Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 17.07.2019 23:40
  Tehdy za nácků se také obchodovalo s hnědou totalitou. Zvláště ...

  Read more...

   
 • 17.07.2019 18:32
  Vzpomeňme na zpěvačku a slavnou filmovou herečku MARLEN ...

  Read more...

   
 • 16.07.2019 08:38
  Mnozí ohnuli páteř, ale mnozí ji také dokázali narovnat.

  Read more...

   
 • 15.07.2019 09:18
  Tomáš Pecina: Karel Gott byl po celá 70. léta symbolem ...

  Read more...

   
 • 08.07.2019 10:58
  V jednotě proti Babišovi jako za komunistů! Ten člověk musí být ...

  Read more...

   
 • 08.07.2019 09:06
  Na tom přece nemůže být nic až tak složitého, chce to udělat ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

V článku Anticenu Bludný balvan dostala pětice politiků v čele s Babišem je opět titulkem podprahově napadán premiér, ačkoliv je mu věnováno jen pár řádek. Cituji ze článku: Babišův sekretariát vzkázal, ať klub cenu přijde premiérovi předat do úřadu vlády.“ Nemohl odpovědět lépe. I Bludný balvan je tak sluhou tzv. „deep state“, kdy pomáhá nevoleným strukturám ovládat volené.

Samozřejmě politici umí šířit i pitomosti, jak nás přesvědčuje Sněmovna takřka adenodenně. Nebezpečí spočívá v tom, že skutečné pitomosti dělají pitomosti i s věcí, které jimi vůbec nejsou. Např. homeopatika, alternativní léčba apod, mají dnes prokazatelně pozitivní výsledky, ale propagujte dnes něco, co nepřináší velký zisk, je levné, účinné a velké zisky ohrožuje?

Typickou ukázkou je kritika Bludného balvanu dvouměsíčníku Nová Regena. Vyšel v něm (10-11/2017) i článek o poměrech v českém zdravotnictví - metodě devitalizace MUDr. Karla Fortýna. Informoval jsem o tom ve svém článku ze dne 2.3.2017 – Osvědčenou metodu k léčbě rakoviny bez následků máme už 60 let.  

Jen kritika, negace, skepse jsou jedem pokroku a slouží zlu. Reakce na vzestupující iracionalitu ve společnosti jsou jistě potřebné, ale braňme racionalitu vydávanou účelově za iracionalitu, aby se skutečná irocionalita nešířila a neohrožovala nás ještě  více.

 

Jan Šinágl, 17.3.2019

* * *

Už 62 roky vraždíme lehce nemocné pacienty. 28.000 lidí ročně!

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 2.20 (10 Votes)
Share

Komentáře   

-1 #7 Není Důležité 2019-03-24 21:17
Cituji Stupka :
Dobrý den,
když není zájem o metodu pana Fortýna v ČR, proč se ji neujala onkologická pracoviště ve světě? Pan Fortýn přece publikoval.Viz
Fortýn K., Hruban V., Hradecký J., Tichý J.: Ischemizace zhoubných nádorů gastrointestinálního traktu jako pokus o paliativní léčebný zákrok v onkochirurgii. Klin. Onkol. 1: 7–10 (1989)
Fortýn K., Hruban V., Hradecký J., Tichý J., Dvořák P., Horák V.: The devitalization of the stomach by devascularization technique. Acta Chir.Hung. 29: 163–172 (1988)
Fortýn K., Hruban V., Hradecký J., Tichý J., Dvořák P., Horák V.: Experimental devascularization (devitalization) of the rectum and sigmoideum. Z.Exp.Chir.Transplant. kunstl.Organe 22: 173–179 (1989)

