Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Nejnovější komentáře

 • 19.04.2018 11:58
  To snad je jenom sen. Toto se děje v našem tzv. demokratickém ...

  Read more...

   
 • 19.04.2018 08:16
  Pane Skalský, každý se zajímáme dle své svobodné volby ...

  Read more...

   
 • 18.04.2018 20:58
  Pane Šinágle, pokud se budete více zajímat o AB a podnikatelskou ...

  Read more...

   
 • 18.04.2018 12:25
  Nebyla náhodou ta pomalu každý den v "státních" televizích ...

  Read more...

   
 • 18.04.2018 09:27
  Je to pořád stejné. Mluvíš pravdu? Nelíbíš se. Uděláme bubu.

  Read more...

   
 • 18.04.2018 07:56
  Pane Černý, zkuste připustit i možnost, že to může být i ...

  Read more...

Strojový překlad


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Hitler a StalinTo srovnání je až do očí bijící. Včera rozhodl německý soud v Hannoveru, že nacistický válečný zločinec Oskar Gröning, předloni odsouzený na čtyři Vas Karelroky, je v 96 letech zdravotně způsobilý k výkonu trestu. Za skutky, kterých se dopustil v roce 1944. Zločinci komunistického Československa si naproti tomu ve vysokém věku užívají důchody, zakládají politické strany či vyhrožují lidem na sociálních sítích.

Gröning byl v červenci 2015 pravomocně odsouzen za napomáhání k vraždám nejméně 300 000 Židů, kteří zemřeli v plynových komorách mezi květnem a červencem 1944 v Osvětimi. „Žádost obhajoby o odklad trestu jsme odmítli,“ sdělila mluvčí hannoverského státního zastupitelství Kathrin Söfkerová. Soudní lékař dospěl k tomu, že je šestadevadesátiletý Gröning schopen nastoupit výkon trestu. Loni v Německu začal proces s taktéž šestadevadesátiletým „zdravotníkem“ z Osvětimi Hubertem Zafkem, který je obviněn z toho, že napomáhal k vraždám tisíců lidí tím, že vpouštěl plyn do plynových komor.

Většina čelních představitelů nacistického režimu byla potrestána bezprostředně po válce v tzv. Norimberském procesu. Řadu dalších nacistických zločinců dostihl izraelský Mossad. Některé vykonavatele válečných hrůz se podařilo dopadnout až v posledních letech. I když se vězení mnohdy vyhnuli, alespoň byli jako zločinci označeni, odsouzeni a jejich vnoučata vědí, že jejich milovaný dědeček je válečný zločinec.

Česká společnost se mezitím diví, jak je možné, že mají komunisté volební preference 14 %. Značná část mladých lidí bohužel ale nemá o zrůdných praktikách komunistického režimu před rokem 1989 ani ponětí. Středoškolský dějepis na mnoha středních školách končil druhou světovou válkou a humorné komedie z dob socialismu přece máme rádi všichni.

Nepotrestaný, a tudíž soudem nepojmenovaný zločin z právního hlediska zločinem není. Česká společnost se bohužel po roce 1989 vyrovnala s komunistickou minulostí jen velmi polovičatým způsobem, který umožnil kontinuitu formálního právního pořádku na úkor přirozeného povědomí o spravedlnosti. Nekonal se žádný „Norimberský proces“, jaký zakončil v Německu období nacismu. A tudíž ani řada menších soudů s vykonavateli komunistického režimu, který potlačoval práva vlastních občanů. Komunističtí politici Milouš Jakeš, Jozef Lenárt a Lubomír Štrougal odešli od soudů jako „nevinní“.

Čtyřiadevadesátiletý bývalý generální tajemník ÚV KSČ Milouš Jakeš a dvaadevadesátiletý Lubomír Štrougal si nepotrestáni dodnes užívají důchodu, bývalí příslušníci komunistické pohraniční stráže zakládají politické strany a další přisluhovači předlistopadového režimu se vysmívají svým obětem.

Má smysl postihovat „staré a nemohoucí“ zločince i ve vysokém věku? Má! Zločinec nepřestává být zločincem tím, že zestárne. Tito lidé neměli slitování se svými oběťmi. Tím, že s nimi máme slitování my, jejich jednání legalizujeme. V Česku navíc od zločinů komunismu zdaleka neuplynulo tolik času jako od druhé světové války. Přesto tady není jakákoliv vůle zločince potrestat a mnohdy ani dohnat před soud.

Prokurátor vykonstruovaných procesů (například s generálem Heliodorem Píkou) Karel Vaš se v poklidu dožil 96 let. Jeho stíhání bylo zastaveno v roce 2002 z důvodu promlčení. Vaš zemřel o deset let později. Pokud už někdo pravomocně odsouzen byl, ze „zdravotních důvodů“ se vězení vyhnul. Trest nenastoupil například stále žijící vrah kněze Josefa Toufara, dnes čtyřiadevadesátiletý Ladislav Mácha.

Za zločiny komunismu byli alespoň symbolicky potrestáni v podstatě jen Ludmila Brožová-Polednová a Karel Hoffmann. Brožová-Polednová byla prokurátorkou v procesu s doktorkou Miladou Horákovou. Z trestu šesti let vězení si odpykala rok a osm měsíců, než jí v roce 2010 udělil prezident Václav Klaus milost. Brožová pak prožila do své smrti na svobodě dalších pět let.

