Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

Nejnovější komentáře

 • 18.02.2018 13:56
  Lidé, kteří určují kam do programu TV zařadit, tu a tam ...

  Číst dále...

   
 • 18.02.2018 13:25
  Povídat si umíme. Psát také. Jako vždy stěžovat si a kritizovat.

  Číst dále...

   
 • 18.02.2018 10:11
  elita Charty77 na snídani u Mitterranda 9.prosince 1988: Husák ...

  Číst dále...

   
 • 18.02.2018 09:39
  Německo se takto brání v Chotěbuzi masové migrací! Toto si ...

  Číst dále...

   
 • 18.02.2018 08:05
  Pane Kadeřábku, doba jednoho názoru už snad skončila. V ...

  Číst dále...

   
 • 18.02.2018 07:17
  Kdo žije celý život v nenormálním prostředí, nezná svět, řeči ...

  Číst dále...

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“ Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Za práva muslimek se VOP Anna Šabatová zasazuje, za práva obětí StB už ne…?!

MO osvedceni Cerovska MO Hrbata 200712Zvláštní, když VOP upřednostňuje hájení práv těch, kteří žádné zásluhy o naší zemi nemají, aniž bych jim jejich práva jakkoliv upíral. J.Š.Cerovska trestny cin

… 20.července 2012 ji byl přiznán ministrem obrany statut  odpůrce komunismu a s potřebnými dokumenty podala na Okresní správu důchodového pojištění žádost o úpravu důchodu podle platného zákona, avšak tato žádost jí byla zamítnuta. …

Vážená paní

Mgr. Anna ŠABATOVÁ

B R N O

Obracím se na  Vás jménem své manželky, paní Libuše ČEŘOVSKÉ.

Domnívám se, že se nemusíme podrobně představovat. Moje žádost na Vás se týká podle mne nespravedlivě vyměřeného důchodu mé manželky, postižené totalitním komunistickým režimem. Poté, co jsem byl vyhozen z armády za protest proti okupaci v roce 1968 a  po podpisu Charty 77, byla moje manželka zbavena funkce ředitelky školy a nemohla nalézt žádné odpovídající zaměstnání vhledem ke své kvalifikaci.

Nedopusťme nahlodávat evropskou celistvost - ještě můžeme myslet samostatně

CZEXITJe potřebné vědět proč se referenda navrhují. Třeba to o vystoupení z EU. Jsme nespokojeni s úředníky v Bruselu. Nespokojeni být můžeme nikdo nám za to nic neudělá. Nespokojenost patří k demokracii. V totalitě k ní patřilo vyrážení zubů, nemožnost přijmout dítě na školu, poslouchat kdo kdy a proč byl odsouzen a hlavně se řídit co rodná strana rozkázala. Jen žádné stížnosti držet hubu a krok.

Dnes Koruna česká je pevná a nepadá. Občanstvo jezdí na chaty, může nadávat podle potřeby. Je to naše mentalita. Je zbytečné se rozčilovat, že komunisté sedí v demokratickém parlamentu a jejich nejbližší, kteří jim nedají ublížit, jsou v talárech na vysokých soudních křeslech. Potravin je dost a na pultech se dlouho nezdrží. Nezaměstnaností je nízká.

Dá se v ČR objednat trestní stíhání a odsouzení? A jak jednoduše – např. stačí svou "ženskostí" ovlivňovat vyšetřovatele!

IUSTITIA slepa zenaAKTUALIZOVÁNO 10.2.2018: Trestní oznámení Petra Vlčka na Janu Vlčkovou ze dne 6.12.2017 a odpověď státního zástupce Martina Susky ze dne 8.2.2018. Státní zástupce neuvádí svůj titul? Jeho jednání a způsoby nutí k zamyšlení, zda své právnické vzdělání neabsolvoval na ZČU v Plzni… Co je ještě v této zemi normální?! Státní zástupce, který pravomocně pana Vlčka odstíhal v "domácím násilí" a nepravomocně z "nebezpečného vyhrožování" anonymním dopisem, nyní bude opět u soudu – ten samý, který obdržel od pana Vlčka souhrn trestních oznámení na svoji manželku.

Poslechněte si jak policista Kunc ujišťuje Janu Vlčkovou (zavolala mu), že nebude stíhaná !! Policista Kunc ji opět ujišťuje ve velmi neformálním rozhovoru PCR pomahat a chranit(zavolal jí), že nebude stíhaná a že její manžel bude odsouzen !!! GIBS nekonal jak má. Místo okamžité výpovědi a obvinění policisty Kunce pro zneužití funkce a pravomoci veřejného činitele, byl jen kázeňsky „potrestán“, ale nenechal si to líbit… PČR „pomáhá a chrání“ výběrově, podle objednávky !!! J.Š.

* * *

Nevím jak ještě víc zakřičet a nezbláznit se při pohledu na logiku těchto lidí, kteří nejenže mají ještě volební právo ale i zcela legálně posílají druhé do vězení - V tomto případě policistou Adamem Kuncem oceněným  jako Osel měsíce v jiném nesouvisejícím případě - Policista Kunc se státním zástupcem Suskou jí při tom dělali virtuální bodyguardy, když mně Suska na základě pokynů Kunce zavřel bezdůvodně na 48 hodin do CPZ (cela předběžného zadržení) - právě na dobu kdy manželka rabovala společné obydlí...

První „trestný čin“:

Manželka, která ode mne odešla v září 2015 poté, co jsem ji požádal, po 2 týdnech, aby mi vrátila hypoteční peníze na stavbu domu, které zpronevěřila, tak si na mne začala podávat řadu trestních oznámení a rozjela řadu vyšetřování, aby udělala kolem sebe "kouř" a neřešila se otázka její zpronevěry.

PŘED 69 LETY ODSOUZEN DLE ZÁKONA Z ROKU 1855; SOUD ROZSUDEK ZRUŠIL

Banská Bystrica 6. 2. 2018: V únoru 1949 byl tehdy třiadvacetiletý Dezider Matta z Košic odsouzen – podle tehdy platného vojenského trestního zákona císaře Františka Josefa I. z roku 1855 – k osmi měsícům zostřeného žaláře za to, že kvůli svému náboženskému přesvědčení svědka Jehovova „odoprel prevziať pušku“. Soud to právně kvalifikoval jako zločin „porušení subordinace“.

V roce 1991 požádal Matta o soudní rehabilitaci. Předseda senátu Vojenského obvodového soudu v Banské Bystrici mu však sdělil, že navzdory veškerému úsilí se spis z roku 1949 nepodařilo najít, a tak jeho žádost nelze projednat. Matta tedy vzal návrh zpět. V roce 2015 Matta zemřel.


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Strojový překlad webu

Czech English French German

Reklama