Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

Nejnovější komentáře

 • 19.02.2018 04:12
  Earn on binary options bitcoin purse ...

  Číst dále...

   
 • 19.02.2018 01:59
  Na micropigmentaçã o existe a Particularizaçã o Paramédica.

  Číst dále...

   
 • 18.02.2018 23:55
  Heerlijke neuken met zijn vrouw en het buurmeisje.

  Číst dále...

   
 • 18.02.2018 20:30
  Os nossos clientes voltam sempre a contrɑtar! Sinta sse livre ...

  Číst dále...

   
 • 18.02.2018 19:49
  Odpůrce proti komunismu MILOŠ KOPECKÝ – KOMUNISTŮM na IV.

  Číst dále...

   
 • 18.02.2018 13:56
  Lidé, kteří určují kam do programu TV zařadit, tu a tam ...

  Číst dále...

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“ Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Zemřel Vladimír Brabec…

Zeman major

Ukázka úrovně části české společnosti. Stovky lidí se přišly rozloučit s hercem, který propůjčil své herecké kvality členu komunistické státní bezpečnosti totalitnímu režimu v normalizačním Československu...

Výborný herec a skvělý dabér. Ale tím, že přijal roli estébáka Zemana, ztratil charakter. Ten nemůže ztratit umění. Prodejní umělci typu Karla Gotta, Vladimíra Brabce, Josefa Laufera, Heleny Vondráčkové a dalších, kterým bylo či je jedno, komu jejich umění slouží, pomáhali totalitním režimům ničit lidské charaktery. 

Oč statečnější byla Marlen Dietrich, která odchodem z nacistické totality ukázala na její špatnost. Asi proto se o jejím příkladném chování v Česku skoro nemluví. Stejně tak o herečce Ireně Kačírkové, kterou StB 3 dny přemlouvala, aby na světové výstavě EXPO v Bruselu, donášela. Odmítla, přestože jí vyhrožovali odejmutím její dcerky. Skvělé o tom vyprávěl její herecký kolega Radovan Lukavský, byť i ten asi nebyl pyšný na svoji roli ve filmu Král Šumavy.

Slavná zpěvačka a herečka Marlen Dietrich po odchodu z nacistického Německa, což Hitlera a Goeblse hrozně rozzuřilo, dodávala svým šarmem a písněmi chuť a radost spojeneckým vojákům na západě. Marlen Dietrich nacismus a totalitu nenáviděla. Nacisté později angažovali náhražku švédskou zpěvačku Zarah Leander, která na slavnou Marlen nestačila. Světoznámá píseň Lily Marlen dodnes zazní v Česku bohužel pouze ve spojitosti s nacistickou érou. I když s tou souvisela jakási „druhá“ nacistická hymna Horst Wessel Lied známá také pod názvem Die Fahne hoch. - Jakousi spojitost se statečným postojem proti totalitě měla krásná česká herečka Irena Kačírková. Za to, že striktně odmítla donášet a udávat STB své kolegy na světové výstavě v Bruselu musela, jak jinak, trpět pozdější její urážky a zákazy v dalším svém uměleckém životě.

Měli jsme také své statečné občany a občanky. Buďme na ně hrdí.

P.S.

Ukázka úrovně části české společnosti. Stovky lidí se přišly rozloučit s hercem, který propůjčil své herecké kvality členu komunistické státní bezpečnosti totalitnímu režimu v normalizačním Československu. KM.

* * *

Pan Ringo Čechu nebuďte  rozvraceč.

Na jedné straně podporujete kázeň a jednotu obnovením vojenské služby a na druhé odsuzujete rozdělování úkolů pro jednotlivé státy Bruselem. Pro relativní pořádek i v civilním životě jsou rozdělovány úkoly. I v Evropská Unii chceme mít pořádek a nechceme, aby každý neustále nesouhlasil a vytvářel chaos. Na něj pane Čechu na východě čekají a nám ho přejí. I pan Zeman má z toho plezír. Abychom se hádali, nadávali jednali tak jak to dovedeme po staletí hlavně my čecháčkové.

K. Mrzílek, 2.9.2017

P.S.

Ne každý v té době totalitního temna charakterově obstál, ale oceňme, že Radovan Lukavský toto svědectví o statečnosti Ireny Kačírkové veřejně vyslovil. Tím prokázal nejen velikost svého herectví. J.Š.3.9.2017  

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 2.60 (5 Votes)
Share

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Strojový překlad webu

Czech English French German

Reklama