Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 18.06.2019 07:36
  Sudetští Němci už dávno nehajluji. Komunisté nevěří a nenávidí.

  Read more...

   
 • 18.06.2019 07:33
  Zatvrzelost, umanutost, strach, obava, autokritika, nikoho ...

  Read more...

   
 • 17.06.2019 08:29
  Tibet je zásobárnou vody pro Čínu, která má obavu, aby ji ...

  Read more...

   
 • 17.06.2019 08:23
  Cena vody bude raketově stoupat, pokud s ní hospodaříme ...

  Read more...

   
 • 16.06.2019 21:42
  Asi by bylo lépe napsat. "Paní Věro pochopte nás". Ty hlasy ...

  Read more...

   
 • 14.06.2019 10:57
  Některé východní národy zatloukají, zatloukají a zapírají ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Janecek MartinMartin Janeček zaváděl EET i kontrolní hlášení. Za novou hrozbu považuje takzvaný švarcsystém, který je dnes prakticky legální.

„Když se snažíte vybírat daně pro dolních deset milionů, logicky můžete naštvat někoho z horních desetitisíc.“ Můžeme jen spekulovat, ale byl odejit jeden ze schopných spolupracovníků premiéra, v podstatě kvůli jedné svatbě, kdy FÚ požadoval nesmyslné vyúčtování. Nedělám si iluze, že ohrožený sytém, připravující stát o možné stovky miliard korun na daních ročně (za ty roky nepochybně), udělá vše, aby je nemusel platit, přitom služeb státu využívá stejně jako dolních deset milionů.

Připomínám pokřik „pravicové“ opozice, jak bránila venkovské hospody proti EET. Žádný systém nemůže být dokonalý a i toto se výjimkami nechá snadno vyřešit. Nyní budou nepochybně všemi silami opoziční strany bránit zájmy horních deseti tisíc. Nejsou ničím jiným, než poslušnými služebníky jejich lobbystů, které také patřičně jejich zákonodárné snahy ocenily, oceňují a jsou připraveni oceňovat i v budoucnu patřičnou snahou o další „produkci“ nepotřebných zákonů. Má jich být už cca 1.600.000 i s různými vyhláškami apod.

Proč asi dřívější Parlament schválil např. „fotovoltajky“ a veřejné peníze i firmám, s neznámými vlastníky se sídly v tzv. daňových rájích? Vůbec tak nelze vyloučit možnost, že mezi vlastníky, či profitujícími je i část občanů zákonodárců.

Věřme, že v příštích volbách do Parlamentu už občané dají najevo, že o  kvalitách občanů zákonodárců mají zcela jiné představy!

Celý rozhovor s Martinem Janečkem si můžete přečíst ZDE (LN 19.12.2018). Odkaz je momentálně nedostupný, doufejme jen dočasně? ZDE si rozhovor můžete přečíst celý.

 

Jan Šinágl, 4.1.2019  

* * *

Temná energie se opět valí ze všech stran

17. Listopad 2018 a hořkost na začátku Adventu

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.00 (3 Votes)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)