Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 30.05.2020 10:44
  Nejen barvy, ale i charaktery časem blednou. Pane plukovníku ...

  Read more...

   
 • 30.05.2020 08:44
  Ústupčivost. Čechů hlavní úspěch komunistické normalizace.

  Read more...

   
 • 26.05.2020 13:57
  Když se jedná pouze podle zákonů, spravedlnost ostrouhá.

  Read more...

   
 • 24.05.2020 12:19
  Prozatím nám je dovoleno kritizovat zatím co komunisté konají.

  Read more...

   
 • 24.05.2020 07:40
  Svět kanonů a raket nahradily rudé knížky a hoaxy. Chceme ...

  Read more...

   
 • 23.05.2020 11:24
  Česká objektivita připomíná jednonohého invalidu. Genocida ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

„Četl jsem minulý týden článek o tom, jak právě v provincii Če-ťiang byly v kině místo reklamy před filmem Avengers promítány profily lidí, kteří jsou v Číně na tzv. blacklistech v rámci tamního kreditního sociálního systému. Chtěl jsem vyjádřit svůj nesouhlas s takovou formou digitální diktatury a dát najevo, že jsem rád za svobodu, jakou tady máme,“ vypráví Václav Cinádr, který před výstavní halu přišel s tibetskou vlajkou a pověsil ji na strom.

To vzbudilo mezi členy čínského organizačního týmu doslova poprask. Poté, co se jim nepodařilo Plzeňana přesvědčit, aby vlajku dobrovolně odstranil, zamkli jednoduše vchod.

Václav Cinádr se tedy přemístil s vlajkou k druhému, hlavnímu vchodu do budovy. „Proces se opakoval a nakonec se jeden z Číňanů dokonce rozplakal. Tvrdil, že pokud vlajku neschovám, přijde on i dalších dvacet organizátorů o práci, nebudou moci platit účty a jejich rodiny budou v problémech. Přiznal také, že sociální kreditní systém je něco, čeho se i on bojí, ale nemůže s tím nic dělat,” líčí Plzeňan. Po takovém zážitku raději vlajku opravdu sbalil a odešel.

Na vernisáži, která mezitím probíhala v hale, měla proslov krajská radní pro oblast životního prostředí Radka Trylčová (ODS). Ta čínskou delegaci doprovázela spolu s náměstkem hejtmana Ivo Grünerem.

Podle českých sinologů je obvyklé, že čínské politické orgány organizují podobné výstavy jen jako kulisy pro setkání politiků.

Novinařina po čínsku

Součástí početné čínské delegace byl i stranický tajemník provincie Če-ťiang Čche Ťün. Ten má podle českých sinologů v provincii vyšší postavení než guvernér.

„Rozhodující je stranická funkce, proto je také například důležitější, že Si Ťin-pching je generálním tajemníkem Komunistické strany Číny, a ne to, že je prezidentem, jak jej Čína prezentuje zahraničnímu publiku. Funkce se správně jmenuje státní předseda,“ uvádí Ondřej Klimeš.

Žádost o rozhovor s tajemníkem Čche Ťünem vyřídil přítomný čínský zástupce jeho tiskového odboru specificky: povolil jen dva dotazy a ty navíc sám naformuloval.

Výsledkem bylo jen frázovité vyjádření o důležitosti podpory partnerství mezi krajem a provincií.

„Byl to dnes pro mě krásný a silný zážitek, vidím ve vašem kraji mnoho zeleně, přírody i průmyslu. Váš kraj je známý nejen pivem, ale také průmyslem včetně automobilového, což jsou oblasti, které jsou pro nás velmi zajímavé, a ve kterých chceme prohlubovat vzájemné výměny,“ sdělil mimo jiné Čche Ťün ústy tlumočníka.

Stranickým tajemníkem Če-ťiangu je od roku 2017, předtím byl rok guvernérem provincie. V letech 2010-2015 působil jako politický komisař v organizaci Sin-ťiangské výrobní a stavební sbory, známé zkráceně jako ping-tchuan, což je ekonomická a polovojenská organizace v provincii Sin-ťiang.

Celý článek: https://hlidacipes.org/cinska-vystava-v-plzni-politicky-poprask-strach-a-slzy-kvuli-tibetske-vlajce/

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 3.00 (2 Votes)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)