Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Kalendář událostí

čt pro 15 @09:30 -
OS Beroun: Šinágl versus Agentura MM
pá pro 16 @09:30 -
OS Děčín: ing. Petr Vlček

Nejnovější komentáře

 • 03.12.2022 08:39
  Je to 280 dnů. Pořád jsou videa, která mě dostanou...

  Read more...

   
 • 02.12.2022 13:09
  Může mi ten, kdo mi dal ten MÍNUS na můj výše uvedený komentář ...

  Read more...

   
 • 02.12.2022 10:03
  Zpěvačka Vondráčková bývala dříve milá holka, která hezky ...

  Read more...

   
 • 01.12.2022 08:41
  Postrach Rusů. Superpřesná zbraň "Tři sekery“ jich najednou zasáhla ...

  Read more...

   
 • 01.12.2022 07:36
  Zajímavé: čínští uživatelé hlásí, že v jedné poměrně populární ...

  Read more...

   
 • 28.11.2022 10:38
  Proč ministr zahraničí tyto opilce nevyhodí z ministerstva? Je ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Jourova Vera EUTak závažná informace zveřejněná na webu ECHO24 CZ už po dobu několik hodin a Cretuova Corinamédia stále mlčí?! J.Š.

… Poprask se z Prahy přenesl do Bruselu už dříve a zasáhl tamní českou úřednickou komunitu. O tom právě svědčí e-mail publikovaný na stránkách white-media.info. Odeslal ho druhého prosince zastupující šéf kabinetu komisařky Jourové Daniel Braun náměstkovi ministra životního prostředí a bývalému manažerovi Lovochemie Vladislavu Smržovi. V kopii zprávu dostali další vládní úředníci včetně ministra životního prostředí Richarda Brabce a je pravděpodobné, že ve skryté kopii také premiér Bohuslav Sobotka. …

Třem vysokým českým úředníkům z Bruselu hrozí neslavný návrat do Prahy. Během sporů o dostavbu českých dálnic se zřejmě dostali do střetu zájmů, který může donutit k rezignaci dokonce dvě eurokomisařky, Češku Věru Jourovou a Rumunku Corinu Cretuovou. Na nebezpečí upozornil jeden z e-mailů, které našli hackeři z White Media v korespondenci premiéra Bohuslava Sobotky.

V Česku se přestanou stavět dálnice. Celkem 98 silničních a pět železničních projektů společně s jednou vodní stavbou totiž získalo tzv. hodnocení vlivu na životní prostředí (EIA) ještě podle zákona z roku 1992. Ten je v rozporu s evropskými předpisy a umožňoval ignorovat námitky veřejnosti. Evropa proto nebude stavby financovat a jiné peníze nejsou k dispozici. Proto včera začala česká delegace na úrovni ministerských náměstků jednat s Evropskou komisí, jak chybějící hodnocení EIA co nejrychleji doplnit. Pokud nedojede k dohodě, odloží se všechny připravené stavby nejméně o dva roky.

Poprask se z Prahy přenesl do Bruselu už dříve a zasáhl tamní českou úřednickou komunitu. O tom právě svědčí e-mail publikovaný na stránkách white-media.info. Odeslal ho druhého prosince zastupující šéf kabinetu komisařky Jourové Daniel Braun náměstkovi ministra životního prostředí a bývalému manažerovi Lovochemie Vladislavu Smržovi. V kopii zprávu dostali další vládní úředníci včetně ministra životního prostředí Richarda Brabce a je pravděpodobné, že ve skryté kopii také premiér Bohuslav Sobotka.

Důkaz o střetu zájmů

Braun informuje o tom, jak hledá řešení problému EIA společně s Tomášem Nejdlem, který má v kabinetu komisařky pro regionální politiku Cretuové na starost jednání o dotacích se zeměmi Visegrádu, a také s bývalým ministrem životního prostředí Ladislavem Mikem, který je dnes generálním ředitelem pro zdraví a ochranu spotřebitele. Na závěr zprávy doporučuje, že je třeba s Evropskou komisí jednat zvlášť o každém projektu, v první řadě o těch, které nevyvolávají vážnější spory. Potom je Evropská komise „schválí s dalším přimhouřením očí“.

Fakticky to znamená, že nebude třeba vypracovat nové hodnocení EIA a že stačí nabídnou starší dokumenty EIA k připomínkám veřejnosti. Právě tento postup, který by způsobil zdržení jen o několik měsíců, doporučila česká delegace při včerejším jednání v Bruselu. Při dalším jednání by se pak už mohlo licitovat, který z projektů projde do zkráceného řízení.

Účinnost této strategie se sníží, pokud budou za její autory označeni čeští úředníci z Bruselu. Řád zaměstnance Evropské unie v jedenáctém článku totiž nařizuje: „Úředník plní své služební povinnosti a řídí se výhradně zájmy Unie. Nežádá ani nepřijímá pokyny žádné vlády, orgánu, organizace nebo osoby mimo jeho orgán.“ Braunův e-mail je dokladem, že Nejdl, Miko i sám Braun služební řád porušili. Mohou tedy očekávat disciplinární řízení, které může skončit dlouhodobým snížením platu nebo propuštěním.

Prokazatelné porušení řádu řeší vyšší úředníci obvykle rezignací. Okolnosti k ní před patnácti měsíci dohnaly i Paolu Testori Coggiovou, která byla Mikovou předchůdkyní na generálním ředitelství pro zdraví. Osudným se jí stalo, že při veřejném jednání oznámila termín tendru vypsaného jejím úřadem. Toho mohla využít nezisková organizace, která se jednání zúčastnila.