Karel Hoffmann byl v roce 2003 odsouzen za vlastizradu. Důvodem bylo, že v srpnu 1968 nechal během invaze vojsk Varšavské smlouvy zastavit vysílání Československého rozhlasu. Do vězení nastoupil v srpnu 2004, po 26 dnech byl však ze zdravotních důvodů propuštěn. Zdravotní stav byl tak vážný, že na svobodě strádal až do roku 2013, kdy v 88 letech zemřel.

Nikdo další nebyl za invazi vojsk Varšavské smlouvy potrestán. Vlastizrada z roku 1968 je tak vlastně legitimním politickým činem. Tisíce lidí, kteří prožili za své politické názory dlouhá léta ve vězení, v uranových dolech nebo byli „jen“ vyhozeni ze škol, se mohou jen bezmocně pousmát. Pokud se tito lidé svobodné společnosti vůbec dožili. Stovky lidí byly v letech 1948–1960 z politických důvodů popraveny.

Pak se divme tomu, že estebák, který ukradl státní majetek, lidem nevadí, ba naopak. Kdyby přizval „lidem zvolený“ prezident „spřátelená vojska“ Ruska nebo Číny, byla by to vlastizrada?

http://forum24.cz/nemci-posilaji-nacisticke-zlocince-do-vezeni-dodnes-my-komunisticke-ani-nesoudime/

* * *

Další z výborných článků k tématu, který kazí jen konec a nutí k zamýšlení, proč byl hlavně napsán? Věci na konci se uchovají v paměti nejvýrazněji. Z tohoto pohledu vnímám článek jako sofistikovaně účelový, řadící se ke stoupajícím útokům na Babiše a Hnutí ANO, kde jednou z vlajkových, pomlouvačných lodí je právě FORUM24. Budou nepochybně přibývat.

Žijeme v postkomunistické zemi a nemůžeme si dovolit luxus dovolit řešit problémy jen těmi, co neměli nikdy nic společného s komunisty a s KSČ. Ti byli vyhnání, umučení, povražděni, nebo společensky umlčeni. Kdyby zde byli, nedopustili by mafiánské poměry posledních 30 let. Pokud na tomto mravním postulátu jen „svatých“, kteří mají právo spravovat zemi budeme trvat, bude rozkrádání bez odporu pokračovat.

Babiš se chová transparentně, jeho bývalé firmy sídlí v ČR, platí zde daně, Nadace Agrofert vykonává kus společensky potřebné práce. Kupuje si snad Babiš zámky, lodě, letadla? Kolik z miliardářů pracuje tak jako on? Proč asi nemluví „ptydepe“ jako většina politiků, kteří nikdy nic normálního neřeknou? Byla mu soudem prokázána vina? Kdo nerespektuje presumpci neviny, netuší  a neví nic o skutečné demokracii. Většina voličů to konečně začíná chápat.

Mimochodem, proč asi tato média nekritizují prvního místopředsedu Sněmovny Vojtěcha Filipa, předsedu KSČM a usvědčeného agenta-udavače StB „Falmera“, na rozdíl od neusvědčeného „Bureše“?! Filipa si zvolila Sněmovna v listopadu 2013 75% hlasy anonymních poslanců, tedy i „pravice“! Proč asi  mlčelo ostatních 25% „statečných“?! Mlčení hlavních médií trvá dodnes.

Stoupající útoky na Babiše a Hnutí ANO jen dokazují, že ti co pomocí politiků a jejich korupčních stran beztrestně kradli a okrádali zemi se cítí být velmi ohroženi a jsou současně důkazem kdo je Babiš a kdo jsou ti, co ho kritizují ať už za sebe, nebo za peníze korupčníků v pozadí a jejich zločinných záměrů. Politické strany jsou u nás ve skutečnosti jen navzájem propojené firmy, které z velké části jen legálně, beztrestně kradou a „podnikají“ na účet země a jejího obyvatelstva. Vím o tom dost i díky mnohaleté známosti s JUDr. Zdeňkem Altnerem, jehož mají mafiáni z vedení ČSSD také na svědomí, stejně jako sponzora „Zemáku“…

Hnutí ANO se chce pokusit omezit masivní rozkrádání státního majetku a neefektivitu správy země prvky ze skutečného byznysu. Nejde zde o osobní zisk, ale rozumné hospodaření s penězi daňových poplatníků. Voliči to po 30 letech pochopili a pomlouvačné kampaně jen pomohou k jasnému vítězství Hnutí ANO. Věřme, že tentokrát, i díky pravomocem předsedy, bude na kandidátkách mnohem více schopných kandidátů a ubude tzv. „lehkoživků“.     

Jan Šinágl, 3.8.2017

* * *

Tisková zpráva Platforma již našla hroby šesti ze třinácti polských obětí, za jejichž smrt elektrickým proudem odpovídá Lubomír Štrougal

Zákon o státní službě posílil zaměstnanost nezaměstnatelných ve státní službě

Šílenost doby: Počet potratů v České republice je alarmující!

MPO ustoupilo Šináglovi ve sporu s bývalým ministrem Mládkem

ÚS: Soud může veřejnosti zakázat nahrávat jednání, aktivista neuspěl se stížností

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.89 (9 Votes)
Share
Přidat komentář