Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Kalendář událostí

po čvn 01 @08:00 -
OS Ostrava. ing. Marek Gába
po čvn 08
OS Praha 6: kauza JUDr. Zdenka Altnera
st čvn 17 @13:00 -
OS Beroun: další žaloba AMM na J.Š.

Nejnovější komentáře

 • 26.05.2020 13:57
  Když se jedná pouze podle zákonů, spravedlnost ostrouhá.

  Read more...

   
 • 24.05.2020 12:19
  Prozatím nám je dovoleno kritizovat zatím co komunisté konají.

  Read more...

   
 • 24.05.2020 07:40
  Svět kanonů a raket nahradily rudé knížky a hoaxy. Chceme ...

  Read more...

   
 • 23.05.2020 11:24
  Česká objektivita připomíná jednonohého invalidu. Genocida ...

  Read more...

   
 • 21.05.2020 18:15
  Kdyby jenom nepotrestaná soudkyně Horváthová. A co čtyřiadvacet ...

  Read more...

   
 • 21.05.2020 08:41
  Ona naší společnosti čouhá jak ta sláma z bot. OSTUDA Mluvit ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Fischer Pavel„Chybí mi ale apel na náš tvořivý potenciál. Abychom probudili občany. Jak by to řešil Tomáš Baťa? Vyzval by všechny investory, vynálezce, podnikatele nebo ‚nevládky‘ “.

* * *

Zdravotní pomůcky z Číny teď už každý den přistávají na českých letištích. Zaplatili jsme za ně kolem tří miliard korun. Host Interviw ČRo Plus senátor Pavel Fischer, předseda Výboru pro zahraniční věci, obranu a bezpečnost. Hlavní myšlenky s rozhovoru na ČRo Plus (26.3.2020): 

Klanět se čínským rouškám, koupeným za české miliardy, hraničí s vlastizradou. - Zatímco ostatní země od nich dostaly dodávky zdravotního materiálu relativně včas, nemusely u toho dělat tiskové konference, u nás si Čína objednala, že musíme vítat a děkovat. - To je důsledek toho, že jsme přistoupili na hru, která není důstojná. - Suverénní země se neklaní, suverénní země něco dělá.

Evropská unie pomáhala Číně koronavirus zvládnout. Poslali jsme jim tam desítky tun pomoci. O tom se ale dnes vůbec nemluví a není to ani měsíc. Mluví se jen o tom, jak nám Číňané milostivě posílají roušky. - Neskutečný dopis, který sepsali na čínské ambasádě, který připomínal diktát. Nesmíme na to zapomínat. Na projevy arogance nebo na snahu ovládnout veřejnou sféru v Česku. Musíme ale naprosto jasně říct: "Tady jsou nějaké hranice", a taky se podle toho chovat. – Ministr vnitra a vícepremiér přijímá komunisty ve své kanceláři a nedává o tom zprávu ani veřejným sdělovacím prostředků. Za minulý rok to bylo opakovaně. Před čtyřmi roky podepsala ČSSD memorandum o spolupráci s komunistickou stranou Číny.

BIS Čína zkouší dostat veřejný prostor pod kontrolu a zkouší dostat pod kontrolu i rozhodování Parlamentu. Vysoké školy se staly rejdištěm čínských zájmů, kde se dokonce omezuje i akademická svoboda a nejen u nás, ale po celém světě.

Je to zdravotní i bezpečnostní krize. Ve strategických otázkách bychom se měli začít stavět na vlastní nohy. Musíme být hrdá, suverénní země, která hlídá bezpečnost občanů ve velmi složité době. Je třeba dodržovat Ústavu ČR, abychom se náhodou po krizi neprobudili v zemi, která nám nebude patřit až tato krize skončí. Velmi zesílily ruské a čínské aktivity vůči schopnosti západních vlád zvládnout pandemii a podrývat důvěru občanů.

Experti vyhodnocují správně, vláda nenaslouchá. Má experty, kteří nemají bezpečnostní prověrky a rozhodují o velmi důležitých věcech např. ve vztahu k Číně. Ve chvíli, kdy nemáte bezpečnostní prověrku, vypadáte jako zmrzlinář, který nemá hygienické testy. Může prodávat, ale pokud nemá bezpečnostní testy, tak se nemůže do toho stroje ani podívat. (BP nemá kancléř prezidenta Vratislav Mynář, ani Roman Prymula, předseda Ústředního krizového štábu. J.Š.)

Ve chvíli, kdy máme lidi bez prověrek na nejvyšších místech to znamená, že k nejvyšším aktérům se nedostávají informace, které v danou chvíli mohou být naprosto zásadní pro bezpečnost ČR. Toto je třeba skutečně hlídat.

Chyba se stala před čtyřmi lety, kdy jsme poslali dopis Číně a od té doby s námi jedná Čína jako s lokaji. Jiné země dostaly dodávky včas a bez vítání. U nás si Čína přivítání a děkování objednala. To je důsledek toho, že jsme přistoupili na hru, která není důstojná. Také dopis ve formě diktátu od čínské ambasády je téma na které nesmíme zapomenout. To jsou naše domácí úkoly. Na projevy arogance, nebo snahy ovládnout veřejnou sféru v ČR musíme naprosto jasně říci „Tady jsou nějaké hranice“ a tak se chovat, jako suverénní země. Bude stačit, když budeme plnit ty minulé úkoly, které vyplývají z našich přešlapů.

* * *

P.S.

České lokajství je za generace zakořeněno tak, že si to už ani neuvědomujeme a nevnímáme. Dost možná si toho nebyli vědomi ani členové vládní delegace na letišti. Musí nám to být vždy připomenuto a připomínáno! Nejsou lidi, odpovědní neznají odpovědnost, umí „myslet“ jen „zákonem“, na který svoji osobní odpovědnost „předávají“, resp. se ji zbavují. Proto nemá zdravý rozum dostatečný prostor a je ubíjen miliony zákonů převážně k ničemu. Nelze je všechny dodržovat, natož kontrolovat (to bychom museli mít více úředníků než dělníků a kdo by potom asi kontroloval úředníky?). I díky nepotřebným zákonům  to má koronavirus dosud tak snadné. Chceme-li přežít a skutečně žít, bez návratu ke zdravému rozumu to nepůjde!

 

Jan Šinágl, 27.3.2020

* * *

Směřujeme ke státnímu převratu?

Sto ruských expertů...

Proti dezinformacím čínského režimu o novém koronaviru z Wu-chanu

Kvůli odmítání Eura jsme za jediný měsíc přišli o miliardy korun, koruna se propadá…

Velká Británie – bezmoc lékařů. Taiwan všem příkladem!

Petice na podporu MUDr. Soni Pekové, PhD. - nový rozhovor o koronaviru (kompletní verze)

Koronavir: porovnání webu ministerstva zdravotnictví České republiky a Švýcarska

Čínská Nová hedvábná stezka nás i svět ohrožuje daleko více než tušíme

Docela děsivých 20 minut – tyto informace šířeny zdaleka nejsou…

O kríze, ktorej čelíme a o výmene vlád

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.67 (6 Votes)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)