolila předsedy svých stálých komisí. Komisi pro kontrolu činnosti Bezpečnostní informační služby (BIS) povede exministr vnitra Martin Pecina (ČSSD), pro kontrolu použití odposlechů Daniel Korte (TOP 09 a Starostové), pro kontrolu činnosti Vojenského zpravodajství Antonín Seďa (ČSSD) a pro kontrolu činnosti Národního bezpečnostního úřadu Zdeněk Boháč (ODS).

...Bez předsedy naopak zůstala delegace do parlamentního shromáždění Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě (OBSE). Kandidát KSČM Pavel Hojda nezískal v tajné volbě dostatek hlasů, jiný nebyl. Hojda postoupil do druhého kola.

http://www.vladimirhucin.cz/?q=node/451

- - - - - -

Moc policajtů

Jaké máme v Čechách složky zabývající se vnitřní bezpečností? Máme Policii České republiky (PČR) a městské policie. Dále Celní správu. Cizinecká policie spadá pod PČR, i když si to mnozí nemyslí a pletou si jí s celní správou.

Dále bude řeč pouze o PČR. V roce 2007 udával Eurostat počet jejích členů 44101. Přesný aktuální početný stav jsem nikde nenašel, tuzemský údaj z roku 2007 udává necelých 43.000 příslušníků, přičemž je známo, že Langer přibíral. V roce 2007 také ohlásil policejní prezident Husák, že disponuje 47.000 muži. Budeme nadále vycházet z toho, že policistů je 43.000, přičemž zájmem Johnovy administrativy je snížit počet příslušníků na 40.000. Je zajímavé, že nikde nejde zjistit přesný a aktuální počet policistů ve službě, zato se ze všech stran můžeme dozvědět, že je jich málo

http://www.dfens-cz.com/view.php?cisloclanku=2010091902

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)