Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Nejnovější komentáře

 • 19.04.2018 17:51
  Jak je to u nás když někdo mluví, má své názory,a zveřejňuje ...

  Read more...

   
 • 19.04.2018 11:58
  To snad je jenom sen. Toto se děje v našem tzv. demokratickém ...

  Read more...

   
 • 19.04.2018 08:16
  Pane Skalský, každý se zajímáme dle své svobodné volby ...

  Read more...

   
 • 18.04.2018 20:58
  Pane Šinágle, pokud se budete více zajímat o AB a podnikatelskou ...

  Read more...

   
 • 18.04.2018 12:25
  Nebyla náhodou ta pomalu každý den v "státních" televizích ...

  Read more...

   
 • 18.04.2018 09:27
  Je to pořád stejné. Mluvíš pravdu? Nelíbíš se. Uděláme bubu.

  Read more...

Strojový překlad


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Tolokonnikovova Nadezda"Ve hře předvedeme soudní síň, cely i samovazbu. Veřejnost dostane příležitost vše si prožít v Londýně a dozví se, jaké to je být odpůrcem autoritářského režimu. Chci se podělit o svou zkušenost a ukázat, proč všichni musíme bránit svobodu, dokud to ještě jde, protože není věčně daná, ale je možné ji v jednom okamžiku ztratit. Není to výlučně o Rusku."

Londýn/Moskva - Naděžda Tolokonnikovová, někdejší vůdčí členka ruské punkové skupiny Pussy Riot, se chystá zúročit skoro dva roky, které si odpykala v ruských věznicích. Na podzim chystá v Londýně experimentální představení, ve kterém divákovi za 50 liber (asi 1456 Kč) dopřeje cítit se jako vězeň v Rusku Vladimira Putina.

Tolokonnikovová se spolu s britskou divadelní společností Les Enfants Terribles chystá od listopadu v londýnské galerii Saatchi šest týdnů hrát ve hře Inside Pussy Riot. Má vyprávět o rouhavém vystoupení kapely před oltářem moskevské katedrály Krista Spasitele s "punkovou modlitbou" Bohorodičko, vyžeň Putina, o ještě skandálnějším soudním procesu a o dalších osudech členek skupiny. Hra má být ale nejen o slavném protestu v předvečer prezidentských voleb, ale i o absurditách ruské byrokracie či ustavičném ponižování a týrání vězňů.

 

"Ve hře předvedeme soudní síň, cely i samovazbu. Veřejnost dostane příležitost vše si prožít v Londýně a dozví se, jaké to je být odpůrcem autoritářského režimu," řekla Tolokonnikovová novinářům. "Chci se podělit o svou zkušenost a ukázat, proč všichni musíme bránit svobodu, dokud to ještě jde, protože není věčně daná, ale je možné ji v jednom okamžiku ztratit. Není to výlučně o Rusku," dodala. Angažování sice může vést k utrpení, ale podle umělkyně také skýtá uspokojení z možnosti měnit svět, poznamenal polský list Gazeta Wyborcza.

Peníze na představení se ruská performerka snaží získat pomocí serveru Kickstarter, konečným cílem je vybrat 60.000 liber (asi 1,75 milionů Kč). Příspěvek ve výši 5000 liber (asi 145.000 Kč) na oplátku zaručí osobní setkání s umělci, dvě vstupenky na premiéru a následnou party a za dvojnásobek bude možné vyrazit do Ruska na koncertní šňůru. Vstupenka na představení stojí 50 liber.

Pussy Riot kritizují hlavně počínání ruského režimu, Tolokinnovová ale také natočila klip, ve kterém ostře napadla Donalda Trumpa, zvoleného loni v listopadu americkým prezidentem.

http://www.ceskenoviny.cz/zpravy/ruska-punkerka-chysta-hru-v-londyne-o-putinovych-veznich/1511617

* * *

Na co se čeká

Dne 28. 7. 2017 Čína podala ostré prohlášení proti Spojeným státům, které navrhují sankce vůči Severní Koreji, která opět a opět provokuje vysíláním raket do blízkosti cizího státu. Dne 28.7. 2017 tohoto roku vypustila znovu další raketu do blízkosti Japonska, tentokráte  s doletem 1000 km. Jsou známy  rakety dosahující vzdálenější cíle na příklad Spojené státy.

Protest Číny směřoval pouze proti USA, aniž by veřejně upozornila Severní Koreu o neustále se zvyšující severokorejské provokaci, nebo  alespoň navrhla řešení.

Tím, že bude narůstat raketové zbrojení Severní Koreje dál, Čína bude vyčkávat, kritizovat USA a Severní Koreu tak zaštiťovat a čekat. Přirozeně bude následovat i politicko-propagandistické napadání USA.

Severní Koreji jde o převálcování Koreje Jižní, která by  se neubránila ani s americkou pomocí, vzhledem k silovým možnostem dvou velmocí stojících v bezprostřední  blízkosti.

Další řešení. Mírové.

Příkladem by mohlo být odpalování a tříštění přilétajících raket za Severní Koreje. V minulosti se takto ubránil Izrael, když na jeho území vysílal rakety jeden arabský stát.

Jižní Korea, ale válku nechce. Obranný systém, obranný deštník proti přilétajícím raketám zaručuje, že Jižní Korea útočit nemusí. Raketový deštní, použil v minulosti už Izrael. Také president R. Reagan jej budoval jako možnost neodpovídat nepříteli útokem, ale obranou.

 

K. Mrzílek, 30.7,2017

* * *

J.Š.31.7.2017

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.44 (9 Votes)
Share
Přidat komentář