Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Kalendář událostí

čt srp 13 @08:30 -
OS Trutnov Pavel Wonka
út srp 18 @14:00 -
Praha-Ryzyně: 75.výročí návratu RAF z Velké Británie

Nejnovější komentáře

 • 05.08.2020 09:28
  Dlouhé vyprávění právníka Sokola nemůže znejistit skutečnost ...

  Read more...

   
 • 04.08.2020 17:14
  Jsem velmi překvapen, že paní Chaloupková má takové problémy ...

  Read more...

   
 • 04.08.2020 17:12
  Tiago z Brazilii. Jsem Tiago Borges, brazilec, je mi 29 let ...

  Read more...

   
 • 04.08.2020 17:10
  Dopis na podporu Jana Chaloupkové Dobrý den do České republiky ...

  Read more...

   
 • 04.08.2020 17:06
  Dopis na podporu Jana Chaloupkové Dobrý den do České republiky ...

  Read more...

   
 • 04.08.2020 17:05
  Dopis na podporu Jana Chaloupkové Dobrý den do České republiky ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Soudruh Zaorálek nechce odhalovat minulost. Proč asi, ptají se politici

* * *

Filip a ZaoralekProhlášení zaměstnanců Památníku Lidice:Filip Bobosikova Kovacik

Lidická tragédie je mementem jednoho z největších projevů brutality a totalitní svévole. Usilovali jsme o to, aby Památník Lidice byl místem setkávání a diskuze pro každého jednoho z přeživších i návštěvníků. S posvěcením ministra kultury Lubomíra Zaorálka bude nyní tento symbol navrácen normalizačnímu výkladu dějin, který neústupně hájí a reprezentuje Český svaz bojovníků za svobodu na všech svých úrovních. S tímto přístupem k výkladu dějin a paměťových institucí se nechceme smířit a nehodláme se na něm podílet.

Ministr Zaorálek avizoval, že výběr nového ředitele Památníku Lidice se uskuteční do konce února. Ať už ve výběrovém řízení bude vybrán kdokoliv, nastoupí do funkce se zřejmým, a Lubomírem Zaorálkem deklarovaným, zadáním: „vycházet s většinou přeživších“, to znamená předcházet si Oblastní organizaci Českého svazu bojovníků za svobodu Lidice, především však její předsedkyni Janou Bobošíkovou s jejími věrnými „sestrami“ Veronikou Kellerovou (starostkou obce Lidice a členkou ČSBS), Renatou Hanzlíkovou (bývalou zaměstnankyní Památníku Lidice a členkou ČSBS) a Klárou Klímovou (bývalou zaměstnankyní Památníku Lidice a členkou ČSBS) a podílet se na tendenčním výkladu dějin.

Lubomír Zaorálek ve svém pro nás nepřípustném a zcela nediplomatickém postupu „napřed vyhodit a potom jednat“ vytvořil situaci, ze které není snadná cesta ven. Během pondělního (27. 1. 2020) jednání s lidickými přeživšími, zástupci obce Lidice a zaměstnanci Památníku Lidice ministr kultury použitím výrazů „nezajímá mě“ a „kašlu na vaše argumenty“ urazil všechny přítomné zaměstnance. Ty také přirovnal ke komunistickým funkcionářům 50. let.

Po této zkušenosti se většina zaměstnanců Památníku Lidice nadále odmítá podílet na vědomém politizování veřejné paměťové instituce a na relativizování jejího významu.

Z těchto a dalších souvisejících důvodů podalo ke konci ledna 2020 výpověď z pracovního poměru deset ze šestnácti vedoucích a odborných pracovníků Památníku Lidice.

Výpověď z pracovního poměru podali tito vedoucí a odborní pracovníci Památníku Lidice:
Bc. Filip Petlička, vedoucí oddělení prezentace, Michal Šutinský, vedoucí oddělení správy majetku, Mgr. Michaela Brábníková, vedoucí oddělení vzdělávání, Mgr. Roman Škoda, vztahy s veřejností, Lenka Knorová, projektová manažerka, Mgr. Tereza Feltlová, asistentka oddělení vzdělávání, Mgr. Viktor Janák, kurátor historické sbírky, MA MRes Markéta Jonášová, kurátorka umělecké sbírky, Sylva Novotná, účetní, XY (nepřeje si uvádět své jméno), referent správy majetku.

https://nasregion.cz/stredocesky-kraj/lubomir-zaoralek-venoval-pamatnik-lidice-jane-bobosikove-deset-zamestnancu-na-protest-odchazi?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

* * *

SDL CZ vyhnani 1945Ministr kultury Zaorálek mluví a koná jako komunistický papaláš. O kultuře a kultivovanosti nemá viditelně ponětí. Alespoň ukázal jaký ve skutečnosti je. Připomínám jeho cesty vrtulníkem z Prahy do Ostravy, aby prý neztrácel čas cestováním?! Věřme, že tuto další ostudu naší země, mluvku o všem a o ničem“, přinutí voliči odstoupit. V roce 1982 ukončil studium na Univerzitě Jana Evangelisty Purkyně v Brně, na Filozofické fakultě mj. obor marxisticko-leninská filozofie. Jeho jednání a způsoby svědčí o tom, že marxisticko-leninskou filosofii pochopil správně a řídí se jí dodnes. Měl se také „proslavit“ výrokem „Potřebujeme více Benešů a Benešových dekretů“? ...

 

Jan Šinágl 2.2.2020

* * *   

Lidice: Historie na přání, aneb dějiny se dějí a historii píší vítězové

V Osvětimi vraždili nacisté i komunisté, o komunistech se to ale neví

Příslušník SS Max Rostock řídil vraždy a vypálení Lidic. Po válce byl dopaden, komunisty tajně omilostněn a jako spolupracovník StB vyslán do Německa.

KVH 11.2.2020: Pravda o Lidicích stále zamlčovaná…

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 2.33 (3 Votes)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)