Zdravím, pane.. není mi jasné oč vám jde.. Budu tedy předpokládat, že žijete jako většina lidí, ve světě, kde svatí lékaři a jejich nadřízení. Se do úmoru snaží bojovat proti nemocem. Existuje už taková spousta jasný důkazů že už celá desetiletí je tomu úplně jinak.. Popravdě dnes už jsme na takové úrovni pokroku. Že něco jako nemoc, by nepředstavovalo žádný problém, jen vyjímečně by někdo na nemoc umřel.. Jenže.. je nás na planetě několik miliard to i za faktu masivního každodenního umírání právě na nemoci. Nejen že to přináší největší světové zisky různým společnostem, ale také to mírně brzdí přemnožení. Dnes už je celá situace tak nechutně obludná, že jde v medicíně, vždy a pouze o peníze. Tohle je jen jedna z mnoha úspěšných léčebných metod nemocí o kterých nám lžou že jsou neléčitelné. Když se někdo alternativně vyléčí, tak je to vždy individuální náhoda. Když už se ukáže látka, která má skutečný potenciál na to vás uzdravit. Rozjedou se sofistikované akce proti.. Př. látka MMS - XX případů z ČR uzdravených z nemocí jako rakovina slinivky břišní, rakovina pobřišnice. Pokud hledáte studie které by to dokázaly, tak nejdřív budete muset takovou studii uskutečnit a financovat. Nechytne se toho nikdo ze dvou důvodů, jedním je že něco takového by si nemohl dotyčný patentovat a vydělávat na tom. Druhým důvodem je že by mu konkurence asi nechala vystřelit mozek z hlavy. Ale přece jen, v Rusku proběhla bezkonkurenční studie o vlivu půstu a jeho potenciálu léčit. Jednoznačně došli k závěru že půst má obrovský léčebný potenciál a je to bezpečná metoda. Donedávna tohle bylo úspěšně utajeno. Proč si nenajdete pravdu sám ? Nebo oč vám teda jde ? O klid ? Ten ve lži nenajdete.
0 #6 Jan Šinagl 2019-03-20 06:41
Zkuste připustit i možnost, že mocní mají k dispozici i možnosti, které "ne-mocní" k dispozici nemají i to, že ne vše objevené se hned využije, pokud staré přináší stále bohaté zisky. Zapomeňte etiku ve zdravotnickém průmyslu. To je byznys jako jiný, kde etika nemá šance, natož jednotlivec jako byl dr. Fortýn. I operace presidenta Václava Havla byla v Rakousku malým zázrakem, kdy nelze vyloučit právě výše uvedenou možnost. Tuto hypotézu mi už sdělilo několik lékařů a farmaceutů jako možné vysvětlení zázračného vyléčení jeho rakoviny plic.
0 #5 Stupka 2019-03-19 13:45
Vždyť ale majitelé farmaceutických komplexů snad taky trpí onkologickými onemocněními. Myslíte, že dávají přednost užívání svých drahých preparátů před uzdravením?
-2 #4 Jan Šinagl 2019-03-19 09:30
Bohužel moc a peníze stále vítězí nad morálkou. Vydávají se miliardy za naději, ale prokazatelně levná a účinná metoda by zisky farmaprůmyslu ohrozila. Na světovém kongresu onkologů v Praze v hotelu Ambasador mi slovo v diskusi uděleno nebylo. Zato na mne byla poslaná ochranka. "Deep state" opět ukázal svoji moc a vliv. V Brně na ústavu onkologie TGM se ředitel dr. Žaloudík nechal zapřít při mé návštěvě. Na druhý den mi sekretářka napsala, abych vyřadil jeho e-mail. Byl osobně účasten při operacích dr. Fortýna, nadšen, metodu propagoval. Přišel o funkce, začal metodu zpochybňovat a funkce získal zpět. Včera mi ministr Adam poděkoval za zájem o osobní setkání. Bohužel je zaneprázdněn. K metodě se nestaví negativně, ale máme prý přesvědčit odbornou veřejnost...
-1 #3 Stupka 2019-03-18 23:00
Ve světě to ale nikdo nikomu nezakázal. Proč to neodzkoušeli jinde, když je to tak jednoduché. Nobelovka leží na chodníku a nikdo ji nechce?
-2 #2 Jan Šinagl 2019-03-18 18:07
Dobrý den,
to se musíte zeptat na onkologických pracovištích a ministra Bohumila Fišera, který úspěšné pokusy přerušil a metodu zakázal. Účinné a levné léčení není stále vítáno. Jednou se prosadí. Nebude jiné cesty.
0 #1 Stupka 2019-03-18 16:55
Dobrý den,
když není zájem o metodu pana Fortýna v ČR, proč se ji neujala onkologická pracoviště ve světě? Pan Fortýn přece publikoval.Viz
Fortýn K., Hruban V., Hradecký J., Tichý J.: Ischemizace zhoubných nádorů gastrointestiná lního traktu jako pokus o paliativní léčebný zákrok v onkochirurgii. Klin. Onkol. 1: 7–10 (1989)
Fortýn K., Hruban V., Hradecký J., Tichý J., Dvořák P., Horák V.: The devitalization of the stomach by devascularizati on technique. Acta Chir.Hung. 29: 163–172 (1988)
Fortýn K., Hruban V., Hradecký J., Tichý J., Dvořák P., Horák V.: Experimental devascularizati on (devitalization ) of the rectum and sigmoideum. Z.Exp.Chir.Tran splant. kunstl.Organe 22: 173–179 (1989)

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)