Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 19.07.2018 10:58
  Obávám se, že k praktikám StB máte možná blíže Vy pane "gsm"?

  Read more...

   
 • 19.07.2018 07:31
  Ve vší úctě, pane Šinágle, ten nenávistný Babišův projev ...

  Read more...

   
 • 18.07.2018 14:47
  Rád potvrzuji, že se potomci bývalých obyvatel Českého lesa o ...

  Read more...

   
 • 14.07.2018 16:26
  To je slovíčkaření! Já se v těch papalášských funkcích nevyznám ...

  Read more...

   
 • 10.07.2018 13:17
  Co ten český národ ještě nesvede?!! Ve světě nevídané. To už ...

  Read more...

   
 • 10.07.2018 11:56
  Zdravím p. Šinágl, máte naprostou pravdu ohledně kampaně proti ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Babis Sobotka postrehy"To je na vás, kdo ve vládě se bude starat o seniory, jestli ti, kteří tu mluví desítky let a žijí z našich daní, nebo ti, kteří se o sebe postarali a možná chtěli udělat i Dluhy ministri financiněco pro jiné," řekl seniorům na sjezdu Babiš - SILNÁ KÁVA !!!

Jen více takových politiků, kteří skutečně souží zemi a občanům jako je ministryně Karla Šlechtová! Doporučuji si nejprve poslechnout vystoupení Andreje Babiše ve Sněmovně 10.5.2017 a ministra zahraničí Lubomíra Zaorálka, který byl viditelně opilý čemuž odpovídal i obsah jeho vskutku hospodské řeči. Připomínám i nemravné chování Bohuslava Sobotky z roku 1996. Během projevu Babiše opakovaně před řečnickým pultem procházel sem a tam bývalí ministr spravedlnosti Pavel Blažek jako šašek v cirkuse…  Množství nenormálních ve Sněmovně je zarážející. Je nepochybně plná neschopných, pokrytců, psychotiků, psychopatů či sociopatů. Otázkou je kdo tam takový už přišel a kdo se jím v nenormálním prostředí stal. Na každý pád udržet si normálnost a duševní zdraví, po letech ve Sněmovně, je nadlidský výkon hodný obdivu…  Další rozhovory na webu ČT ZDE. Proč například nezačala daňová správa konat, když ministr vnitra Milan Chovanec koupil od jednoho z dodavatelů svého ministerstva byt v Plzni za polovinu inzerované ceny? I tady by se daly vyšetřovat možné daňové úniky. Charismatického podnikatele a senátora Václava Fischera dokázali ještě zlikvidovat (žaluje nyní ČR u ESLP o miliardy). Věřme, že se jim totéž s Andrejem Babišem a Hnutím ANO nepodaří. 

 

 

ČSSD a.s. a svoboda médií v Česku

ČSSD ovládá zhruba 75 % českých médií, jak jsme poprvé napsali v červenci loňského roku. Jde o faktor, který určuje míru svobody médií v ČR ještě více, než vliv Andreje Babiše na MF Dnes. Žádná diskuze v Evropském parlamentu o svobodě médií by nebyla kompletní, aniž by se nemluvilo o roli ČSSD. Malé procento českých novinářů a analytiků plně chápe, že jsou nástroji toho, co nazýváme ČSSD a.s. Ti jsou za svoji loajalitu k obchodním zájmům, které jsou v sázce, odměňováni. Většina řadových novinářů o dohodách neví a z kořisti nemají žádný podíl. Ještě bezradnější jsou voliči, kteří věří, že jde o bitvu dobra a zla. Oblafla je jedna nebo druhá strana. Díky médiím ovládaným ČSSD všichni vědí, jaké riziko pro Českou republiku představuje Babiš. Díky médiím ovládaným ČSSD ale také jen málo lidí chápe rizika, která představují ti, kteří mu nejvíce oponují. 

