Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 30.05.2020 10:44
  Nejen barvy, ale i charaktery časem blednou. Pane plukovníku ...

  Read more...

   
 • 30.05.2020 08:44
  Ústupčivost. Čechů hlavní úspěch komunistické normalizace.

  Read more...

   
 • 26.05.2020 13:57
  Když se jedná pouze podle zákonů, spravedlnost ostrouhá.

  Read more...

   
 • 24.05.2020 12:19
  Prozatím nám je dovoleno kritizovat zatím co komunisté konají.

  Read more...

   
 • 24.05.2020 07:40
  Svět kanonů a raket nahradily rudé knížky a hoaxy. Chceme ...

  Read more...

   
 • 23.05.2020 11:24
  Česká objektivita připomíná jednonohého invalidu. Genocida ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Starořecké přísloví: „Společnost se stává velkou, když staří muži vysazují stromy, o nichž vědí, že v jejich stínu nebudou nikdy odpočívat...“

Na světě je šest států, které řeší kritický nedostatek vody. Vědci přišli s netradičním varováním o významu vod – velkou fotovýstavou na pražské Kampě. Kurátorem expozice je egyptolog Miroslav Bárta. Ten v rozhovoru opakovaně zdůrazňuje, že kvůli nedostatku vody zanikaly v minulosti státy. Totéž hrozí i teď.

„Péče o vodu bude hlavním úkolem následujících mnoha generací. Stává se víc a víc znakem civilizovanosti, časem budeme zřejmě mezi slova voda a civilizace dávat rovnítko,“ praví na úvodní tabuli Richard Brabec (ANO), ministr životního prostředí.

… Je třeba si uvědomit, že voda byla, je a bude jedním z limitujících faktorů úrovně života společnosti – a archeologie je jediná věda, která toto je schopna vědecky analyzovat na základě dlouhých časových řad.

… V důsledku zvyšování hladin moří a oceánů budou podstatné části států, někdy dokonce celé státy i zanikat. A to již v reálném čase do roku 2050, pokud tedy zůstane zachován dosavadní trend.

… BÁRTA: "Můžeme udělat mnohé – přemýšlet a změnit své chování, chovat se jako občané a společnost budovat, nikoliv destruovat. Je to na každém z nás. Všechny scénáře budoucnosti jsou totiž rozepsané a píšeme je všichni společně."

Článek byl publikován v Lidových novinách dne 6. května 2019.

Zdroj: http://ceskapozice.lidovky.cz/voda-byla-je-a-bude-limitujicim-faktorem-urovne-zivota-spolecnosti-1fa-/tema.aspx?c=A190524_103226_pozice-tema_houd#utm_source=email&utm_medium=text&utm_campaign=lidovky.directmail

* * *

 

J.Š. 26.5.2019

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.00 (1 Vote)
Share

Komentáře   

-2 #1 Jan Šinagl 2019-06-17 08:23
Cena vody bude raketově stoupat, pokud s ní hospodaříme nezodpovědně. Mohou se o ní vést i války. Kdysi jsme byli prameniště Evropy. Dnes necháváme vodu zločinně odtékat a pácháme pozvolnou sebevraždu, dobrovolně... J.Š.
P.S.
Tibet je zásobárnou vody pro Čínu, která má obavu, aby ji v tom nezastoupila Indie. Srovnání: Čerchov je zásobárnou vody pro Bavorsko. Odjakživa, za všech režimů. Šťastné je pro obě strany, že dochází k reciprocitě. V oblasti Chebu jsou Čechy zásobovány vodou z Bavorského lesa. V nadcházející epoše rozvoje lidstva bude ve výhodě proti ostatním ten, kdo má vodu. B. Hynek.

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)