Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Nejnovější komentáře

 • 14.06.2018 00:11
  Tak hlavně, že považujete za nutné psát si do nicku v ...

  Read more...

   
 • 13.06.2018 00:09
  Jendo, máš to dobrý! Vždy se poučím a najdu něco nového.

  Read more...

   
 • 11.06.2018 17:14
  lokaj šinágl cpe práskače babyše všude - to je na ...

  Read more...

   
 • 10.06.2018 17:11
  Pane Šinágl, jako zámečník asi nejste schopen pochopit ...

  Read more...

   
 • 10.06.2018 13:04
  Kde jsou všichni ti demokraté? Proč se tu tak masivně, bez ...

  Read more...

   
 • 10.06.2018 12:48
  Chováš se jako spící agent, ktetý dostal po 30 letech příkaz ...

  Read more...

Strojový překlad


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Nozdrovska IrinaZohavené tělo právničky Iryny Nozdrovské (†38) bylo objeveno v řece u Kyjeva na počátku tohoto týdne. Její brutální vražda vyvolala mezi lidmi vlnu nevole, stovky občanů protestovaly proti korupci uvnitř justičního systému země a požadovaly rezignaci ministra vnitra Arsena Avakova. O situaci na Ukrajině informovala stanice BBC.

Nozdrovská se jako právnička zabývala především případy spojenými s porušováním lidských práv. Pohřešovaná byla od pátku 29. prosince, kdy se nevrátila z práce domů. O několik dní později její tělo objevili v řece na severu Kyjeva. Utrpěla mnohočetná bodná zranění. „Útok byl agresivní a plný hněvu,“ řekla ukrajinskému tisku právniččina dcera Anastasia.

Ministr zahraničí Pavlo Klimkin označil vraždu za „výzvu pro stát“, ukáže se podle něj, zda „je naše společnost schopná ochránit ženské aktivisty a zajistit všem spravedlnost“. Americká ambasáda v Kyjevě uvedla, že jsou vraždou všichni velice šokováni a doufají, že viníci budou dopadeni.

Dva dny před svým zmizením se právnička zasadila o to, aby Dmytro Rossošanský, synovec vlivného soudce, zůstal ve vězení. Rossošanský byl v květnu odsouzen na sedm let ve vězení za vraždu sestry Nozdrovské Svitlany Sapatanyské. Muž ji v roce 2015 srazil autem, které řídil pod vlivem drog.

Výhrůžky smrtí a napadení

Rossošanský po osmi měsících trestu zažádal o milost, nicméně soud ji 27. prosince zamítl. Nozdrovská vedla veřejnou kampaň, aby na případ upozornila. „Děkuji vám za podporu, do konce života, který mi zbývá, vám budu vděčná,“ napsala na Facebooku, když se jí podařilo soud s Rossošanským vyhrát.

Právnička byla terčem mnoha výhrůžek, její dcera byla dokonce napadena – její útočník nebyl nikdy dopaden. Policie oznámila, že pro případ Nozdrovské vyčlenila speciální tým, který vše prošetří. Zaměří se i na to, jestli má její smrt nějakou spojitost s Rossošanským. Rodina uvězněného muže tisku neposkytla žádný komentář.

Korupce uvnitř justičního systému

Vraždu Nozdrovské a její vyšetřování podrobně sledují i zastánci Euromajdanu 2014, kteří si kladou za cíl vymýtit korupci a nepotismus z posovětské Ukrajiny. „Lidé byli svědky tolika případů, kdy zločinci – vrazi byli díky zkorumpovanému justičnímu systému osvobozeni, proto je pochopitelné, že jsou naštvaní. Právem se ptají: Kde je spravedlnost?“ řekl poslanec a novinář Mustafa Najem. „Lidé nevěří systému, že je ochrání,“ dodal Najem, který byl jednou z vůdčích osobností Euromajdanu.

https://www.blesk.cz/clanek/zpravy-svet/516472/brutalne-ji-ubodali-telo-hodili-do-reky-vrazda-odvazne-pravnicky-sokovala-ukrajinu.html

* * *

Jelcinův vicepremiér Boris Němcov barbarsky zavražděn v Moskvě stejně jako Anna Politkovská!

J.Š.12.1.2018

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.00 (2 Votes)
Share
Přidat komentář