Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

  • 24.04.2024 10:01
    Odsouzený kriminálník Maxim Ponomarenko opět podniká v ...

    Read more...

     
  • 24.04.2024 09:00
    Dobrý den vážený pane Šinágle, obracím se na Vás, protože ...

    Read more...

     
  • 24.04.2024 07:47
    Předpokládám, že paní Gavlasové a jejím klientům bylo zveřejněním ...

    Read more...

     
  • 20.04.2024 12:42
    Mgr. Jana Gavlasová, advokát, Západní 449, 253 03 Chýně ...

    Read more...

     
  • 19.04.2024 18:09
    Ve Zlínském kraji dnes chybí 3000 míst pro přestárlé lidi.

    Read more...

     
  • 19.04.2024 16:56
    Spione und Saboteure – Wladimir Putin zeigt, dass er in seinem ...

    Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

12_plk._Josef_Hejtmnek_I_040810Plk. letectva v.v. Josef Hejtmánek porazil Naděždu Kavalírovou.

Spory sužovaná Konfederace politických vězňů řešila kritiku vylučováním členů. Soud nyní rozhodl, že se vedení občanského sdružení neřídilo vlastními stanovami. Vedení Konfederace politických vězňů nemá právo ze svých řad vyhazovat odpůrce. Nedávno o tom rozhodl Obvodní soud pro Prahu 2, když zrušil loňské vyloučení pětaosmdesátiletého Josefa Hejtmánka, plukovníka letectva ve výslužbě a jednoho z nejtvrdších kritiků šéfky konfederace Naděždy Kavalírové.

Vedení konfederace se proti verdiktu může ještě odvolat k pražskému městskému soudu, jestli tak učiní však ještě není jasné. „Zatím se k tomu nebudu vyjadřovat. Ještě jsem rozsudek neviděla, až ho uvidím, budu tuto záležitost řešit,“ řekla LN Kavalírová. Advokát konfederace Josef Václav Martinek sice připustil, že rozsudek padl, komentovat jej ale nechtěl s tím, že k soudu šel místo něj koncipient a ještě nemá „písemné vyhotovení v rukou“.

Hejtmánek naopak poté, co soud potvrdil, že je i nadále členem vedení konfederace, neskrýval radost: „Jsem velmi rád, že mi soud vyhověl.“ Rozvratnická činnost Konfederací politických vězňů zmítají již dlouho tvrdé spory. Vedení občanského sdružení se loni v květnu rozhodlo vyřešit je jednou provždy. Na zasedání rady konfederace, což je vrcholný orgán sdružení tvořený jednotlivými šéfy lokálních poboček, proto tehdy padlo rozhodnutí vyloučit dva nejodbojnější kritiky vedení - Josefa Hejtmánka a Františka Přesličku - za „rozvratnickou činnost“, tedy za kritiku poměrů v organizaci.

Oba - předseda českolipské pobočky Hejtmánek a šéf přerovské pobočky Přeslička - byli formálně vyloučení jen z rady konfederace. Kavalírová a další členové vedení ovšem své rozhodnutí veřejně prezentovali jako vyloučení z celé konfederace. To ostatně potvrzuje i Přeslička. „Nebyl jsem si schopen koupit ani členské známky,“ vzpomíná. Vyloučením se pak navíc nezabývala ani smírčí komise sdružení, a Hejtmánek s Přesličkou se proto obrátili na soud. „Nezbyla nám jiná možnost,“ vysvětluje Hejtmánek.

U soudu argumentoval tím, že stanovy radě konfederace vylučování členů nepovolují, a soud mu dal za pravdu. „Rozhodl, že usnesení rady konfederace bylo zcela nezákonné, protože nebylo v souladu se stanovami. Rada konfederace nemá právo vyloučit ani člena konfederace, ani člena rady konfederace. To mohou jen jednotlivé pobočky, a ty nic takového neučinily,“ vysvětlil LN Hejtmánkův advokát Petr Kočí.

Exekuce kvůli slevě na vlak Hejtmánek s konfederací bojuje na všech frontách. Na podzim například dosáhl toho, že soud uvalil na konfederaci exekuci. Vedení sdružení mu totiž odmítlo prodloužit slevovou kartu na vlak a on se kvůli tomu obrátil na soud, který nařídil, aby písecký exekutor Svatopluk Pazderka vymohl z konfederace 1582 korun. Definitivní rozhodnutí v této věci ovšem podle advokáta Martinka ještě nepadlo. Sám Hejtmánek bere odebrání karty jako snahu o paralyzaci své pobočky: „Jako důchodce a bývalý politický vězeň nemám tolik peněz, abych mohl jezdit na akce konfederace.“ Z přítele se stal nepřítel Přeslička s Hejtmánkem Kavalírové vyčítají hlavně to, že postupuje diktátorsky a šikanuje své odpůrce. „Chová se jako rudá carevna,“ míní Hejtmánek. Kritizují ji ale i za její život před listopadem 1989. Vadí jim třeba to, že za normalizace pracovala 18 let na ministerstvu sociálních věcí. Server iDnes navíc nedávno zveřejnil dotazník z roku 1978, do kterého Kavalírová napsala, že je členkou Svazu československo-sovětského přátelství. To všechno Kavalírová v minulosti odmítla a dodala, že na ministerstvo ji vzali jen kvůli tomu, že zamlčela své věznění.

Na otázku, jestli si dovede představit, že možná bude muset spolupracovat s Hejtmánkem ve vedení konfederace, Kavalírová přímo neodpověděla: „Je mi osobně neskonale líto, že k takové situaci došlo. Pan Hejtmánek sem léta letoucí jezdil jako přítel a byl také tak přijímán. Najednou se ale radikálně změnila situace, protože podlehl nějakým jiným výkladům, a jeho reakce jsou dnes pro mne nepochopitelné - z přítele se stal nepřítel.“

Hejtmánkův případ je vůbec první podobný, který stihl soud projednat. Již v listopadu ovšem Obvodní soud pro Prahu 2 otevřel Přesličkův spor s konfederací a verdikt by měl padnout v únoru.

Rada konfederace nemá právo vyloučit ani člena konfederace, ani člena rady konfederace. To mohou jen jednotlivé pobočky, a ty nic takového neučinily.

 

VÁCLAV DRCHAL, LN 31.1.2011

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
Share

Komentáře

0 #2 Guest 2011-02-09 11:46
Tak ona soudružka Kavalírová "zamlčela" komunistikýmu ministerstvu, že byla ve vězení? A to jen tak prošlo? Komu chce tyhle hlouposti nabulíkovat? Možná soudci, který byl také v SČSP a nadto byl soudcem proto, aby hájil a prosazoval zločineckou politiku KSČ, tak jak to dělala soudružka Kavalírová po celých 18 let věrné služby své rodné KSČ? Když jsem četl její vyjádření, musel jsem se smát, ale po uvědomění si kolik mám kolem sebe takových Kavalírových mě smích zase přešel. KPV přeju aby se zbavila své Kavalírové (nepochybuju o tom, že to dokáže) a nám ostatním přeju, abychom dokázali vidět svoje Kavalírové kolem sebe a dokázali s nima příslušným způsobem naložit.
Míra Vojta, Ústí nad Labem;
0 #1 Guest 2011-02-01 10:50
Celá tato záležitost s KAVALÍROVOU naprosto jasně svědčí o infiltraci a řízení Konfederace Politických Vězňů jejím stoprocentním opakem.

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)