Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 25.03.2019 08:17
  Kníže a soudruh. Schwarzenberg je potomkem české šlechty ...

  Read more...

   
 • 25.03.2019 08:16
  To co jste napsal o Sajidu Javidovi angl. ministru ukazuje, že ...

  Read more...

   
 • 25.03.2019 08:12
  Dobrý den, potkal jsem se s Milanem i jeho otcem. S generálem/H.Pík ...

  Read more...

   
 • 24.03.2019 22:22
  Při své cestě hledání pravdy, jsem objevil pár základních ...

  Read more...

   
 • 24.03.2019 21:17
  Zdravím, pane.. není mi jasné oč vám jde.. Budu tedy ...

  Read more...

   
 • 24.03.2019 20:59
  Podle mě celá novela ex. zákona, pod kterou je podepsaná ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Ruská informační válka na Západě je propojená s tou čínskou. Dokazují to falešné účty na Twitteru vedené pod ruským jménem, ale plněné speciálními počítačovými programy v čínštině. Čínská on-line propaganda už také nemíří jen na sousedy z Tchaj-wanu nebo Japonska, ale dosáhla i do Spojených států.

V rozhovoru pro HlídacíPes.org to říká Šiao Čiang, profesor na univerzitě v Berkeley v Kalifornii, zakladatel dvojjazyčného čínsko-anglického webu China Digital Times. Tam zveřejňuje webový obsah, který chce Peking před Číňany doma schovat.

Když padne firewall, padne i komunistický režim v Číně?

Nepochybně. Firewall je nenahraditelnou součástí režimu. Když padne kontrola informací zvenku, nebude už možné bránit šíření informací uvnitř Číny. Svoboda vyjadřování přinese kolaps režimu. Ano, ty dvě věci jsou pevně propojené.

* * *

… Cenzoři se zaměřují hlavně na politické informace, které po síti proudí, ale nemůžou zachytit vše – další ekonomické, bankovní a jiné informace, tak je nechají projít. Takže to dilema je, na kterou informaci se zaměřit, a pokud ji zablokují, jakou za to Čína zaplatí cenu. Ekonomicky i politicky to čínskou vládu stojí pořád víc a víc.

… Útočí na nás pořád, zažíváme phishing a všechny možné typy útoků. Ale, víte, já bojuju za lidská práva v Číně z USA už od roku 1989. Síla jejich protiútoků jen odpovídá tomu, jak jsme my v prolamování firewallu efektivní. Takže vlastně, čím silnější protiútok, tím větší uznání pro naši práci.

… Kdokoli, koho zajímají informace, které by se jinak nedostaly na veřejnost. Studenti, intelektuálové, veřejně známé osobnosti i obyčejní Číňané. Ta absolutní čísla čtenářů nejsou tak vysoká, bavíme se o stovkách tisíc lidí. Ale oni fungují jako kurýři informací, rozdělují je dál. Takže zásah je pak větší než ukazuje statistika přístupů k nám.

Česko i další evropské země čelí hybridní válce ze strany Ruska, která ovlivňuje veřejnou debatu třeba prostřednictvím proruských webů nebo aktivit na sociálních sítích. Dělá tohle i Čína? Tedy cílené online propagandistické útoky proti Západu?

Ano, neustále. Čínský režim má rozvinutou propagandistickou strategii na sociálních sítích už tak 10-15 let. Byla obrácená hlavně dovnitř Číny a občas ji použili proti Tchaj-wanu nebo Japonsku. Teď to ale vidím i ve Spojených státech, hlavně přes Twitter. Myslím, že čínské útoky jsou propojené s těmi ruskými. Jména tzv. botů (falešných uživatelů sociálních sítí, kde obsah vytváří počítačový program – robot, pozn. red.) jsou totiž v ruštině. Čína dokonce ani nemá čas to přeložit. Prostě to plácnou na síť, naplní ruské účty čínským obsahem a šíří propagandu.

http://hlidacipes.org/az-vypnou-firewall-padne-komunismus-rika-muz-ktery-prolamuje-cenzuru-internetu-cine/

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 3.00 (2 Votes)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)