Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 19.02.2019 18:19
  Pane Šinágle, navazuji na Váš článek o sněmu ANO a o projev p.

  Read more...

   
 • 12.02.2019 05:38
  V mém případě, je anonymita nutností a místo extrémního ...

  Read more...

   
 • 12.02.2019 05:26
  Ať mi nikdo nevykládá, že tohle se mi jen zdá, že je to ...

  Read more...

   
 • 04.02.2019 04:37
  To co jste napsal o nemožnosti nás Čechů si řešit problémy ...

  Read more...

   
 • 02.02.2019 15:51
  Z mé zkušenosti na vojně: Náš tankový pluk již v r. 1977 ...

  Read more...

   
 • 02.02.2019 15:48
  "Je v našem evropském zájmu, aby na kontinentu byli američtí ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

MM cernyMM: "Poté co jsem na něj podal trestní oznámení řekl do médií, že rád podávám trestní oznámení. Tak jsem na něj podal další trestní oznámení pro pomluvu, protože nerad podávám trestní oznámení. Což je zjevné." 

V bulvárním týdeníku RYTMUS ŽIVOTA vyšel dne 2.7.2018 paján na osmi stránkách na „oslavu slávy“ Heleny Vondráčkové „Kdo a proč lhal?“. Sama zpěvačka vybrala 10 milníků z posledních 15 let. Převažují úspěchy z doby minulé, doplněné „úspěchy“ posledních let - umístěním do Muzea voskových figurín Grévin (její pražská pobočka letos skončila), jak zpěvačka Alexandrovců dabuje americké pohádky, ocenění prezidentem Zemanem, platinovou deskou apod. Níže dodávám, co v týdeníku bylo zamlčeno, aby článek mohl splnit svůj účel. Samozřejmě hlavní „viník“, bratr zpěvačky, slovo nedostal. Bulvár nemůže jinak, jinak by přestal být bulvárem…

* * *

Trestní oznámení jsou jeho hobby, řekl o manželovi Vondráčkové. A schytal druhé

 * * *

Radim Sršeň (*1. 5. 1980), místopředseda hnutí STAN, starosta Dolní Studénky, prezident Evropské asociace pro rozvoj venkova. V krajských volbách v roce 2016 vedl společnou kandidátku STAN a uskupení Pro Olomouc Starostové Pro Olomoucký kraj) tehdy veškeré výtky odmítl. Obec podle něj nijak nepochybila a kroky agentury označil za zcela bezdůvodné a absurdní.

„Už jsem byl na policii podat kvůli tomu všemu vysvětlení a předat záznamy komunikace. Stále nevidím žádné své provinění proti zákonu,“ reagoval nyní s tím, že sám také zvažoval podání trestního oznámení na Martina Michala. A to kvůli vyjádření z tiskové zprávy, že by si obyvatelé Dolních Studének „zasloužili starostu, který je bude dobře reprezentovat a ne jim dělat ostudu“.

„Podle mé ženy, která je advokátkou, bych ten spor nejspíš vyhrál. Ale myslím si, že je pod mou úroveň to řešit tímto způsobem, mám na práci důležitější věci než chodit po policii a soudech. Navíc nevidím důvod zahlcovat soudy takovýmito věcmi, mají řešit skutečné kauzy. Ale jsem rád, že mi lidé projevují podporu a říkají, ať se neomlouvám, že případně udělají sbírku,“ shrnul Sršeň.

Na festivalu podle něj nakonec hudba Vondráčkové přece jen zazněla v podání kapely Obzorr. „Jejich zpěvačka zazpívala píseň Sladké mámení, já jsem tam při ní dělal sboristu v pozadí,“ nastínil s úsměvem starosta.

Zdroj: https://olomouc.idnes.cz/dolni-studenky-spor-helena-vondrackova-martin-michal-trestni-oznameni-radim-srsen-gkw-/olomouc-zpravy.aspx?c=A180703_164154_olomouc-zpravy_stk

* * *

HV je v pořadí pátá manželka MM. „Bohatý podnikatel“ přišel do Řitky obrazně řečeno „v tričku a s plastikovou taškou“. Dnes se nachází v exekuci, kdy dluží přes 20 milionů korun. Pokud vydělává, exekutor mu ponechá jen životní minimum.  MM tvrdí, že nechtěl žít na úkor své ženy? Na čí úkor žije dnes, když nemá dostatečný vlastní příjem a žije velmi nadstandardně, resp. „na vysoké noze“? V článku se připomnělo jeho 17 měsíců vyšetřovací vazby, ale už ne, že šlo o cca půl miliardy korun? Soudkyně měla tehdy prohlásit, že „taková byla doba a konal v dobré víře“?! Kdo by asi nekonal v dobré víře se stovkami milionů korun, které nejsou jeho, že? Umožnil to zločinný korupční systém, nastavený za vlády Klause. O dobré víře šlo mnohdy úspěšně, ba s jistotou pochybovat. Těžko ji měli ti, co zajistili sebe a své potomky na generace dopředu, aniž by nějakou poctivou práci odvedli, odpovídající nabytému, resp. nakradenému bohatství, legalizovanému politiky.

