Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 25.03.2019 08:17
  Kníže a soudruh. Schwarzenberg je potomkem české šlechty ...

  Read more...

   
 • 25.03.2019 08:16
  To co jste napsal o Sajidu Javidovi angl. ministru ukazuje, že ...

  Read more...

   
 • 25.03.2019 08:12
  Dobrý den, potkal jsem se s Milanem i jeho otcem. S generálem/H.Pík ...

  Read more...

   
 • 24.03.2019 22:22
  Při své cestě hledání pravdy, jsem objevil pár základních ...

  Read more...

   
 • 24.03.2019 21:17
  Zdravím, pane.. není mi jasné oč vám jde.. Budu tedy ...

  Read more...

   
 • 24.03.2019 20:59
  Podle mě celá novela ex. zákona, pod kterou je podepsaná ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Miloš Zeman si to jistě užil, když ocenil reži­séra Zdeňka Trošku, tvůrce nejhloupějších slátanin, jaké český film kdy zrodil. V tomto punktu opravdu nemá velkou konkurenci. Je to od něj schválnost a populistický a poli­tický kalkul, i když osobně nevě­řím, že onen lid, jehož vkusem se prezident zaklíná a kterému vychází podle svého mínění vstříc, je s prominutím tak pito­mý, že nerozezná, čím se Troš­ka liší od Formana nebo Vláči­la, Kachyni, Jireše...

Prezident už jiný nebude, ale dost děsivý je komentář, že cena­mi pro takové osoby prý pošťouchnul pokrytecké snoby, a za to mu zjevně patří poděkování. Jeden nevěří vlastním očím, když to čte. Pokrytecký snob je tedy ten, kdo neposlouchá písňo­vou vatu Heleny Vondráčkové, neválí se smíchy při koktání Luďka Soboty a nechodí na fil­my Zdeňka Trošky? Protože když už nějaké zhlédl, viděl dobře, jaký je to křečovitý hu­mor a úpadek českého herectva, které se podle pokynů páně reži­sérových pitvoří, co nejvíc to jde. A jestli je Vlastimil Vondruška velká literatura, tak pán­bůh s námi. Takových sepisovačů už tu bylo za všech režimů, co jich dvacáté století poznalo, a kde dneska jsou. Je to přesně ten druh dobově populárního čti­vá, po kterém za dvacet let ne­štěkne ani pes.

Že vychází v obrovských ná­kladech? Proč by je neměl, je to nenáročné čtení. Problém ale je, že státní cena pak tyto výtvory povyšuje a dává jim punc kvali­ty. Ať si každý vybere to, co jej zajímá, někdo se u Troškových slátanin královsky baví, já bych se nesmála, ani kdyby mě pět lechtalo. Netušila jsem ale, že když místo na něj jdu třeba na film Čtverec od Rubena Óstlunda, který je geniálním a velmi vtipným obrazem toho, v čem ži­jeme, jsem snob. Myslela jsem si, že schopnosti odlišit skuteč­nou kulturu od povrchní a hloupé zábavy se říká dobrý vkus. A Miloš Zeman to schvál­ně rozlišit nechce, protože tím sleduje své pochybné cíle.

LN, 1.11.2017. JANA MACHALICKÁ, redaktorka LNI, VYROZUMĚNÍ

* * *

Lenin: „Zničte národu morálku a spadne vám do klína bez boje.“

J.Š.5.11.2017

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 2.50 (8 Votes)
Share

Komentáře   

-2 #4 Jan Šinagl 2017-11-12 14:33
Ano, stále u nás existují lidé, kteří vše hodnotí penězi a nerozlišují kdo a za co je dostal. Nikdy nepochopí, že jsou i lidé, kteří se nedají nikdy "koupit". Pokud peníze dostali, tak právě proto, že morální a mravní hodnoty podporovali, byli jejich příkladnými nositeli a odváděli poctivou práci podloženou dobrými mravy a pevným charakterem. Nemůžeme se podobným anonymním názorům divit, protože skutečné hodnoty jsou u nás popírány už od převzetí moci komunisty v roce 1948 a s jejichž dědictvím se potýkáme dodnes. Ta menšina, který to chápe se zvětšuje. V tom je naděje. Proběhlé volby jsou teprve začátkem dlouhé cesty!
+2 #3 Milouš Jakeš 2017-11-12 10:56
Cituji Helmut König:
Dokud budou Bartoškové a Troškové s Bohdalkami u kormidla zůstanou i prosťáci u koryt a dostane se jim žrádla. Českému filmu zmar!

Cituji Helmut König:
Dokud budou Bartoškové a Troškové s Bohdalkami u kormidla zůstanou i prosťáci u koryt a dostane se jim žrádla. Českému filmu zmar!

Správně, vždyť oni berou miliony ročně! A i jiní - Jandové, Gottové!
-3 #2 Helmut König 2017-11-10 11:23
Dokud budou Bartoškové a Troškové s Bohdalkami u kormidla zůstanou i prosťáci u koryt a dostane se jim žrádla. Českému filmu zmar!
-1 #1 Petr Polnický 2017-11-08 13:15
Děkuji paní Machalické za jasné vyjádření. Bohužel nejvíce kupovanými novinami je Blesk.
Doufejme, že na hradě už Zeman nebude.
Přeji pěkné dny
Petr Polnický

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)