Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Nejnovější komentáře

 • 14.06.2018 00:11
  Tak hlavně, že považujete za nutné psát si do nicku v ...

  Read more...

   
 • 13.06.2018 00:09
  Jendo, máš to dobrý! Vždy se poučím a najdu něco nového.

  Read more...

   
 • 11.06.2018 17:14
  lokaj šinágl cpe práskače babyše všude - to je na ...

  Read more...

   
 • 10.06.2018 17:11
  Pane Šinágl, jako zámečník asi nejste schopen pochopit ...

  Read more...

   
 • 10.06.2018 13:04
  Kde jsou všichni ti demokraté? Proč se tu tak masivně, bez ...

  Read more...

   
 • 10.06.2018 12:48
  Chováš se jako spící agent, ktetý dostal po 30 letech příkaz ...

  Read more...

Strojový překlad


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Hans Adam IIKonstantin z Lichtenštejna: „Máme zde 600 hektarů lesů, jichž jsme právoplatnými vlastníky, zapsanými v katastru nemovitostí a v roce 2015 se český stát rozhodl opět proti nám aplikovat Benešovy dekrety. Děje se nám to znovu: 1945 a 1951 na nás byly protiprávně aplikovány dekrety. Dnes se děje totéž. Myslím si, že celý příběh je o spravedlnosti. Není o hektarech.“

Podívejte se na tuto neuvěřitelnou justiční zrůdnost v Reportérech ČT (od 29:30 min.).    

* * *

Opavské muzeum představí dary knížete Jana II. z Lichtenštejna

Slezské zemské muzeum v Opavě představí veřejnosti exponáty z darů knížete Jana II. z Lichtenštejna. Získalo je před více než sto lety. Vystaveno bude na 250 nejcennějších a umělecky nejhodnotnějších skvostů z darů knížete. Vernisáže se ve čtvrtek zúčastní i lichtenštejnský kníže Hans Adam II.

… "Jan II. byl vzdělaný národohospodář, vynikající diplomat a filantrop. Ročně věnoval velké finanční částky na dobročinné aktivity, podporoval stavbu škol, kostelů či veřejných budov," řekla ředitelka Slezského zemského muzea Jana Horáková. Kromě uměleckých děl daroval muzeu pozemek a finanční dar na stavbu dnešní Historické výstavní budovy, v níž muzeum sídlí. 

… Rod Lichtenštejnů je významný nejen pro dějiny Slezského zemského muzea, ale také pro Opavu. Právě za jejich vlády zažilo město svá nejlepší léta. "Jsem proto velmi rád, že současná hlava Lichtenštejnska zahájí v Opavě výstavu, která lidem přiblíží dlouholetého panovníka evropských dějin, jehož dobročinnost měla, mimo jiné, výrazný dopad na fungování města," uvedl primátor Opavy Radim Křupala.

* * *

Může být slušný člověk hrdý na takovéto primitivní, plebejské chování vlastního státu, které patří do 50.tých let?! Věřím, že slušných občanů je stále u nás dost, aby to dali v podzimních volbách jasně najevo. Jako ukázali, že už mají dost totalitního státu v roce 1989, měli by ukázat i dnes, že stejně tak už mají dost postkomunistického, který je stále z velké části ovládán komunistickými pohrobky - se stále stejnými metodami jejich předchůdců, vzájemně propojených ve státní správě a ničící zemi.

Vážený pane kníže, slušní občané České republiky se Vám alespoň omlouvají a drží palce ve Vašem boji – i za nás a naši kdysi společnou zemi. Více zatím nemůžeme!

 

Jan Šinágl, 28.3.2017

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.00 (2 Votes)
Share
Přidat komentář