Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

Nejnovější komentáře

 • 16.08.2017 15:05
  To ja bych ty kvetiny s velikou radosti polozil vsem komunistum ...

  Číst dále...

   
 • 16.08.2017 14:19
  I see you don't monetize your page, don't waste your traffic ...

  Číst dále...

   
 • 15.08.2017 21:36
  A kde jsou ty vaše přesvědčivé argumenty? Nikde! Jaké vulgární ...

  Číst dále...

   
 • 15.08.2017 19:31
  Ten který se zajímá o toho,který vulgárně napadá komentáře proti ...

  Číst dále...

   
 • 15.08.2017 16:18
  Pěkné:)

  Číst dále...

   
 • 12.08.2017 15:12
  Podvodnik Sinagl manipuluje s rejtingem svych clanku. Dal ...

  Číst dále...

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“ Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Nekrolog k úmrtí Karla Astera, výjimečný člověk, výjimečný život

Aster Karel"S velkou zármutkem vyjadřuji soustrast jeho rodině a také rodině Baťů, kteří se podíleli na realizaci největší české investice na Filipínách v třicátých letech - Bata Shoe Organization – jako pomoci zachránit Filipíny", říká český velvyslanec Jaroslav Olša, jr.

POSLEDNÍ ČESKÝ OBRÁNCE BATAANU ZEMŘEL V 97 LETECH

Pan Karel Aster byl poslední žijící český obránce Bataanu. Zemřel 13. srpna 2017 poté, co žil v poslední části svého života na ostrově Captiva na Floridě v USA. Vnučka Karla Astera Jenny Ellis Murray říká: "Nebe dnes získalo úžasného člověka. Byl 97 let mladý. Bude velmi chybět všem, kdo měl to štěstí ho poznat."

Byl jedním ze skupiny 14 Čechů, kteří se v listopadu 1941 dobrovolně připojili k řadám armád Filipínců a USA. Mnoho členů této skupiny pocházelo z řad zaměstnanců společnosti Bata Shoe Company, první české investiční společnosti na Filipínách v Manile v roce 1930. Menší část tvořili čeští podnikatelé a židovští uprchlíci z okupovaného Československa. Zahrnovala také osobnosti, které pracovali v čs. diplomatické službě, nebo na českém konzulátu v Manile. Zatímco všichni Češi se stali válečnými zajatci, jejich rodiny musely snášet velmi obtížný život. Ty, kteří přežily válku v Manile jen s nedostatečnými zdroji, často se se svými  muži a otci znovu nesetkali.

ČEŠI POMÁHAJÍ – Nebuďme lhostejní k utrpení druhých!

Uprchlik dite„Nikdo nedělá větší chybu než ten, kdo nedělá nic v domnění, že to málo, co udělat může, nemá smysl.“ – Edmund Burke

My, občané České republiky, jsme znepokojeni současným společenským vývojem a hluboce se stydíme za lhostejný přístup naší země k pomoci lidem prchajícím z velmi kruté války.

V minulém století přitom naše společnost mnohokrát prokázala schopnost soucitu a pomáhala lidem v krajní nouzi. Ve 20. letech jsme podali pomocnou ruku lidem, kteří prchali před ruskými bolševiky, ve 30. letech uprchlíkům z nacistického Německa, koncem 40. let Řekům a v 90. letech utečencům před hrůzami balkánských válek, mezi nimiž byly i tisíce bosenských muslimů. Kdybychom nepomohli, mnoho z těchto lidí by zemřelo. Dříve jsme považovali za normální pomáhat, nyní máme v zahraničí pověst prospěchářů a egoistů. Velká část naší společnosti bohužel podléhá iracionálnímu strachu, který navíc šíří řada politiků a médií.

Letní tábor Praskolesy 2017: potěšte se nádherným videem

Je natočeno pomocí gyroskopické konstrukce. Ondra, jeden z vedoucích (student kybernetiky), si ji zhotovil sám -  borec! Teď se toulá někde po Indii, odkud mi odkaz poslal. A pak se divte, že se nám děti rády vracejí a rodiče by s nimi nejraději zůstaliJ Užijte si tyto 3 minuty – takový lék v apatyce nekoupíteJ J.Š. 12.8.2017  

 

Reportáž ze seriálu: Až po uši v hovnech, Ukažte to Putinovi - aneb skutečný život v Rusku…

JANUV ZAKONKaždý rusofil vzdychá po Rusku, ale za prací jezdí do Ameriky. Každý rusofil opěvuje Putinovo Rusko, ale nestěhuje se tam ani jeden. Každý rusofil miluje Rusko, ale na účtu má nikoliv rubl, ale konvertibilní českou korunu. Každý rusofil pomlouvá naši zemi a EU, ale nepřestěhuje se do Ruska, aby tam žil až po uši v hovnech. Zvláštní…  

 


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Strojový překlad webu

Czech English French German

Reklama