* * *

Právě mezi roky 2011 a 2013 se pak urodily žně korunových dluhopisů. Navzdory rozšířenému mýtu ale fintu se zaokrouhlováním dolů a nulovou daní nevyužil první Miroslav Kalousek, nýbrž ZUNO Bank. Ta totiž přišla s denním připisováním úroků, díky kterému (a díky zaokrouhlování dolů) nemuseli lidé do určité spořené částky platit daň z úroků. Konkrétně se daň neplatila až do 127 500 korun spořené částky. Zákazníci si navíc mohli založit až 10 spořících účtů. Zda se Kalousek se svými korunovými dluhopisy inspiroval právě u ZUNO Bank, je otázkou, faktem ale zůstává, že nebyl prvním, kdo tento fígl využil. Nicméně právě Miroslav Kalousek následně svými korunovými dluhopisy tento postup posvětil (a de facto legalizoval) a odstartoval tím dluhopisovou mánii, na které se svezly stovky firem, včetně Agrofertu Andreje Babiše. Už v první polovině roku proto Sněmovna schválila změny v zákoně o daních z příjmů, které s účinností od roku 2013 tomuto daňovému triku bránily.

Mára Novák, 10.5.2017

* * *

Vadilo snad někdy ČSSD či jiným stranám, že má Babiš Agrofert a média? Ó NIKOLIV. Sobotka chtěl být za každou cenu premiérem, a proto uzavřeli s ANO koalici. Proč se to ale děje nyní ? Protože ANO má stále vyšší a vyšší preference, zatím co ostatní „tradiční“ zlodějské strany (s výjimkou KSČM) se propadají a mají až panický strach z parlamentních voleb, jak už to ostatně naznačily i nedávné volby do krajů a do Senátu. Což teprve volby prezidenta, to už je přímo na mrtvici. Zatím co se Sobotka bojí o svůj post, předvádějí nám jiní poněkud trapnou parodii na téma Chytrá horákyně - Lidovci a STAN. Všechny strany dohromady pak spojuje nostalgická vzpomínka na dobu sjednocení v Národní frontě proti společnému nepříteli, kterým je nyní Babiš. Co kdyby vyšly najevo finanční a majetkové machinace z minula ? A těch je věru dost - ODS, ODA, TOP 09, dotace, církevní restituce ... co namátkou třeba tohle ? ... Schwarzenberg, sám jako ministr vlády ČR podnikal po celou dobu ministrování se svou firmou ORLÍK NAD VLTAVOU s.r.o., Bělohorská 165 Praha 6, IČ: 45023930, kde drží 99,82 % podíl. Kalousek této firmě převedl více jak 100 milionů Kč dotací ze státního rozpočtu ČR a mnoho desítek milionů Kč z EU. Jen za poslední 2 roky ministrování obdržel Schwarzenberg prostřednictvím této firmy od Kalouska a ing. Čiernika z MZE 70 milionů za odbahnění písčitých rybníků Sobík, Silvestr a Zhoř, kde místo bahna těžil písek, který prodával a používal na opravy ... pochopitelně, všechno bylo a je v naprostém pořádku. Bude to tak ale i nadále ?*... při dnešní konstelaci politiků, jejich úrovni a chamtivosti si myslím, že ano. Rozhodně nechtějí žádné novoty. Vždyť většina z nich ani v životě nepracovala a politika je přeci velmi dobrý zdroj obživy i pro hlupáky!!!  /Pak dnes někomu věř. Myslím, že si to musí pečlivě zvážit každý sám za sebe - na základě vlastní úvahy, zhodnocení a čistého svědomí, - pak zodpověďně tuto pakáž nevolit!/

