Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Kalendář událostí

út úno 25 @15:00 -
Václavské náměstí: Jan Zajíc
čt úno 27 @14:30 -
Náměstí Borise Němcova. Podpora ceremoniálu.

Nejnovější komentáře

 • 17.02.2020 10:23
  Sarkasticky můžeme říci, že Hitler není dnes glorifikován ...

  Read more...

   
 • 17.02.2020 10:11
  Pracoval jsem v klášteře Želiv jako ošetřovatel chronických pacientů ...

  Read more...

   
 • 16.02.2020 13:12
  Název BOHEMIA je vhodný. Zní mezinárodně a mimo to jde o starý ...

  Read more...

   
 • 12.02.2020 06:13
  Vždy jsou to pouze řeči. Sice skvělé a významné. Ale ti co u ...

  Read more...

   
 • 07.02.2020 10:25
  O tom to v Česku je. Vy si říkejte co chcete a my si budeme také ...

  Read more...

   
 • 04.02.2020 21:22
  Umělecké dílo i řemeslně dokonale provedené, důstojně nahradí ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

SDL CZ Statistika odsunu„Odešly odtamtud celé generace, přišly jiné a trvalo dlouho, než si ke kraji našly vztah. Památky mohou vyprávět příběhy podobné lidským osudům.“

Držitelka šesti prestižních Andělů na předávání cen před třemi lety Miloše Zemana kritizovala za podlézání nesvobodným režimům, prezident ji označil za chudinku holčičku. Od té doby se zpěvačka k politice nevyjadřuje.

„Nelituji toho, byla to důležitá zkušenost. Rozhodně nejsem politický aktivista, ale přijde mi důležité vyjádřit se jako občan. Tušila jsem, že negativní vazba bude silná. Jenomže s rezistencí k takovému náporu se nenarodíte, musela jsem řešit různé strachy,“ přiznává ve Výzvě introvertní muzikantka.

V poslední době se i kvůli zdravotním problémům hodně soustředila na sebe a na hledání vlastních kořenů. Její dědeček přišel do Československa s Rudou armádou, po válce babička zemřela a maminka byla sirotek. Ani Lenka nevyrůstala s otcem.

Teď, když má malého syna, říká: „Muži se v naší rodině jaksi nevyskytovali, všechno musí táhnout ženy.“ Podobně vykořeněné jí připadají Sudety, kde chce sérií koncertů v projektu nazvaném Monument/um pomoci čtyřem chátrajícím unikátním památkám.

„Odešly odtamtud celé generace, přišly jiné a trvalo dlouho, než si ke kraji našly vztah. Památky mohou vyprávět příběhy podobné lidským osudům,“ míní zpěvačka.

Sama má v Sudetech kořeny, pochází z Karlových Varů. Nezastírá ale, že její vzpomínky na dětství jsou rozporuplné. „Neříkám, že jsem byla vyloženě šikanovaná, nikdo mě nemlátil. Ale učitelka mě nesnášela a spolužáci nepřijali, že jsem byla jiná, zaměřená odmala na hudbu. Vyřešilo se to až přestěhováním se do Prahy.“

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/v-me-rodine-chybi-muzi-uz-po-generace-ji-tahnou-zeny-lenka-dusilova-o-zivote-bez-korenu-a-sudetech-76411

P.S.

Do Sudet uctít památku našich bývalých, staletých spoluobčanů, prezident Zeman nikdy nezavítal, stejně tak na Slavnosti Svobody v Plzni. Zato dokáže popíjet na ruské ambasádě každý rok při oslavách vítězství Rudé armády, která by bez pomoci spojenců nikdy nevyhrála. J.Š.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 2.33 (3 Votes)
Share

Komentáře   

+1 #2 Jan Šinagl 2019-07-28 06:48
Vyhnání Němců ze Sudet, provázely emoce, násilí vraždy na často zcela nevinných lidech a rodinách. Jejich pochybné přijetí nacistické ideologie připomíná část Čechů, kteří podlehli ideologii bolševické takovým způsobem, že v inscenovaných procesech vraždili své vlastní občany. Jak řekla jedna starší osoba - když už jsme vyhnali bez jakéhokoliv soudního rozhodování celé německé rodiny do Německa, měli jsme české komunisty, kteří podlehli bolševické ideologii, vyhnat do Sovětského Svazu. Zatím dovolujeme, aby rozhodovali v parlamentě.

K.Mrzílek
-2 #1 Jan Šinagl 2019-07-27 14:02
Lenku Dusilovou označil Zeman za "chudinku holčičku", když tato zpěvačka o něm veřejně řekla, že podlézá nesvobodným režimům.
Jde o typický projev člověka, který jsa neschopen sebe kratšího vysvětlení, použije impertinenci. Tak se vyjadřuje plebej, který aniž by cokoliv slušně sdělil, plivne.
K.Mrzílek

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)