Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Nejnovější komentáře

 • 19.04.2018 17:51
  Jak je to u nás když někdo mluví, má své názory,a zveřejňuje ...

  Read more...

   
 • 19.04.2018 11:58
  To snad je jenom sen. Toto se děje v našem tzv. demokratickém ...

  Read more...

   
 • 19.04.2018 08:16
  Pane Skalský, každý se zajímáme dle své svobodné volby ...

  Read more...

   
 • 18.04.2018 20:58
  Pane Šinágle, pokud se budete více zajímat o AB a podnikatelskou ...

  Read more...

   
 • 18.04.2018 12:25
  Nebyla náhodou ta pomalu každý den v "státních" televizích ...

  Read more...

   
 • 18.04.2018 09:27
  Je to pořád stejné. Mluvíš pravdu? Nelíbíš se. Uděláme bubu.

  Read more...

Strojový překlad


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Neuvěřitelné, jak se takřka všechna média věnují, totalitně jako za komunistů, ilegálně pořízeným odposlechům, které  nic nedokazují. Rozhovor níže s Babišem a mluvčí finanční správy, odvysílala ČT 24 odpoledne 28.srpna 2017. Večer v Událostech byl prakticky zamlčen, ačkoliv měl zaznít celý. Média "Hlídací psi" demokracie, opět „nekoušou“, jen „štěkají“ a poslušně mlčí, resp. poslouchají své pány, kteří jim nařídili hromadný "hon a lov" na Babiše. Proč asi?!

Poslechněte si můj rozhovor stejného dne s Diváckým centrem ČT. Zapomněl jsem se zeptat, zda bude ČT vysílat pořady o Lidicích a dalších zločinech nacismu také až k ránu, v nejméně sledovatelném čase, kdy většina obyvatelstva země spí…

Mimochodem německá veřejnoprávní ARD věnovala stejného dne ve svém hlavním večerním zpravodajství (20:00 - 20:15 hod.) samozřejmě první minuty katastrofě v Houstonu - veřejnoprávní ČT až na konci, také samozřejmě… Za 15 min. se dozvíte podstatné o dění v Německu, ve světě, včetně sportu a počasí a zapamatujete si to. Z „guláše“ Událostí vás bolí hlava, tedy ty, co se vydrží na tu přehlídku trapnosti, neumu a oblbování diváka dívat celou hodinu. Nakonec se z hromady důležitých, nedůležitých a bulvárních zpráv nedozvědí to hlavní o dění u nás a v zahraničí. To už není o neschopnosti, ale záměru. Televizní koncesionář si tak platí vlastní oblbování. Není divu, že sledovanost veřejnoprávní ČT upadá. Kdo by se také z normálních lidí díval v přímém přenosu na úpadek s prvky bulvární nenáročnosti a manipulací s neinformovanými diváky, vyjma důchodců, kteří jsou ve velké většině rádi, že mají na co „čumět“ ve své denní osamocenosti. Hodně by se divili, kdyby mohli sledovat zpravodajské, zábavní a poučné pořady západních, veřejnoprávních televizí. To už by se na ČT nedíval nikdo, leda tak pacienti z Bohnic… 

Stali jsme se díky totalitě národem poslušných rovnostářů, rovnostářskou společností, proto „produkuje“ na vedoucí místa instinktivně a logicky jen sobě rovné, neosobnosti, „vyčůránky“, kde svoji neschopnost, nevyčnívat, sám nerozhodovat, jen potvrzují. Objeví-li se někdo, kdo tyto všem vyhovující poměry narušuje, okamžitě je stahován do bláta a likvidován. Kdy se naučíme také sami přispívat k řešení, něco sami řešit, ne jen dokola konstatovat známé a vysílat tím signál o své vlastní neschopnosti?

Ke změně patří odvaha, osobní angažovanost, riskovat, přinášet oběti, nebo podporovat ty, kteří tyto vlastnosti mají. Jsme národem rovnostářů, proto nejsme schopni ocenit ty, co vyčnívají - už tím jsou podezřelí. Podporujme je, bez nich se nepohneme dopředu, ale opět dozadu! Lid nemá mozek, ten má pouze člověk. Vládne-li lid, víme jak to vždy dopadlo a nutně dopadne.

Babiš je zástupcem potřebného „mozku“, který každý úspěšná země vítá a posporuje. Takovým byl i Jan Antonín Baťa, jehož ideje a myšlenky převzalo Hnutí ANO do svého programu. Ptejme se, proč byl u nás až do rolu 2007 zločincem a je českou justicí okrádán o soukromý majetek dodnes. Usilují o něj jeho potomci. V ukradené rodinné vile ve Zlíně se nestydí dodnes sídlit Český rozhlas!

Ptejme se, proč se „nezávislá“ média v aktuální kauze FAU nezajímají o jednatele firmy FAU Csabiho, jeho minulost a kterého kdysi „vysekal“ z nemalých problémů „ďáblův advokát“ JUDr. Tomáš Sokol?! Je veřejným tajemstvím, že nemálo advokátů slaví své „úspěchy“ na dobrých vztazích k soudům, resp. soudcům…  

 

 

Jan Šinágl, 30.8.2017

* * *

Mediální hon na Babiše si v ničem nezadá s mediálním lynčem na dr. Miladu Horákovou v 50. letech!

* * *

Oligarchové českých zemí, ukažte se!

Andrej Babiš v říjnu 2015 prohlásil, že už nikdy nepůjde do televizní debaty s Miroslavem Kalouskem, a své slovo zatím dodržel. Babiš v květnu vynechal plánovaný střet na České televizi. Kalousek zase dal v úterý košem Babišovi a Jaromíru Soukupovi, když nepřišel do pořadu TV Barrandov. Babiš tak čelil panelu hráčů z druhé a třetí ligy. Jeho oponenti o něm často mluví jako o oligarchovi nebo o kmotrovi kmotrů, proč by se tedy měl objevovat v televizi s pouhými pěšáky a poslíčky? Poslechněme si přímo názory těch nahoře. Ať se vedle Babiše a Soukupa na pódiu objeví ostatní oligarchové, kmotříčci a rádoby kmotři. To znamená Richard Háva za TOP 09, Luděk Sekyra za KDU-ČSL, Dalibor Dědek za STAN, Marek Dospiva za Realisty, Roman Jurečko a Edvard Udženija za ODS. Kdo by ale zastupoval ČSSD? Kde vůbec začít? Martin Roman, Zdeněk Bakala, Jaroslav Tvrdík, Radek Pokorný, Daniel Křetínský? Soukup bude potřebovat větší pódium.

P.S.

Dodal bych ještě Václava Klause, Petra Kellnera… J.Š.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.00 (6 Votes)
Share
Přidat komentář