Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Kalendář událostí

čt srp 13 @08:30 -
OS Trutnov Pavel Wonka

Nejnovější komentáře

 • 15.07.2020 14:51
  Rozbouřené moře hněvu nad nepotrestanými komunistickými ...

  Read more...

   
 • 14.07.2020 11:59
  Právo a spravedlnost - demokratický řád lidských práv a svobod ...

  Read more...

   
 • 12.07.2020 09:16
  Můžeme mluvit o pravdě či o pravdách jak dlouho chceme. Děláme ...

  Read more...

   
 • 10.07.2020 09:30
  Je to stále stejné. Komunistická strana jde svým směrem svými ...

  Read more...

   
 • 08.07.2020 12:13
  Je to stále stejný nezpůsob jednání komunistů, vůči jinými ...

  Read more...

   
 • 07.07.2020 22:32
  Někteří naši poslanci nesnáší svobodu projevu. Skončí jako ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Schicht JohannV Ústí nad Labem si lidé připomněli 165. výročí narození zakladatele proslulé továrny na mýdlo s jelenem Johanna Schichta. Právě toto mýdlo k bustě na hrobce položil ředitel muzea Václav Houfek. Na místě se o Mydlo Pere za Tebevíkendu zastavil i jeden z potomků rodiny George Michael Schicht. Velkoryse zdobená secesní hrobka je řadu let opuštěná, přesto se u ní pravidelně objevují květiny. Sedmadvacetiletý Schicht řekl, že je potěšen, že jméno jeho rodiny je ctěno. Do České republiky přijel nyní poprvé. "A doma mi řekli, že určitě musím jet do Ústí nad Labem, kde to všechno začalo," uvedl. Jeho otec má nad svým psacím stolem obrázek Ústí nad Labem. "Jsem na svou rodinu hrdý," zdůraznil.

 SDL CZ vyhnani 1945Hrobku továrníka v roce 1912 nechali vystavět jeho synové Georg a Heinrich. Po stranách nese sochařskou výzdobu symbolizující vztah muže a ženy a muže s mužem. V centrální části je mramorová bustaBild der Heimat podnikatele, která dříve vynikala na pozadí zlaté mozaiky. "Schichtovi jsou spojeni se vznikem moderního průmyslu, koncern Unilever, který založila rodina společně s dalšími subjekty, je dodnes jedním z dominantních světových hráčů na trhu s potravinami, drogistickým zbožím a podobně," uvedl ředitel. ČRo 9.3.2020

* * *

Vnuk slavného sudetoněmeckého továrníka Schichta daroval muzeu v Ústí obraz a telegram od Masaryka ...

P.S.

O kolik takovýchto schopných podnikatelů a skvělých lidí jsme přišli vyhnáním českých Němců, včetně Čechů, Moravanů a Slezanů? Kde mohla dnes být naše země, nebýt likvidace nejschopnějších zločinným komunistickým režimem? Německo bylo zničeno válkou, Československo až  komunisty. Jak se vypracovalo Německo a co jsme dokázali my? Nemluvě o ztrátě morálních, mravních a kulturních hodnot, které  v naší zemi napáchali a páchají ty největší škody. J.Š.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.25 (4 Votes)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)