Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 21.08.2019 09:20
  Je smutné, že se i dnes pod svůj názor mnozí bojí podepsat ...

  Read more...

   
 • 20.08.2019 20:02
  Korektura: EU, presneji Zapadni Evropa, to byl kdysi "predevsim ...

  Read more...

   
 • 20.08.2019 19:59
  EU, presneji Zapadni Evropa, to byl kdysi "predevsim obchodni ...

  Read more...

   
 • 20.08.2019 19:45
  Nemecko si v poslednich letech zadelalo na Problemy, o jakych ...

  Read more...

   
 • 20.08.2019 18:54
  Německo opakovaně dokazuje svoji schopnost vypořádat se s ...

  Read more...

   
 • 20.08.2019 18:49
  Vážená paní Dario, vynášet "konečné" soudy nad věcmi a druhými ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

V Česku existuje přes čtyři tisíce dezinformačních webů, těch opravdu tvrdých je kolem patnácti, vypočítává ve Výzvě zakladatel společnosti Semantic Visions František Vrábel. Klíčovou roli v šíření ruské propagandy na tuzemské scéně připisuje prezidentu Miloši Zemanovi. - „Štěstí, že Zeman není kuchař. Politické menu jím připravované vyžaduje blízkost toalety.“ K.Mrzílek

* * *

… Provést to ale tak viditelně jako, už naštěstí bývalý, ministr Staněk, to chce buď velkou dávku nemoudrosti, nebo drzosti. Případně kombinaci obojího. A pak mají občané věřit, že je čeká světlá budoucnost…

… Podnikatel a developer Jaroslav Třešňák tak konečně může začít s vytouženou rekonstrukcí lukrativního místa. Je jistě pouhá náhoda, že dotyčný Třešňák patřil mezi největší sponzory kampaně prezidenta Miloše Zemana za znovuzvolení. Ještě v době, kdy hlava státu údajně kampaň nevedla, nechal Třešňák obeslat Českou republiku letáky s „životním příběhem Miloše Zemana“. Ne náhodou se později přiznal, že mu Zeman následně pomohl přímluvou s rozběhnutím miliardového projektu luxusního turistického resortu v Chorvatsku. Je také jistě úplná náhoda, že právě Zeman Staňka do funkce nejen dostal, ale také ho v ní co možná nejdéle udržoval.

Celá situace je doklad toho, co bohužel už dávno víme nebo tušíme. Když jsou volby, tak prší sliby. Kandidáti tvrdí, že se zasadí o zlepšení a nápravu snad všeho. S nadsázkou by i nebe udělali modřejší. V konečném součtu ale u některých platí, že celé angažmá je jen hra má dáti, dal. Systém a síť služeb a protislužeb. Celý článek ZDE.

* * *

Politika se stala „službou za služby“. Služba občanu a jeho zemi je na posledním místě a sobě na prvním o to více, čím více o ni politici mluví. Važme si těch politiků, co své sliby plní, nebo dělají vše proto, aby byly naplněny. Není jich moc, doufejme, že jich bude přibývat. Možné to bude jen s občanskou angažovaností, nechceme-li, aby si zemi a její bohatství rozdělili jednotlivci a na ně napojené skupiny, země zchudla a s ní i my. Stále máme volbu!   

 

Jan Šinágl, 15.8.2019

* * *

Napojení Zemana na Kreml

V Česku existuje přes čtyři tisíce dezinformačních webů, těch opravdu tvrdých je kolem patnácti, vypočítává ve Výzvě zakladatel společnosti Semantic Visions František Vrábel. Klíčovou roli v šíření ruské propagandy na tuzemské scéně připisuje prezidentu Miloši Zemanovi.

* * *

JUDr. Oldřich Hein: Výchova politiků 25/28

Svědectví bývalého spolupracovníka MV! V tom žijeme, média mlčí – jak dlouho ještě?!

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 3.67 (3 Votes)
Share

Komentáře   

0 #1 Jan Šinagl 2019-08-17 17:32
Hlídka policie zajistila v ostravské hospodě opilé rodiče s ročním kojencem. 3,5 % alkoholu. A proč ne, vždyť Zeman si taky dělá co chce ač se to lidem ani senátorům nelíbí. Je příkladem.

K.Mrzílek

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)