Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

Nejnovější komentáře

 • 17.01.2018 05:31
  ? Acessível em: >. P.143-250. Busca mulheres nuas?

  Číst dále...

   
 • 17.01.2018 02:29
  Caso contrário, a definição demora mais a aparecer.

  Číst dále...

   
 • 16.01.2018 23:12
  And see if Virgin Killer is better than I think he is.

  Číst dále...

   
 • 16.01.2018 21:14
  Die CSU ist nicht mehr das, was sie früher war, als wir sie als ...

  Číst dále...

   
 • 16.01.2018 20:41
  Claus Hörrmann solltes es besser wissen als ehemaliger ...

  Číst dále...

   
 • 16.01.2018 18:27
  Tak jsem pořád nevěděl co jsi zač Šinágl,teď mám jasno-obyčejný ...

  Číst dále...

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“ Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Tomáš Mašín připravuje film o bratrech Mašínech!

Masinove_Radek_a_JosefDo českých kin se konečně dostane filmové zpracování příběhu skupiny bratří Mašínů, jež v 50. letech bojovala proti komunistickému režimu. Snímek připravuje režisér (a jejich vzdálený příbuzný) Tomáš Mašín, režisér filmu 3 sezóny v pekle. Tomáš Mašín (1966), který se již v minulosti několikrát vyjádřil, že by rád toto témě zpracoval, na festivalu nových českých filmů v New Yorku prohlásil, že začíná film připravovat. Uznává, že jde o výbušné téma, jež stále polarizuje společnost a vyvolává kontroverze, ač od událostí uplynulo už 57 let Scénář filmu o Mašínech napsal spisovatel Jan Novák, jenž už toto téma zpracoval knižně. Jeho román Zatím dobrý byl vyhlášen knihou roku v literární soutěži Magnesia Litera 2005.

Tomáš Mašín v současnosti dokončuje přípravy filmu a chystá se podpis koprodukční smlouvy. Natáčení by mohlo začít příští rok na podzim, ale vše budu záležet na penězích. Není tedy vyloučeno, že se natáčení ještě odloží … Bratři Mašínové se k záměru natočit o nich film staví zatím kladně.

Hlavní role nejsou ještě obsazeny, režisér proto chystá konkurz a chce najít neznámé nekoukané tváře, aby film působil autenticky. Mělo by jít o mladé, fyzicky zdatné muže, a tak je klidně možné, že slavné bratry si zahrají zahraniční herci.

Tomáš Mašín, který dříve působil jako režisér reklam, je dokonce příbuzný bratů Mašínů, neboť jeho prapradědeček byl bratrem dědy, tedy prastrýcem kontroverzních odbojářů.

Pětičlenná skupina bratrů Mašínů na podzim 1953 překročila hranice s NDR a třem z nich se po měsíčním útěku podařilo dostat do Západního Berlína. Při různých incidentech zastřelili několik příslušníků východoněmecké policie VOP a při akcích skupiny v Československu zabili pokladníka Josefa Rošického a členy SNB Oldřicha Kašíka a Jaroslava Honzátka.

Zatímco Milan Paumer se po roce 1989 vrátil do vlasti, bratři Mašínové návrat odmítají, protože mají za to, že se ČR dostatečně nevypořádala s komunismem. Také veřejnost je v názoru na její činnost dlouhodobě rozdělena.

http://www.filmacek.cz/tomas-masin-pripravuje-film-o-bratrech-masinech/

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
Share

Comments are now closed for this entry

Kalendář událostí

st led 31 @13:00 -
KS Hradec Králové: Jiří Wonka žaluje Černíka
čt úno 01 @14:00 -
KS Praha Zdeněk Zajac

Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Strojový překlad webu

Czech English French German

Reklama