Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 13.10.2019 16:59
  O kom se u nás nemluví. „První povinností vlády je chránit ...

  Read more...

   
 • 13.10.2019 16:57
  I za normalizace jsme to dokázali. 200.000 tisíc. Tolik se ...

  Read more...

   
 • 11.10.2019 14:46
  Někdy mě ty emoce, v tomto případě pláče, připomínají průvod ...

  Read more...

   
 • 10.10.2019 18:20
  Budování bez morálních základů buduje vždy jen zkázu.

  Read more...

   
 • 10.10.2019 18:17
  Dnes se dá říci, že hodně věcí komunisté "vybudovali" verbálně.

  Read more...

   
 • 08.10.2019 16:45
  Náš národ je bez paměti a bez zájmu. Hlavně, že je co ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Paní Michaela Šojdrová,původem česká europoslankyně,zřejmě více než poněkud pozapomněla na to, že by měla na půdě evropského parlamentu a také jinde hájit zájmy občanů své vlasti, kteří ji tam vyslali.

A pokud se chce, vyzdobena okatě křížkem o někoho starat, že  by měla svou pozornost obrátit hlavně k problémům lidí ve své vlastní zemi. To ovšem není tak atraktivní  a zejména možná i budoucí evropské prebendy přinášející, jako velmi dojemná a hlavně zarputilá starost o syrské ,,sirotky". V tom její nepochopitelná a tvrdošíjná posedlost nezná mezí. Svých padesát sirotků prostě doveze do České republiky za každou cenu - přes odpor premiéra i prezidenta republiky a dokonce i parlamentu, který odhlasoval, že nic takového si nepřeje.

A nepřeje si to ani většina občanů, kteří jí spíše doporučují, aby se soustředila, pokud už chce někomu pomáhat, na pomoc dětem přímo v Sýrii - pokud tam o ni budou stát. Umanutost myšlenkou převážet Syřany do ČR mi při té příležitosti připomíná vyprávění dobrého vojáka Švejka o vytrvalosti  jednoho pána, který byl mnohokrát vyhozen z hospody - jednou ze dveří a vrátil se oknem, pak sklepem, střechou, komínem. A nemohli a nemohli se ho za žádnou cenu zbavit.

Ve městě kde žiji, jsem si udělal malý průzkum - náhodně vybraným lidem jsem nabídl k přijetí do rodiny sám sebe jakožto, „slušného staršího českého sirotka". S kladným přijetím jsem se setkal jen u jediné mladé slečny, která mi ovšem s lítostí sdělila, že neumí vařit, takže jsem jakožto  mlsný sirotek odmítl. Syrští sirotci, které jsem nabídl místo toho do rodin, byli odmítnuti  mnohem razantněji všemi dotázanými. Nejmírnější byly doporučení paní Šojdrové, aby se i se svými sirotky odebrala do Sýrie a tam se jim věnovala. Další doporučení byla už razantnější - od vyšetření u docenta Chocholouška po stálou léčbu tamtéž. Nebo uzavření té umanuté dámy i s jejími svěřenci do uzavřeného objektu rovněž v takovém zařízení. A ještě další, které bych tu nerad opakoval.

Jak je vidět, český národ ani v dobách pro něj poněkud podivných neztrácí ani zdaleka svůj  ,,selský rozum " a vtip. A vrací se i k tomu výše zmíněnému Josefu Švejkovi, protože podobné situace se už mnohokrát v historii odehrály a podobní jedinci jako paní Šojdrová by se u Haška určitě našli. Takoví, kteří si nedají říci a ,,je to marné, je to marné, je to marné...". A jejich umanutost nezná mezí. Asi je třeba, aby jim už ty meze někdo rázně ukázal.

Vladimír Kříž

* * *

http://www.cesky-dialog.net/clanek/8350-josef-svejk-a-sirotci-pani-sojdrove/

Jan Šojdr, morální zrůda, syn křesťanské europoslankyně za KDÚ-ČSL Michaely Šojdrové 

J.Š.12.12.2018

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 3.17 (6 Votes)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)