Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Kalendář událostí

po čvc 13 @08:30 -
OS Praha 6: kauza JUDr. Zdenka Altnera

Nejnovější komentáře

 • 05.07.2020 20:18
  V každém národě se najde několik neohrožených jedinců. O smrti ...

  Read more...

   
 • 04.07.2020 12:39
  Komunisté jsou nepotrestaní od Aše po Peking. KOMUNISTICKÉ ...

  Read more...

   
 • 03.07.2020 12:06
  Poslední odstavec pana bývalého velvyslance jsou velmi úderná ...

  Read more...

   
 • 01.07.2020 00:21
  PČR je na 87 místě na světě ve věci důvěryhodnosti, hned ...

  Read more...

   
 • 01.07.2020 00:05
  Předseda ODS Fiala si loni vydělal jako politolog na universitě ...

  Read more...

   
 • 30.06.2020 21:28
  Myslím, že více jak o komunisty jde více o levicové poslance ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Reportéři  dne 6.4.2020 přinesli závažnou reportáž o zločinných praktikách Číny v obchodu s rouškami. V únoru přivezla Čína přes dvě miliardy roušek z celého světa. O měsíc později prodávala roušky, respirátory a zdravotnické obleky dalším zemím - i ČR.

Vláda ČR jako jediná vítala a děkovala na letišti za zdravotnický materiál, který si zaplatila. 5. ledna čínští krajané zakoupili v českých nemocnicích a lékárnách 780.000 lékařských masek, 30.000  chirurgických  oděvů na jedno použití a masky N95. Před výkupem včas varovaly evropské tajné služby své vlády, včetně české. Česká vláda vývoz zakázala až za měsíc, když už bylo vše vykoupeno.

Čína zamlčela nebezpečnost situace a lže o počtu nemocných a mrtvých, dle tajných služeb. Odhady zní, že nemocných a mrtvých bylo v Číně až 40x více – místo oficiálních 80.0003.5.000.000 nemocných a místo 3.000 zemřelých až 130.000. Za dva týdny vydaly wuhanské úřady 40.000 uren – 12x více, než kolik bylo oficiálně mrtvých v celé Číně!

Svět začíná Čínu kritizovat, česká vláda ji nadále chválí a děkuje Číně za to, že u ní může ochranné pomůcky nakupovat. Velvyslanec Číny v Praze nás urazil svým dopisem, přesto mu ministr vnitra a premiér děkují?! Není to žádná pomoc, ale komerční dodávky s přehnanými projevy vděčnosti, včetně prezidenta.

Není pravda, že jediná Čína nám pomohla, jak tvrdí prezident Zeman, pomohla i EU. Ve stejný den, kdy začali létat letadla s pomocí do Prahy, začala létat do většiny evropských zemí. Rozdíl byl v tom, že řada zemí dostala první dodávky zdarma, na rozdíl od Česka. Žádní jiná země nenakupuje v Číně tolik jako ČR. Rozdíl je v tom, že ostatní země zvládly samy výrobu a zapojili se do koordinované spolupráce s pomocí EU. Pokud evropské země děkovaly, tak vždy jen za pomoc zaslanou zdarma. Za  zaplacené zboží děkovala pouze česká vláda.

Čína sama tvrdí, že současná situace je pro ni šancí, jak ji využít ve svůj prospěch. Na zboží s Číny pro ČR stojí:  Každá epidemie jednou skončí, ale česko-čínské přátelství přetrvá. Na zboží do ostatních zemí stojí: Jeden svět, jedno srdce, jeden cíl. Chováme se jako lokajové a přistoupili na hru, která není důstojná. Dobrovolně plníme co si Čína přeje.

Západ začíná být soběstačný ve výrobě ochranných pomůcek, my raději spoléháme a podporujeme čínské výrobce, místo českých. Česká firma by byla schopna vyrábět 2-3 miliony roušek s nanovlákny denně – nemá razítko!!! Podnikatel: „Tím, že nikdo nic nevyrábí, jde naše ekonomika ´do kytek´ – a my podporujeme výrobu Číny, což je úplně špatně.“ Kanada vyčlenila 65 mil. dolarů na „prototypování“. My takový fond nemáme. Na nabídku termokamer české firmy, česká vláda vůbec nereagovala, tak je rozdala přímo potřebným. Nakonec vláda objednala 500 ks ze zahraničí?! Až po tlaku sociálních sítí premiér firmu oslovil. Vláda vůbec nereagovala na nabídku tisíců respirátorů zdarma nejvyšší kvality FFP3. Vláda teď bude firmám nařizovat výrobu, ale na vztahu k Číně nehodlá nic měnit. Letecký most má domluvený do konce dubna. Tolik podstatné informace z RČT.

Jen to ukazuje, jak je systém špatně nastaven a že nejsou „správní na správných“ místech, právě díky systému, který to umožňuje. Pár schopných jednotlivců ve státní správě to potom nemůže, při nejlepší vůli zvládnout.

Jen připomínám, že v severní Itálii je silně zastoupen textilní průmysl, vykoupený Čínou a s čínskými zaměstnanci (cca 60.000). Čína se snaží sofistikovaně ovládnout svět. Součástí plánu je i tzv. Hedvábná stezka. Svět je v podstatě ve válce, kdy jedna strana dodržuje demokratická pravidla a druhá je zneužívá. Svět se bez silných vůdců neobejde a pouhé zákony samy za nás tuto bitvu nevyhrají.

 

Jan Šinágl, 10.4.2020

* * *

O Velikonocích přistane v ČR šest letadel s ochrannými pomůckami z Číny

O prodlouženém velikonočním víkendu přiletí do Česka šest letadel se zdravotnickým materiálem z Číny. Podle mluvčího hasičů Rudolfa Kramáře první stroj přistál na pražském letišti v Ruzyni v pátek ráno. Hasiči a policisté materiál nejdřív převážejí do policejního skladu v Opočínku u Pardubic a odtud ho dál distribuují do krajů. Podle Kramáře by náklad z obou letadel měli stihnout rozvézt ještě dnes. Zásilky obsahují roušky, respirátory, štíty nebo třeba ochranné obleky a testovací sady.

Přes letecký most z Číny, který vyjednalo ministerstvo vnitra, už do Česka dorazilo zhruba 550 tun zdravotnického materiálu. ČRo, 10.4.2020

* * *

Politici upřednostňují Honeywell před českými firmami?!

Podivnosti kolem firmy RESPILON a její výrobou roušek s nanovlákny?

Tak lže firma Respilon se kterou chce stát uzavírat milionové obchody?!

Čínská Nová hedvábná stezka nás i svět ohrožuje daleko více než tušíme ...

Stoletý maraton – tajná čínská strategie    

Čínská nemoc

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 3.00 (4 Votes)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)