Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 28.01.2022 18:38
  Je naprosto nepochybne, ze tehotne patri mezi rizikove skupiny ...

  Read more...

   
 • 28.01.2022 12:28
  Dotaz na prof. Hořejšího? Vážený pane profesore, s ohledem ...

  Read more...

   
 • 28.01.2022 11:21
  „Historická olympiáda v nejhorším slova smyslu.“ Peking se ...

  Read more...

   
 • 28.01.2022 10:15
  Vítejte v olympijské Číně: cenzura, ticho kolem násilí na ...

  Read more...

   
 • 28.01.2022 10:10
  Jak mohl znát OS Hodonín veškeré podrobnosti případu, když ...

  Read more...

   
 • 26.01.2022 09:02
  Chování MOV odsoudil také Peter Irwin, programový manažer ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Český premiér Andrej Babiš se v úvodním projevu na mezinárodní konferenci Výzvy pro transatlantické vztahy, která se konala ve čtvrtek 19. září v Kaiserštejnském paláci v Praze a uspořádal ji Institut pro politiku, věnoval historickým i současným evropským a českým vztahům s USA. Dle něho dnešní situace je vážná, nikoli však krizová.

Na mezinárodní konferenci Výzvy pro transatlantické vztahy, která se konala ve čtvrtek 19. září v Kaiserštejnském paláci v Praze a uspořádal ji Institut pro politiku a společnost společně s European Liberal Forum a Nadací Friedricha Naumanna, měl úvodní projev český premiér Andrej Babiš. Pronesl jej anglicky a v českém překladu jej celý zveřejňujeme.

… Vztah předválečného Československa a Spojených států byl velice přátelský, proto je nanejvýš přirozené, že jsme tento přátelský, bratrský a kooperující vztah, který jsme před 20 lety korunovali vstupem do NATO, po nacistické okupaci a komunistické diktatuře obnovili

… Víme, že Američané nejsou zrovna šťastní, že mnohé evropské země neplní slib vyčlenit dvě procenta ze svého HDP na obranu. Myslím, že my Evropané bychom měli v tomto ohledu jednat lépe a za sebe mohu garantovat, že Česká republika, jejímž jsem premiérem, lépe jednat bude a sliby a časový plán dodrží.

… Některé hlasy tady v Evropě začaly v poslední době volat po evropské strategické a obranné autonomii, po jistém osamostatnění od Spojených států. Ti, kteří tak mluví, nemají rádi amerického prezidenta. Myslím, že by to byl velký, tragický, hluboký omyl. Neměli bychom měnit spojence jen proto, že nemáme rádi nějakého konkrétního člověka.

… Tento dobrý vztah nikdy nebyl jen politický. Myslím, že bychom se v žádné jiné evropské zemi nesetkali s natolik hlubokou a vpravdě lidovou láskou ke všemu americkému, přičemž toto „americké“ se v temných časech mohlo šířit jen pololegálními kanály. Obdivovali jsme americký jazz, americkou country hudbu, americký rock, a vůbec vše americké. Amerika byla romantickým symbolem svobody, bylo to trochu naivní, ale bylo to tak.

… Vždy jsme věděli, kdo osvobodil Plzeň a západní Čechy, a výročí tohoto osvobození doprovázely lidové slavnosti, jež svým rozsahem nemají na evropském kontinentu konkurenci. V Česku žijí stovky sběratelů starých amerických vojenských vozů a tito lidé se o svá auta starají s nefalšovanou láskou. Jsou pro ně symbolem boje za svobodu a ve dnech výročí se s nimi velice rádi chlubí. Když před pár lety naší zemí projel první americký vojenský konvoj, velice vřele jej v ulicích vítaly tisíce obyčejných lidí.

… Američané bojovali za evropskou svobodu ve dvou světových válkách a mnoho jich přitom padlo. Sdílíme společné hodnoty, Evropa i Spojené státy věří ve vládu práva a demokracii, máme systémy vycházející z křesťanství, osvícenství a lidských a občanských práv, sociální solidarity, vlády práva a volného obchodu. Se Spojenými státy tvoříme jednu rodinu, Ameriku Čína v této věci nahradit nemůže.

… My, Evropané, jsme příliš komplikovaní, abychom byli přesně pochopeni, ale i méně komplikovaným Spojeným států trvalo stovky let, než se dopracovaly k funkční a stabilní federaci. Buďte s námi trpěliví, neboť nemáte, a ani nikdy mít nebudete lepší přátele než nás Evropany.

Jsem hluboce přesvědčen, že má země, Česká republika, je skvělým příkladem evropské země udržující se Spojenými státy výtečnou komunikaci, kooperaci i přátelské partnerství.

Přeji konferenci, aby měla úspěch.

Zdroj: http://ceskapozice.lidovky.cz/forum/andrej-babis-s-usa-tvorime-jednu-rodinu-cina-je-nemuze-nahradit.A190920_123459_pozice-forum_lube#utm_source=email&utm_medium=text&utm_campaign=lidovky.directmail

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 3.00 (2 Votes)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)