Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Kalendář událostí

čt srp 13 @08:30 -
OS Trutnov Pavel Wonka

Nejnovější komentáře

 • 15.07.2020 14:51
  Rozbouřené moře hněvu nad nepotrestanými komunistickými ...

  Read more...

   
 • 14.07.2020 11:59
  Právo a spravedlnost - demokratický řád lidských práv a svobod ...

  Read more...

   
 • 12.07.2020 09:16
  Můžeme mluvit o pravdě či o pravdách jak dlouho chceme. Děláme ...

  Read more...

   
 • 10.07.2020 09:30
  Je to stále stejné. Komunistická strana jde svým směrem svými ...

  Read more...

   
 • 08.07.2020 12:13
  Je to stále stejný nezpůsob jednání komunistů, vůči jinými ...

  Read more...

   
 • 07.07.2020 22:32
  Někteří naši poslanci nesnáší svobodu projevu. Skončí jako ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

JUDr. Klára Samková„Jsem přesvědčena, že činnost takovýchto tzv. investigativních novinářů je naprosto zhoubná pro tuto republiku. Všichni nadávají na politiky, že jsou úplatní, líní, že jsou hloupí. Možná jsou, ale to je tak 10% problému. 90% je manipulace novináři, kteří zdůrazní to, co se jim hodí a potlačí to, co se jim nehodí. Ve své podstatě jsou to oni, kdo protidemokraticky manipulují občany této země. Nechci vyvolávat konfrontace, ale ptám se novinářské obce jak dlouho v tom ještě hodlají pokračovat, jak dlouho, sami novináři a sama novinářská obec nechá tady několik málo jedinců řádit jak černou ruku a jak dlouho nechají špinit své profesní jméno takovými osobami jako je Janek Kroupa.“

* * *

Skupina dokumentaristů spolupracujících s Českým rozhlasem, případně v něm přímo zaměstnaných, sepsala otevřený dopis na podporu autorek podcastu Matematika zločinu. Ty opakovaně nařkly veřejnoprávní médium z cenzury, když po nich rozhlas chtěl editorské úpravy v podcastu, aby vyhovoval etickým a profesním pravidlům. Bez nich rozhlas nechtěl podcast zveřejnit ani ho odvysílat.

Rozhlas na obvinění z cenzury a dlouhodobé mediální výstupy autorek reagoval prohlášením, v němž vysvětlil celou anabázi s Matematikou zločinu a své výhrady. Autorky vyzval k omluvě za poškozování dobrého jména Českého rozhlasu.

Dokumentaristé ve svém otevřeném dopise nezpochybňují žádné z výhrad vedení rozhlasu ani popis dění kolem podcastu. Domnívají se ale, že omluva není potřeba.

„Český rozhlas po autorkách podcastu žádá veřejnou omluvu za jejich veřejná vyjádření, mimo jiné o cenzuře a atmosféře strachu v rozhlase. My věříme v sebevědomý Český rozhlas, který respektuje pluralitu názorů a nepotřebuje od svých zaměstnanců a spolupracovníků slyšet omluvu za vyjádření postojů a pocitů, které při své práci zažívají,“ píše se v dopise.

„Myslíme si, že silný veřejnoprávní Český rozhlas, o jehož dobré jméno a kondici jde i nám, by měl unést mnohost názorů a svobodné vyjadřování svých zaměstnanců a spolupracovníků,“ uzavírají dokumentaristé své stručné stanovisko.

Dopis podepsalo několik desítek tvůrců, mimo jiné Apolena Rychlíková, Magdalena Trusinová, Daniel Kupšovský nebo Ivan Studený.

Prohlášení dokumentaristů

https://www.lupa.cz/aktuality/matematika-zlocinu-prohlaseni-dokumentaristu/?utm_source=rss&utm_medium=text&utm_campaign=rss

* * *

Sluší se dodat, že na Jana Pokorného a Janka Kroupu je podáno trestní oznámení JUDr. Klárou Samkovou. Tak nezávislý ČRo ještě není, aby o této ostudné kauze informoval širokou veřejnost. Je dobrým signálem, že se poctiví, nezávislí dokumentaristé nebojí ozvat. Kéž by stejnou odvahu projevili i dokumentaristé veřejnoprávní ČT. Obě média mají stále hodně daleko k naplňování své veřejnoprávní služby.

 

Jan Šinágl, 15.8.2019

* * *

JUDr. Klára A.Samková Ph.D.: Žádost o omluvu a poskytnutí zadostiučinění za protiprávní jednání Českého rozhlasu a jeho zaměstnanců Jana „Janka“ Kroupy a Jana Pokorného

Klára A. Samková: „BYLA TO PRVNÍ ÚČELOVÁ DEHONESTUJÍCÍ KAMPAŇ NA POLITICKÉ SCÉNĚ.“

TK JUDr. Kláry Samkové 22.1.2019: Janek Kroupa, Jan Pokorný a ČRo se dopouštějí trestné činnosti?!

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 3.00 (2 Votes)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)