Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Kalendář událostí

po čvc 13 @08:30 -
OS Praha 6: kauza JUDr. Zdenka Altnera

Nejnovější komentáře

 • 08.07.2020 12:13
  Je to stále stejný nezpůsob jednání komunistů, vůči jinými ...

  Read more...

   
 • 07.07.2020 22:32
  Někteří naši poslanci nesnáší svobodu projevu. Skončí jako ...

  Read more...

   
 • 07.07.2020 21:57
  Kritik Kadyrova zastřelen ve Vídni. Tento stát všechno prohraje ...

  Read more...

   
 • 06.07.2020 09:03
  My stále na všechny chyby, podrazy a podvody jen upozorňujeme.

  Read more...

   
 • 05.07.2020 20:18
  V každém národě se najde několik neohrožených jedinců. O smrti ...

  Read more...

   
 • 04.07.2020 12:39
  Komunisté jsou nepotrestaní od Aše po Peking. KOMUNISTICKÉ ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Nuda není vlastnost prostředí, ale lidí. Nenudíme se, protože okolí je nudné, ale protože jsme nudní.

Článek na České pozici rozšiřuje pohled na téma o kterém opakovaně píši. Přestaňme se dívat na různé „krabičky“ na životy druhých a žijme své vlastní, než dočista všichni zhloupneme, zblbneme a zapomeneme co je skutečný život.

Níže citace z článku:

  

 • Technologie nejsou prostředkem, ale prostředím, v němž se pohybujeme. Ve skutečnosti ovlivňují nejen efektivitu dosažení cíle, ale i jeho volbu. V prostředí formovaném technologiemi člověk není stejný jako dříve.
 • Dřívější emoce k druhým se dnes věnují displejům počítačů a mobilních telefonů. Nejradikálnější inovace lásky spočívá v tom, že technologie vytvářejí prostředí, které omezuje, popřípadě eliminuje osobní setkání. To posílí jejich zdokonalování – rozšíří se 3D pornografie či sexuální roboti.
 • Člověk navazující dobrovolně vztah s robotem, hologramem či s e-mailovým „milencem“ nepředstavuje vítězství sebeurčení, nýbrž dystopii. Lidství není ničeno násilně zvnějšku, ale ochuzováno dobrovolně zevnitř. Navíc „digisexualita“ přináší zpředmětnění druhých, zejména žen.
 • V digitálním prostředí je navíc často lidská interakce přetvářena. V osobním vztahu člověk vždy reaguje na druhého, což ve virtuálním světě být nemusí, popřípadě může jít o odlišnou interakci. Teprve díky vjemům na základě osobního setkání může vzniknout plnohodnotný vztah.
 • Respekt a poznání jsou nezbytnými aspekty lásky. Milujeme, jen když poznáváme a respektujeme. A poznávat a respektovat dokážeme, jen když jsme schopní kontemplativně vnímat. Láska tedy vyžaduje kontemplaci, přičemž internet narušuje právě tuto schopnost a posunuje lidství horší směrem, než je pouhé hloupnutí.
 • Nuda není vlastnost prostředí, ale lidí. Nenudíme se, protože okolí je nudné, ale protože jsme nudní. Povrchnímu vnímání, které na internetu živí vzrušivé podněty, zajímavost světa zaniká, protože je příliš nenápadná, příliš skrytá, a vidět ji vyžaduje námahu.
 • Frustrace, kterou odpojení, abstrakce a poškozené kontemplativní vnímání způsobují, ukazuje do prostoru, v němž zombie vyjde z technologické jeskyně, opět se setká osobně s živým člověkem a zjistí, že to, co se jevilo „lepší než realita“, bylo pozlátko

Zdroj: http://ceskapozice.lidovky.cz/tema/virtualni-realita-lasce-nepreje-je-treba-navrat-k-osobnimu-setkani.A200214_115550_pozice-tema_lube#utm_source=email&utm_medium=text&utm_campaign=lidovky.directmail

  

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.00 (3 Votes)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)