Zamlčel se i soud jeho syna Antonína Michala, který je spolu s dalšími, obžalován z největšího daňového podvodu v řádech miliard (rozsudek u MS Praha je očekáván v tomto měsíci). Proč byla nucena HV zastavit svůj dům v Řitce bance bylo také zamlčeno, stejně jako zjištění PČR, že je MM podvodník, který se dopustil trestného činu padělání veřejné listiny, kdy roky používal neoprávněně titul JUDr. Paní HV na tom není dnes psychicky zrovna dobře (viz její výpověď na PČR) – o to více média presentují její „úsměvy“. Kdo je toho příčinou ponechám na čtenářích. Situace musí být dost zlá, když je třeba pomoci bulvárem na osmi stránkách. Skutečně slavní a úspěšní takové trapné PR nikdy nepotřebují. Že bylo pomlčeno o mé osobě, která je žalována na nejvyšší částky, nepřekvapuje.

Bylo by zajímavé moci vidět i účetní uzávěrky Agentury MM Praha s.r.o., jakých dosáhla zisků a kolik zaplatila státu na daních? Podle obsahu článku musel stát obdržet miliony korun na daních za všechny ty roky existence AMM? Možná skončily v USA, kde měla či má na Floridě AMM sídlo: Možná měla či má v ČR jen pobočku…?

Pan starosta Sršeň dělá dobře, že nepodává trestní oznámení (zřejmě si dobře prostudoval mé webové stránky). Samozřejmě, že by po letech nakonec vyhrál, ale že by dostal zaplaceno je velmi nejisté. Finanční prostředky z žalobců může mít jen HV a advokátka AMM. Jistě neodvádí práci zdarma. Množství podaných trestních oznámení, podnětů a žalob ji zajišťuje (i jejímu malému synkovi), jistě slušný příjem. To je i hlavním důvodem, že nikdo na tohoto „výtečníka“ nepodává TO. Zato AMM podává TO jako na „běžícím pásu“, kdy jsou žalovaní nuceni se roky bránit ve víře, že jim budou všechny právní náklady zaplaceny, nebo alespoň jejich část.

Mimochodem nesmyslnou exekuci na moji osobu, spojenou s obstavením mého domu, pozemku a bankovních kont OS Beroun zrušil po cca 15-ti měsících. Že se AMM odvolá a obstavení exekutorem bude pokračovat další měsíce, či roky, je dost pravděpodobné. Zda mi budou proplaceny právní náklady, nebo jejich část, za všechny ty nesmyslné, resp. účelové soudy, je málo pravděpodobné. Mnohem více je pravděpodobné, že bych se musel kvůli jejich vymáhání soudit další roky. První žaloba AMM na moji osobu ve výši 3.650.000,-Kč, kterou jsem v roce 2011 jasně vyhrál (KS Praha JUDr. Vojtěch Ceml ml.), se právě vrátila opět na začátek…

Určitým lidem určití soudci upírají právo na spravedlivý proces a rovnost občanů před zákonem. V tomto smyslu plně podporuji snahy Poláků o dekomunizaci polské justice. Je-li justice zasažena korupcí a bezcharakterností, je ohrožen v základech samotný stát, svoboda a demokracie. Pouhé demokratické zákony a instituce nestačí, nemají-li potřebné hodnoty v sobě jejich představitelé.

 

Jan Šinágl, 9.7.2018

* * *

V diskusi ke článku jsou zajímavé ryze české vtipnosti jako např:

Píše LŠ...

M. M. : "Poté co jsem na něj podal trestní oznámení řekl do médií, že rád podávám trestní oznámení. Tak jsem na něj podal další trestní oznámení pro pomluvu, protože nerad podávám trestní oznámení. Což je zjevné."  To nevymyslí jen tak někdo:-) Další se ptá, že by bylo dobré zjistit, kolik už jich bylo podáno? Doporučoval bych zjistit si to přesně. Napíše-li se 100 a bude jich jen 99, soud samozřejmě prohrajete:-) V Řitce si zase počtou, jako bedliví sledovatelé obsahu tohoto webu – samozřejmě jen určitého. Další "podložené" trestní oznámení „visí ve vzduchu“…

* * *

https://www.denik.cz/hudba/vydirani-i-podvod-z-toho-vini-agentura-heleny-vondrackove-starostu-srsne-80180711.html

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 3.00 (2 Votes)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)