Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Kalendář událostí

st čvn 19 @12:45 -
MS Praha - Spálená: Lenka Dubovcová versus MZV ČR
pá čvn 21 @20:00 -
Žebrák: 70 let hvězdárny
so čvn 22 @08:00 -
5. HUDLICEFEST 2024
po čvn 24 @09:00 -
KS Zlín: Vražda ve Slopném
st čvn 26 @13:00 -
ODROČENO: OS Břeclav: Vražda dvou Rakušanů
út čvc 16 @13:00 -
OS Břeclav: Vražda dvou Rakušanů

Nejnovější komentáře

 • 18.06.2024 10:48
  Nejlepší policie na světě? Aktuálně je v médiích, že Karlova ...

  Read more...

   
 • 17.06.2024 12:39
  Martin Michal byl několikrát upozorněný na osobu LP. Jak se LP ...

  Read more...

   
 • 17.06.2024 10:28
  Svůj komentář jsem napsala pod tento Váš příspěvek na FB. Mám ...

  Read more...

   
 • 17.06.2024 10:23
  Jsem zvědavá, jaké dopady to bude mít na soudkyni a další ...

  Read more...

   
 • 14.06.2024 08:49
  Naši vládní politici jdou ve stejných stopách jako pokrokářští ...

  Read more...

   
 • 13.06.2024 12:29
  „Žádné morální zábrany“. Spekulanti útočí na majitele podílů ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Kotek JiříZásadním příspěvkem k naplnění mé rezignace na funkci člena výboru je přístup orgánů státu, který má ze zákona a za miliardového financování státem dozírat nad zákonností a má mařit a postihovat pachatele korupčních případů. Přístup složek tohoto systému v Karlovarském kraji (Státní zastupitelství a několika stupňů Policejních struktur), však v několikaletém období nerozkryl a k soudu nepředložil jedinou korupční kauzu, ačkoliv k tomu měl desítky indicií. Tuto laxnost neovlivnil ani postoj orgánů EK, kterým namátkou vybrané projekty byly sankcionovány, ani zájem orgánů OLAF. Korupční normy předražených zakázek a finančních odklonů nebyly rozkryty ani identifikovány struktury spolupachatelů, proto ani není bezpochybně zajištěno, že přes přijaté změny (např. zrušení skupiny supervize politiků prosazujících „ztracené“ projekty) se nebudou opakovat. Naopak, zakonzervované prostředí a hrozba propadu dotačních prostředků vede k hektickému schvalování a realizaci diskutabilních, ne-li přímo zbytných projektů, což je pro mě v dnešní době napjatých rozpočtů neakceptovatelné. Nemohu a nadále nechci nést spoluodpovědnost za regionální dotační systém zakonzervovaný v Karlovarském kraji.

Před včerejším jednáním Výboru Regionální rady soudržnosti – severozápad jsem rezignoval na své členství v tomto orgánu a předal předsedovi písemné vyjádření. Následně jsem informoval zastupitele Kalovarského kraje. Pro INFORMACI toto oznámení zasílám k dispozici pro zajímající se novináře.

Jiří Kotek, zastupitel v K.Varech a v Kraji K.

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
603 222 921

353 222 921

* * *

Zastupitelkám a zastupitelům Karlovarského kraje:

Po více než roční aktivní snaze ve Výboru RRS-SZ jsem dospěl k závěru, že nejsem schopen ani proniknout, natož zásadně změnit regionální dotační moloch ROP. Utopil jsem se v dohadech o informace a marné snaze přimět tento Výbor, potažmo zastupitelstvo k vypořádání nejen se systémem, ale i s odpovědností osob. Korunou nad tím je součinnost či nečinnost či neschopnost několika složek policejních a státního zastupitelství. Proto jsem se odhodlal k rezignaci na členství v tomto výboru - písemná forma s vysvětlením přílohou.   

Jsem s pozdravem

Jiří Kotek, zastupitel

* * *

Zastupitelstvo Karlovarského kraje

Výbor Regionální rady soudržnosti severozápad

Věc: ODSTOUPENÍ člena výboru Regionální rady soudržnosti severozápad

Do Výboru RRS-SZ jsem byl nominován na základě usnesení Zastupitelstva Karlovarského kraje .u. ZK 345/11/12, ze dne 23. 11. 2012.

Prioritou mé práce bylo zabránit tomu, aby bylo tolerováno a hlavně také přikryto korupční přidělování předražených zakázek na zbytné projekty nejen veřejné ale také soukromé. Stejně tak deformování tržního prostředí dotováním soukromých komerčních projektů z veřejných prostředků Karlovarského kraje a Evropy.

Nadstavbou předešlému měla být moje spolupráce na zachránění ROP pro samosprávu regionů severozápadu, o kterou jsem se svým dílem také snažil. Po více než ročním angažmá jsem narážel v Úřadu regionální rady soudržnosti, potažmo výboru na neochotu poskytnout zásadní informace ve výše uvedených souvislostech. Nejen průtahy, ale zejména posledně přijaté usnesení výboru, který podpořil negativní přístup úřadu, jímž postavil informace kolem veřejně financovaných projektů do úrovně „tajných“ informací. Toto usnesení výboru mě, člena výboru dožadujícího se takových informací, odkázalo k řešení poskytnutí informací soudní cestou. Takové spory jsme s veřejnými orgány již úspěšně vedli, nicméně jejich výsledky jsem obdržel po letech, kdy jejich význam byl již jen pouhým zadostiučiněním.

Zásadním příspěvkem k naplnění mé rezignace na funkci člena výboru je přístup orgánů státu, který má ze zákona a za miliardového financování státem dozírat nad zákonností a má mařit a postihovat pachatele korupčních případů. Přístup složek tohoto systému v Karlovarském kraji (Státní zastupitelství a několika stupňů Policejních struktur), však v několikaletém období nerozkryl a k soudu nepředložil jedinou korupční kauzu, ačkoliv k tomu měl desítky indicií. Tuto laxnost neovlivnil ani postoj orgánů EK, kterým namátkou vybrané projekty byly sankcionovány, ani zájem orgánů OLAF.

Korupční normy předražených zakázek a finančních odklonů nebyly rozkryty ani identifikovány struktury spolupachatelů, proto ani není bezpochybně zajištěno, že přes přijaté změny (např. zrušení skupiny supervize politiků prosazujících „ztracené“ projekty) se nebudou opakovat. Naopak, zakonzervované prostředí a hrozba propadu dotačních prostředků vede k hektickému schvalování a realizaci diskutabilních, ne-li přímo zbytných projektů, což je pro mě v dnešní době napjatých rozpočtů neakceptovatelné.

Nemohu a nadále nechci nést spoluodpovědnost za regionální dotační systém zakonzervovaný v Karlovarském kraji.

 

Ing. Jiří Kotek,

člen Výboru Regionální rady soudržnosti, severozápad

zastupitel Karlovarského kraje

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (3 Votes)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)