* * *

Jen k úvaze

Ministr Babiš se vám líbit může, nebo nemusí, to je každého osobní věc. Že se proti němu povede, tvrdá předvolební kampaň se očekávalo. Ale nyní zažíváme přímo hysterickou lavinu nepodložených obvinění, které ale autoři, (politici i tisk) nemají čím doložit. Proti Babišovi totiž není jediný důkaz pro podání jakékoli trestní žaloby, to by ji mnozí dávno podali. Tak, že se proti němu aspoň používají lži, nepodložené domněnky, nebo argumenty - že sice zákon neporušil, ale jeho podnikání a vydělávání peněz bylo nemorální. Proč to všechno? Proto, že je dnes nesporné, že Babiš, ať je jaký je, bezesporu udělal v ČS  financích pořádek, tím mnohým znemožnil další rozkrádání a ejhle, najednou máme ve státní kase přebytek, jako nikdy před tím. Mnozí politici se  B O J Í  a mají čeho.  V případě, kdyby se Babiš  stal premiérem, mnozí z nich by zřejmě přišli nejen o sladký život ve svém vyhřátém křesle a královské honoráře, ale za zpronevěry, úplatky a rozkrádání státního majetku, by jim hrozil kriminál. Rovnice je překvapivě jednoduchá  - kdo z politiků dnes víc řve, ten má na svědomí víc lumpáren -  jednoduché co? 

P.S. Je to bohužel tvrdá realita, on odkrývá jejich zlodějiny, za které nebyl nikdo z nich potrestán....tak musí do voleb jít mimo, aby to pro ně nebylo horší. !!!

Anonymní internet

* * *

Demonstrace 10.května na Václavském náměstí byla další ukázkou jak snadno se nechají zmanipulovat médii lidé, aby protestovali proti tomu, co ve skutečnosti hájí jejich zájmy, samozřejmě vyjma prezidenta Miloše Zemana. Populističtí řečníci si užili své „chvíle slávy“, lid odešel domů a karavana korupčníků, která tuto demonstraci ráda zaplatila jede dál… Na webu ČTK bylo od rána avízo na demonstrace v dalších městech s připravenými portály na přímý přenos?! 

 

Jan Šinágl, 21.5.2017

* * *

Dámy a pánové, občané této země,

Nepřítel státu - zpověď pilota!

Klíč k pochopení vládní krize – miliardy pro Diag Human

* * *

Kroupa vs. Spurný

Janek Kroupa z Českého rozhlasu byl z předních českých novinářů největším zastáncem policejní reorganizace Milana Chovance. „Reformátoři“ argumentovali v prvé řadě tím, že reorganizace nebyla oznámena znenadání a ve skutečnosti byla předem naplánovaná, přičemž Kroupa tento pohled hájil od samého počátku. Oproti tomu Jaroslav SpurnýOndřej Kundra z Respektu vztáhli reorganizaci k policejnímu zásahu proti Igoru Gáboríkovi a Radku Holubovi, který proběhl měsíc před oznámením červnové reorganizace z roku 2016. O jedenáct měsíců později se stal Kroupa největším propagátorem myšlenky, že na základě gest měl Marek Přibil na schůzkách s Andrejem Babišem na sobě mikrofon. Spurný oproti tomu citoval experta na odposlechy Tomáše Almera, který tvrdil, že zkreslit se dá všechno a že mohlo jít o dálkový směrový mikrofon. Co z toho vyplývá? Není příliš pochyb o tom, že Andrej Babiš řekl, co řekl, ale pořád vládnou značné pochyby ohledně toho, kdo, jak a proč ho nahrával.

P.S.

Janek Kroupa se aktivně zúčastnil kauzy BONO PUBLICO, kde byl odsouzen ing. arch. Marek Říčař a vysoce postavené osoby osvobozeny. Mohl pomoci, ale nepomohl, stejně tak tomu bylo v kauze GOLF JEŠTĚD Aleše Vébra. Obávám se, že jde o bezcharakterního člověka, podobně jako je Sabina Slonková (také zapojena v kauze BONO PUBLICO!). Média z nich vytvoří „hvězdy“, které dělají co je od nich očekáváno, resp. požadováno a čemuž veřejnost uvěří právě díky jejich „důvěryhodnosti“, uměle vytvořené médii. J.Š.

Ing. arch. Marek Říčař - vězeň svědomí, byl dnes propuštěn na svobodu!

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.80 (5 Votes)
Share
Přidat komentář