Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 20.07.2019 07:25
  Každá totalita se projevuje tak, že nesnáší jiný názor, jiný ...

  Read more...

   
 • 17.07.2019 23:40
  Tehdy za nácků se také obchodovalo s hnědou totalitou. Zvláště ...

  Read more...

   
 • 17.07.2019 18:32
  Vzpomeňme na zpěvačku a slavnou filmovou herečku MARLEN ...

  Read more...

   
 • 16.07.2019 08:38
  Mnozí ohnuli páteř, ale mnozí ji také dokázali narovnat.

  Read more...

   
 • 15.07.2019 09:18
  Tomáš Pecina: Karel Gott byl po celá 70. léta symbolem ...

  Read more...

   
 • 08.07.2019 10:58
  V jednotě proti Babišovi jako za komunistů! Ten člověk musí být ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Na konferenci o migraci 23. března v Budapešti, kterou uspořádalo Kolegium Matyáše Korvína, vystoupil i současný maďarský premiér Viktor Orbán, což celé zveřejňujeme. Mimo jiné prohlásil, že migrační tlak z Afriky určitě poroste, přičemž zdůraznil, že by Afričané měli dostat pomoc již ve svých domovských zemích, nikoli až v Evropě.

… V roce 2030 klesne počet obyvatel Evropy o několik milionů, a Afriky vzroste o 448 milionů. Během 13 let vzroste počet obyvatel Afriky o půl miliardy. A stane se tak, aniž by se rozdíl mezi životní úrovní Afriky a Evropy zmenšil, a pokud vše půjde jako dosud, bude se spíše zvětšovat.

… Musíme si přiznat, je to nepříjemné, ale musíme si přiznat, že čelní představitelé EU, současné struktury unie, nejsou schopní vyřešit problém migrace a ochrany hranic. A pokud toho nebyli schopní v uplynulých čtyřech pěti letech, nemáme důvod si myslet, že toho budou schopní zítra. Proto musíme do systému sáhnout.

http://ceskapozice.lidovky.cz/viktor-orban-musime-zacit-ohledne-migrace-okamzite-jednat-p3s-/tema.aspx?c=A190416_181949_pozice-tema_lube#utm_source=email&utm_medium=text&utm_campaign=lidovky.directmail

P.S.

Československo vyhnalo po válce 3 ½ milionů vlastního obyvatelstva, kdy je jako uprchlíky přijalo válkou zničené Německo. Bývalý eurokomisař Vladimír Špidla měl prohlásit, že v letech 2010 až 2014 přišly do Španělska a Portugalska miliony obyvatel z Afrického kontinentu? Pokud jsme podepsali Lisabonskou smlouvu, tak nás zavazuje přijmout uprchlíky. Smlouvy se dodržují, když je schválí většina. Visegrádská čtyřka tak porušuje základní pravidla demokracie. Pokud se nedodržují domluvená pravidla a smlouvy a každý se dělá co chce, situace se jen zhorší. Totéž platí o protestech vůči premiérovi Babišovi: buď ctíme Ústavu ČR a neprotestujeme, nebo protestujeme a nectíme ji, resp. neuznáváme.

Současné dění ve světě je přirozený cyklus dějin, umocněný dosud největším negativním  zásahem do přírody, kdy mizí flora, fauna, pitná voda, orná půda apod. Nedostane-li lidstvo rozum, tak mu ho připomene příroda a její neměnné zákony. Jsme její součástí s daleko méně vyvinutým rozumem a moudrostí. Člověk se po tisíciletí vůbec nezměnil a chová se stále stejně – s růstem blahobytu upadají dobré mravy a po nich postupně i blahobyt. Nastávají občanské nepokoje a války, pokud instituce a její představitelé nekonají a jen čekají. J.Š.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.00 (1 Vote)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)