Kavalíři a amatéři

Národní i evropské úřady se k e-mailu vyjadřují zdrženlivě. „Útok hackerů na předsedu vlády šetří policie, do doby skončení tohoto vyšetřování nebude úřad vlády věc komentovat,“ odpověděl mluvčí vlády Martin Ayrer. Stejně strohá byla mluvčí pražského zastoupení Evropské komise Karolína Kottová: „Evropská komise se nikdy nevyjadřuje k obsahu odcizených soukromých emailů, jsou-li či nejsou-li věrohodné,“ uvedla.

Pravost Braunovy zprávy lze ovšem snadno ověřit, protože byla odeslána z adresy Evropské komise. Svědčí pro ni i neoficiální svědectví státních úředníků, kteří se zabývají eurodotacemi. E-mail prý dokumentuje běžnou praxi při koordinaci mezi úředníky stejné národnosti v Praze a Bruselu, přitom takový „kavalírský“ prohřešek proti předpisům není výsadou Čechů. Překvapivý je však amatérismus, když se ústní dohody zapisují a ještě rozesílají z unijní adresy.

Očekávaný skandál úředníků Nejdla a Brauna může ohrozit i jejich komisařky. Na oba české byrokraty se už dotazoval dopis kontrolního výboru europarlamentu odeslaný komisařce Cretuové loni v prosinci. Poslanci chtěli vědět, jestli může komisařka vyloučit u Nejdla střet zájmů. „V jeho případě jsme střet zájmů neodhalili,“ odpověděla rumunská politička písemně.

Komisařka Jourová zase hájila Brauna, kterému europoslanci zazlívají, že porušil evropské předpisy, když před třemi lety v roli náměstka ministra pro místní rozvoj spolurozhodoval o zřejmě zmanipulované zakázce na monitorovací systém pro eurodotace na léta 2014-2020.

Kde všude se nebude stavět

Nešikovnost úředníků může zdržet nebo dokonce znemožnit dohodu s Evropskou komisí o hodnocení EIA. Pro sektor silničních staveb by to mělo tragické následky. Na několik let vypadnou z evropského financování všechny důležité projekty, které se mají uskutečnit v nejbližší době. V první řadě se to týká části pražského okruhu od dálnice D1 do Běchovic, ale také obchvatů Českých Budějovic, Olomouce, Frýdku-Místku, Otrokovic a Loun.

Neplatné hodnocení EIA má skoro celý úsek silnice R6 z Nového Strašecí až do Karlových Varů, zbývající části R4 mezi Příbramí a Pískem, či R48 mezi Hranicemi a Frýdkem-Místkem. Stavět se nebude silnice R3 z Budějovic na rakouskou hranici, začátek silnice R35 z Opatovic směrem na Litomyšl, dálnice D11 z Hradce Králové do Smiřic, ani první úsek R49 z Hulína do Fryštáku.

http://echo24.cz/a/isz2v/cesti-urednici-sidi-evropskou-unii-a-nechali-se-chytit

* * *

J.Š.4.2.2016

Jan Urban: Lenka Bradáčová aneb Ne-spravedlnost s lidskou tváří

P.S.

Eurokomisařka Věra Jourová byla obviněná v kauze Budišov. Zproštěna pro nedostatek důkazů, ne proto, že se skutek nestal! Vyšetřující policisté, kterým se přiznala, jak vypovídali před soudem pod přísahou, byli odvoláni, důkazy zničeny.

* * *

#126

2016-01-14 15:11

Velice dobře jsem znal hlavního aktéra Peťu, byla to nejhorší zrůda, jakou jsem poznal. Posílat Ukrajince na podnikatele bylo jeho hobby. A o té eurokurvě je lépe ani nemluvit.

#127

2016-01-15 14:27

Nesmíte zapomenout, že jsme (zřejmě) stále? totalitním státem, kriminálním státem, kde stále mají hlavní slovo komunisté. Ano, komunisté, kteří se rozutíkali do různých politických stran a všude možně občanům škodí. Je to obrovské zlo, které nebylo do dnešních dnů potrestáno za zvěrstva proti lidskosti, které do dnešních dnů jimi bylo spáchané. Pak se nesmíme divit tomu, že zde žádná spravedlnost není a asi ani nebude! 

* * *

Bratranec ing. arch. Marka Řičáře jmenován Papežem novým plzeňským biskupem

Tomáš Holub byl Papežem jmenován novým plzeňským biskupem - http://tisk.cirkev.cz/z-domova/tomas-holub-novym-plzenskym-biskupem/ - je bratrancem ing. arch. Marka Řičáře. Boží Mlýny melou někdy hodně pomalu, ale zato jistě.

J.Š.23.2.2016

* * *

Skutečná, nezávislá eurokomisařka, hájící zájmy EU, by musela okamžitě těmto třem svým českým podřízeným euroúředníkům dát výpověď a sama iniciovat vyšetřování a jejich potrestání. Věra Jourová se tak pokouší opět zakrývat svoji minulost. Takto neomluvitelně jedná jen člověk se špatným svědomím. Článek byl zveřejněn 4.2.2016. Dodnes veřejnoprávní média České republiky, včetně bulvárních, mlčí?!

J.Š.25.2.2015

* * *

Aktualizováno 17.3.2016

Čeští úředníci měli šidit EU? Média to už celých 42 dnů vůbec nezajímá?!

 

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 3.40 (5 Votes)
Share

Komentáře   

-1 #1 44p6x 2016-02-04 17:47
Americké velvyslanectví v Praze je šokováno propuštěním Fajáda z vazby
rozhlas.cz/.../...

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)